Страница 14 от 78 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #196

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На каква мощност работят и в колко голяма стая? Като дефроства въобще има ли скреж по питата, изтича ли вода?
    Последните няколко дни при мен падна до няколко градуса над 0-та, но влажността е ниска. Панасоникът ми още не е дефроствал, не го виждам и да трупа скреж по топлообменника, хем съм го напънал да топли 40 квадрата с консумация около 700.
    На 24 градуса и 380w,но няма как да го видя дали тече вода и дали има скреж(този който дефроства),под прозореца на 8-ми етаж е.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #197

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Моето Хитачи още не е правило дефрост тая зима ,нито е заскрежавал .. работи постоянно на 24° в 27 квадрата стая ,консумация 200-250 вата Дефростите на 50 мин сега не дразнят ,но като стане -15 примерно стават по продължителни и между тях се напъва на макс да стопли и дискомфорта се увеличава .. отделно е преразход на ток .Лечение на ЛС .
    ruuni9 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #198

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Моето Хитачи още не е правило дефрост тая зима....... .
    Как си сигурен, че не е правил дефрост?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #199

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Имам ватметър ,който помни максималната консумация.След дефрост се форсира на 1000 вата и нагоре ,а виждам, че не е имало такава консумация.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-12-17 в 20:10.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    106
    #200

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Здравейте, за тез Хитачита от къде се купуват модули за WI-FI управление, Актон нямат, днес говорих с тях.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #201

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mitak1969 Виж публикацията
    Здравейте, за тез Хитачита от къде се купуват модули за WI-FI управление, Актон нямат, днес говорих с тях.

    Реклама!
    Може да му дадеш линка на лично съобщение!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    106
    #202

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Ако става въпрос за Орвибо, знам го. Питам за модул, който се вгражда във вътрешното тяло, или грешно съм разбрал ?

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #203

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mitak1969 Виж публикацията
    Ако става въпрос за Орвибо, знам го. Питам за модул, който се вгражда във вътрешното тяло, или грешно съм разбрал ?
    Модул има за модела с фреон R32 но струва една камара пари.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #204

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mitak1969 Виж публикацията
    Ако става въпрос за Орвибо, знам го. Питам за модул, който се вгражда във вътрешното тяло, или грешно съм разбрал ?
    Има такъв модул ,но за съжеление не се предлага в България.Търси в гугъл за HI-KUMO.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Модул има за модела с фреон R32 но струва една камара пари.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Има и за нашите модели,цена 83 евро в Европа,но тук никой не го предлага.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    106
    #205

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Ясно, ще се купува китайче
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #206
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Може и да се окажеш прав за интервала на дефрост,но ми е интересно защо при две еднакви машини само едната прави дефрост а другата не?
    Единият работи около минимума или он/офф, а другия малко се напъва. Откъде знам? Така ми се "дава"
    tony34al одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #207

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mitak1969 Виж публикацията
    Ясно, ще се купува китайче
    Китайчето работи супер. Единственият недостатък(за мен) е, че има 3 степени на вентилатора а не 4.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #208

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Здравейте, отскоро съм с въпросния модел Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC (с вакуумиране при монтажа). След много четене прецених, че е най-добрият модел в съотношение цена/качество, като и го намерих на доста изгодна цена за гр. Русе.
    Помещението, което отоплява е хол/спалня 21.42 m2 x 2.6m = 55.7 m3 , северно изложение в Русе (студ + мъгли), тухла, с дървена дограма с огромни прозорци, свързан с остъклена тераса (не PVC). Първи етаж, вътрешен апартамент, съседа отгоре не отоплява стаята, другия май да. Термометъра в стаята през Ноември показваше 17 градуса денем и нощем. В началото на Декември към 15-16 - баш студено.

    Монтиран е на леко забутано място в ъгъл на стаята до секцията, на 25 см. от тавана (защото може да направя изолация с каменна вата на тавана, или да сложа PVC дограма, чудя се кое ще е по-добре, идеи?), но няма проблеми да темперира стаята.
    Ето и малко впечатления от мен. В 70% от времето го държа на 22 градуса, през деня като ме няма няколко дни го държах на 18 градуса. Нямам ватметър, но ДУ ми показва, че за 5 денонощия е изхарчил 31.2 kWh /5= 6.24 kWh на ден /24h= 0.26 kW на час консумация. Предполагам е нормално, при положение, че не му давам зор и не станало мн студено... При тия условия за 30 дни прогнозирания разход би бил 187.2 kwh ( умножено х 0,187 лв. = 35 лв.). Все пак по празници ще му задавам по-висока температура, предполагам 10% отклонение ще е нормално.
    Тия 0.187 лв. са средна цена на електроенергията - (0.22 + 0.22 (дневна тарифа 8+8 часа) + 0.123 (нощна 8 часа)) /3 = 0.187 лв.
    След Декември, Януари и Февруари може пак да пиша за консумацията, за който се интересува.
    В 1-вия ден от монтажа му дадох 2-3 пъти Powerful за по 20 мин., като 1 път го пуснах на 28 градуса + Powerful и така работеше към 30 мин. Тогава направи няколко дефроста. След това нямаше дефрости с дни. Но скоро 1 нощ започна да дефроства и го засякох:
    час --- интервал до следващ дефрост--- Температура външна
    00:07 -1h 14 m. /-1 градуса
    01:21 -1h 17 m.
    02:38 -1h 24 m.
    04:02 -1h 36 m. /-3 градуса
    05:38h

    Дефроста трае 4 мин., като през това време за 30 сек. външното тяло (май нямаше скреж, нямаше мъгла, не капеше вода) шумеше съвсем тихо (по-тихо от микровълнова фурна, може би подобен звук като от хладилник) и все едно се опитваше да излети. :D

    Работи в on/off, основно на Auto вентилатор, който на 2-ра степен не ми е шумен (27 dB). Тръбния път ми е 4 метра, при дефрост си вдига леко клапата в хоризонтално положение и индикатора почва да мига, почва да шуми леко при движението на фреона, но не бих казал, че е особено шумен, няма шанс да ме събуди.
    Разопаковаха го пред мен, забравиха да ми сложат филтри на мрежичката - намерих ги в кесийка в кутията, но бяха черни гъбести, май са с активен въглен... Обадих се във фирмата (не директния вносител Eviss от Русе) и казах, че ми няма жълтите уасаби филтри и искам ако може да се намерят отнякъде. Човека ми каза да отида до офиса и ще ми даде филтри, след 1-2 часа отидох, така и стана, всичко точно.
    Имайки предвид, че не съм имал досега климатик, май очаквах да духа с над 40 градуса струя до клапата, но при зададена 22 градуса мерих струята до клапата и излезе към 34 градуса и не си даваше зор, явно трябва да му задавам по-висока температура щото при зададена 24-25 вдигна до 41 градуса и махнах термометъра, за да не се пръсне ако вдигне още нагоре.
    Четох за почти всички марки и модели климатици 12-ки (без Midea, Haier, LG, Samsung, Cooper, 100V...), и навсякъде имаше различни оплаквания, къде по-сериозни, къде не толкова, та прецених че Hitachi е моята марка 12-ка, стори ми се че тук има най-малко оплаквания...
    Не съм особено придирчив, не мисля да му давам мн зор, единственото нещо, което ме дразни е, че често преди да спре да духа го хващам леко да подухва хладен въздух (~fan 1). Всъщност при зададена 22 градуса на отопление, въпросния хладен въздух го мерих с термометър и е 22 градуса, но ме дразни че го духа. Не знам другите марки как са в това отношение, но все пак за тия пари ще го преживея. :D

    P.S. Понеже май леко досадих на някои от вас от форума с ЛС-та, с всякакви въпроси, искам да благодаря на всички, които ми отговаряха... Надявам се поста ми да е информативен и да съм помогнал на някой друг пълен с въпроси.
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 11-12-17 в 20:18.
    necata2 и kokovox харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #209

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Хубаво описание. Пробвай със задание 24 и виж как ще е. При мен друга марка подухва хладно при задание под 23. Ще е интересно още наблюдения над интервалите за дефрост.
    SPSt одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #210

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Хубаво описание. Пробвай със задание 24 и виж как ще е. При мен друга марка подухва хладно при задание под 23. Ще е интересно още наблюдения над интервалите за дефрост.
    Не е ли още рано за дефрости?
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 78 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе