Страница 69 от 78 ПърваПърва ... 19596768697071 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1021

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    казал съм го на всеки който е попитал вкл и на тебе ,но по думите ти ми стана ясно че не знаеш какво точно да правиш за това ти казах да не го пипаш .. все пак си се справил гледам .. не съм го обявил на всеослушание тъй като климатика ми беше гаранционен ( естествено ,че подобни манипулации нарушават гаранцията и има опасност от повреда - да не се правим на незапознати с общите условия на всеки уред )

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1022

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Сплендор, аз пък си мисля, че Алекси на никого не е длъжен - нито да казва какво да се направи, нито пък да налива акъл.на някого за гаранция, нит ода го предупреждава за каквото и да било и т.н. и, никой за нищо не може да има претенции към него.
    Alexi, avast3, pulsedriverbg и 4 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1023

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    казал съм го на всеки който е попитал вкл и на тебе ,но по думите ти ми стана ясно че не знаеш какво точно да правиш за това ти казах да не го пипаш .. все пак си се справил гледам .. не съм го обявил на всеослушание тъй като климатика ми беше гаранционен ( естествено ,че подобни манипулации нарушават гаранцията и има опасност от повреда - да не се правим на незапознати с общите условия на всеки уред )
    Разбира се, че казването ти беше колкото да отбиеш номера, но благодарение на Джак и на Мистикал, разбрах за какво точно иде реч. Както ти казах по-рано, не само ти разбираш от резистори и четене на схеми. Какво значение, има че климатика ти е бил в гаранция за да кажеш за мод-а? И един съвет, не знам до колко си запознат но когато пишеш на яве за такива модификации е хубаво да добавиш, че не носиш отговорност за вреди причинени от потребителите правили твоя мод, че като нищо те осъдил някой.
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Сплендор, аз пък си мисля, че Алекси на никого не е длъжен - нито да казва какво да се направи, нито пък да налива акъл.на някого за гаранция, нит ода го предупреждава за каквото и да било и т.н. и, никой за нищо не може да има претенции към него.
    Кой е казал, че е длъжен. Претенции може да имат ако го е написал публично , но не е упоменал, че всеки прави мод на своя глава и той не носи отговорност за това.
    Този пост е редактиран от splendor; 18-12-18 в 14:30.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1024

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    казах ти точно това което съм написал по горе ,и ако то не е достатъчно на някой за да знае какво да направи то не трябва и да пипа .. а ти ме попита как изглежда тоя дефрост термистор и къде се намира ( по спомен ) ... след което ти казах да не пипаш нищо сам ти се засегна ,но го казах за твое добро .. вместо да си благодарен че някой е положил труд ,вложил е знания и умения за да си реши проблем и после го споделя напълно безвъзмездно , ти дрънкаш глупости - няма да ме обидиш щото не си от потребителите към които съм изградил уважение в годините по една или друга причина
    bobovo, pulsedriverbg, bobivg и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1025

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    В заблуда си пич. Питах те в буксата ли да го сложа, понеже можеше и да се запои. Явно от толкова много помагане си забравил на кой какво си писал. Аз не искам да те обидя а и нямам желание, просто ти дадох приятелски съвет, за да не се видиш някой ден в съда, а дали ме уважаваш ми е през....

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1026

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    колко мъка има на тоя свят ..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1027

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    мдаа...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1028

    Re: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Мода си е за технически грамотни хора и които имат добър достъп до външното, а това че се споделя готова информация не е за подценяване и трябва да са благодарни потребителите, които без дори едно сервизно да са отворили получават информацията, alexi и jack са помогнали на много хора
    splendor и rosswen харесват това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1029

    Отговор: Re: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Мода си е за технически грамотни хора и които имат добър достъп до външното, а това че се споделя готова информация не е за подценяване и трябва да са благодарни потребителите, които без дори едно сервизно да са отворили получават информацията.
    По-принцип тези дето не са отворили сервизното, няма да могат да направят нищо, понеже няма да знаят къде е дефрост термистора.. Да не забравяме, че платката на 35RPC е обърната с елементите надолу, за разлика от 50RPC, което малко усложнява нещата.
    mystikalrs одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1030

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Невиждам защо водите този спор.Аз също преди година попитах за този мод,попитах и преди няколко дни,и в двата случая ми се отговори.
    При мен няма как да стане първо защото не съм сигурен къде да барам и второто мен дефростите не ме дразнят.В повечето време мойте две машини си бачкат онн/офф,дори и при +1 и висока влажност навън.
    Щом така е конструиран да работи значи така трябва да е.
    splendor и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1031

    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Щом не ти пречи, си пий питието и се радвай на живота.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-12-18 в 15:45.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1032

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Невиждам защо водите този спор.Аз също преди година попитах за този мод,попитах и преди няколко дни,и в двата случая ми се отговори.
    При мен няма как да стане първо защото не съм сигурен къде да барам и второто мен дефростите не ме дразнят.В повечето време мойте две машини си бачкат онн/офф,дори и при +1 и висока влажност навън.
    Щом така е конструиран да работи значи така трябва да е.
    Спор няма. Просто трябваше да се изяснят някои неща. Сега след като всичко е казано да споделя. Току що станах свидетел на първия дефрост след мод-а. Топлообменника се беше обледенил в долната част. Температурата е около 2 градуса и 95% влажност. Дефроста трая към 15 минути от които 13, компресорът работеше средно около киловат. Изтече половин кофа вода и след това компресорът развъртя до 2кw при вкарването на фреона във вътрешното тяло, струята беше доста гореща в началото. Ще трябва да си взема един термометър да видя какви градуси вкарва след дефрост. Тази вечер се очертава да съм си във вкъщи, та ще го следя за нов дефрост.
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1033

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Никъде не става ясно, че това ще наруши гаранцията и има вероятност от повреда на машината ако не знаеш какво да правиш. Единственото, което виждам е начина по-който се прави.
    Би следвало човек да се досети, че като бърника и променя фабрични неща ще му отпадне гаранцията все пак. Не сме от "гората взети" надявам се. Не съм чувал за осъден човек по писания във форума. Бая злобна душичка трябва да е тоя дето би го направил. Ужас!

    А и човека уж помогнал пък взехте и да го обвинявате Страхотен взе да става форума. Те за това и много от разбиращите са се отказали да пишат.

    Един въпрос @splendor - след като си разбрал как става този мод ...ти защо не пое инициатива да го опишеш сам по начина за който споменаваш? Хем щеше да го обясниш по разбираем начин и на не запознатите с материята. Ако бе попитал @Alexi за позволение на дали щеше да възрази.
    Не се заяждам, да го имаш в предвид! Следя с интерес темата и съм благодарен за отзивите ти относно модела. Любопитно ми е даже като стане наистина студено на вън как ще се държи машинката.
    Alexi, tony34al и djenev харесват това.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1034

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Би следвало човек да се досети, че като бърника и променя фабрични неща ще му отпадне гаранцията все пак. Не сме от "гората взети" надявам се. Не съм чувал за осъден човек по писания във форума. Бая злобна душичка трябва да е тоя дето би го направил. Ужас!

    А и човека уж помогнал пък взехте и да го обвинявате Страхотен взе да става форума. Те за това и много от разбиращите са се отказали да пишат.

    Един въпрос @splendor - след като си разбрал как става този мод ...ти защо не пое инициатива да го опишеш сам по начина за който споменаваш? Хем щеше да го обясниш по разбираем начин и на не запознатите с материята. Ако бе попитал @Alexi за позволение на дали щеше да възрази.
    Не се заяждам, да го имаш в предвид! Следя с интерес темата и съм благодарен за отзивите ти относно модела. Любопитно ми е даже като стане наистина студено на вън как ще се държи машинката.
    Като човек, занимаващ се от доста време с андроид телефони, а и други джаджи, съм забелязал, че при всяка тема,в която се прави нещо различно от официалното, и може да причини повреда, автора на поста изрично с червени букви(най-вече) съобщава, че не носи отговорност за повреда на устройството причинено от потребителя . Не мисля, че го пишат ей така, и защото потребителите са глупави и не знаят рисковете. Знам за доста осъдени хора в интернет спрямо това, което са писали. За някои това е бизнес. Че са дребни душички спор няма.

    Човека, на мен не ми е помогнал и не го обвинявам. Така е решил така е направил. Писах кои потребители ми помогнаха да се насоча какво ми трябва. Единственото, което го посъветвах беше да предупреди хората, че ако не знаят какво правят да не го правят, че го беше пропуснал.

    Не съм писал за този мод, понеже нямам наблюдения все още как се държи на моята машина. Тепърва ще наблюдавам как се държи в отрицателни температури и ще споделям. Мод-а си е на потребителя и аз не искам да му изземвам труда, който е положил за достигане до този мод. Ако той желае(което ме съмнява, иначе щеше да го направи преди година) нека сподели на всички подробно как се прави, иначе аз нямам нищо против да отговарям на лични на хора, които се интересуват(както съм го правил досега) . Също така ще продължа да споделям за моята машина, понеже не знам друг потребител във форума да има(или поне да пише) 50-ка RPC.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #1035

    Отговор: Re: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    По-принцип тези дето не са отворили сервизното, няма да могат да направят нищо, понеже няма да знаят къде е дефрост термистора.. Да не забравяме, че платката на 35RPC е обърната с елементите надолу, за разлика от 50RPC, което малко усложнява нещата.
    Ами при мен платката си е с буксите нагоре, не знам как точно при тебе елементите да са надолу. Маха се капака на климатика и след това капака на кутията с платката. Буксите си влизат от горната страна и просто се боцва съпротивлението в буксата на дефрост датчика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 78 ПърваПърва ... 19596768697071 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе