Страница 63 от 78 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1166

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #931

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Точно така , и моят работеше така 2 градуса по-малко от зададените това не е болка за умиране .И наистина съм забелязал ( което съм писал по-назад в темата ) че от 0 до -5 градуса размразява през час под -5 е доста по рядко , през 2-4 часа но с по голямо времетраене .Но като цяло топли климатичето ,вчера при -6 външна струята беше 40 градуса ( темперирано помещение).

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #932

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    планинеца : нажмърцай го на 27-28, както колегата анйокс, опитай да докараш 1киловат на час, да видим дали ще успее да стопли.
    да понижава консумацията при по-ниски температури е нормално, но я държи на минимум - явно може още. вдигни му градусите - в тези 25 м2 ако съм сметнал правилно трябва да може да удържи... вие сте хората които ще дадете най-точни мнения за машинките.
    хем ще е интересно да се видят дефрости когато се зори. може и мощният режим да пробваш.
    поначупено е както при мен но топлото си намира пътя по-лесно от студеното.

    имаше и един коментар че не мерело точно мерилката в дистанционното за тока... това няма да го коментирам.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #933

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Днес гледам е около 8-10 градуса външната температура /пролетта дойде/.Няма дефрости няма пукане но да си сложа на 4 метра два климатика не е решение за мен. По скоро един конвектор да помага когато стане напечено. Разни хора-разни идеали разни решения.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #934

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    но да си сложа на 4 метра два климатика не е решение за мен. По скоро един конвектор да помага когато стане напечено. Разни хора-разни идеали разни решения.
    И аз бях пред подобна дилема, и реших че една 50-ка ще свърши работата на два климатика, Просто бюджета не позволяваше две среден клас машини с монтаж. Та препочетох, ако се наложи да помогна с конвектор, когато се налага. Вярно няма го комфорта на две машини, но жената нямаше претенции а и не ми мрънка вече втора зима за климатика, та всичко е шест.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #935

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Здравейте, изгониха ме от откритата от мене тема


    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Не разбрах защо. Опитвам се да продължа тука.

    Може ли да ми кажете дали и вашите климатици така пукат и трещят при всяка промяна на температурния им режим на работа?
    Тоест, дали такъв е модела, или съм ударил на калпава партида, калпав монтаж, или нещо друго?
    Уточнявам че става въпрос за пукане/трещене на пластмасата/някакви други компоненти, а не за нормалното шумене при размразяване, работа и такива.
    От доста време не мога да спа нормално и затова търся спешно някакво решение.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #936

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от funfunfan Виж публикацията
    Здравейте, изгониха ме от откритата от мене тема


    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Не разбрах защо. Опитвам се да продължа тука.

    Може ли да ми кажете дали и вашите климатици така пукат и трещят при всяка промяна на температурния им режим на работа?
    Тоест, дали такъв е модела, или съм ударил на калпава партида, калпав монтаж, или нещо друго?
    От доста време не мога да спа нормално и затова търся спешно някакво решение.
    Нищо не пука и не трещи при мен,както и при колегите който имат модела.
    Може би си попаднал ма калпава партида,а по вероятно на калпави монтажници

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #937

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    При мен има леко припукване като почне да загрява, после няма такива проблеми, даже да работи On-Off. Спи се даже на авто режим. И аз съм от Русе, може дето се вика, да си изтеглил късата клечка както казва Генади, я с недогледан монтаж или с проблемно вътрешно тяло.
    Възможни варианти за мен са следните:

    - пробваш ново вътрешно тяло

    - пробваш ново място за монтиране на вътрешното тяло в стаята

    - удължен тръбен път евентуално

    - краен вариант, сменяш климатика

    Всички варианти са свързани с парични средства, но щом е в гаранция мисля че фирмата може да се съгласи да смени вътрешното тяло...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #938

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Мисля, че и в старата тема Ви беше казано, че не е нормално да пука и трещи толкова много. И аз имам същата марка, но няма такива аномалии. Трябва да направиш рекламация на тези, които са го монтирали или към продавача, ако не са една и съща фирма. Аз лично съм чел във форума за подобен проблем на Фужитсу Нокрия, но там е разбираемо да има някакви припуквания, защото топлоотдаването е много по голямо.
    Този пост е редактиран от kadett1; 04-12-18 в 11:26.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #939

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Мен ме съмнява кофти монтаж.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #940

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Още първия ден намекнахме за монтажа, до сега трябваше да е разхвърлян, проверени шипките, потпуснати малко, проверка и наместване на пакета - ако е под напрежение малко да се отпусне, това на ръка се усеща, който също е от значение за положението на вътрешното и т.н.Тук с писане нищо няма да стане.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #941

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И аз мислех да понамекна, че с писане по форуми тракането няма да се оправи. Разбра се вече, че не е нещо "нормално". Останалото зависи от монтажната фирма. Лошото за собственика е, че доколкото разбрах те не са се засилили да правят нещо особено. Без да разбирам си мисля, че би трябвало да се свали цялото вътрешно тяло. Да се ревизира задната планка, тръбите как седят и т.н. Но така работата отива почти като "нов" монтаж. А това не е никак изгодно на фирмата, защото е без пари, а си изисква време за работа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #942

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Пусни видео да го видим и чуем.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #943

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...Но така работата отива почти като "нов" монтаж. А това не е никак изгодно на фирмата, защото е без пари, а си изисква време за работа.
    Твърде вероятно е да се окаже неизгодно и за потребителя! Пазарджишки говеда-монтажници ми монтираха дайсейкай 5, като не бяха закачили долната дясна щипка на вътрешното тяло за базата. Пластмасовата конзола беше счупена и усукана. Забелязах го, като разглобих капаците за почистване. Оправих щипката и освободих пластмасовата конзола, след сглобяването, уж всичко си дойде на мястото. Но за 3 години работа в усукано състояние, шийката на турбината си беше направила легло във втулката, в следствие на което започна яко свирене, подобно на хлабав генераторен автомобилен ремък, комбиниран с разреден акумулатор. Наложи се да изместя аксиално турбината, за да мога да го ползвам. Втулката ми е шкарто, нови няма! Така че човекът хубаво да си направи сметката, определено вътрешното тялоэе усукано.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #944

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Втулката ми е шкарто, нови няма!
    Ако все още ти стои този проблем, замисли се за В2У. На една служебна Мидеа смених втулката и тампона /оста има 2 "пътечки"/ и вече 4-та година работи като нова турбината.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #945

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    На връщане от работа видях на ъгъла на блока едно Хитачи, не знам дали е същия модел като моето, но имаше доста заледен вид. В Русе си остава все така студено и мъгливо.
    IMG_20181204_155302.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 78 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 20:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 12:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 15:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 13:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе