Страница 73 от 78 ПърваПърва ... 23637172737475 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #1081

    Отговор: Re: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    В момента е сложен на 26 градуса на три метра от него е 24.7 монтиран е в трапезария в дясно е кухнята от нея тръгва коридор срещу машината има врата и друга стая 13 квадрата в която температурата е 23 градуса а в ъглите 22.
    Този пост е редактиран от antyox; 04-04-19 в 22:08.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1082

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Абсолютната температура нищо не значи. Освен климатиците, имам и парно на газово отопление и в големите студове под -10 се спират климите да не се мъчат и се пуска парното, като комфорта естествено е голям. Има дистанционен термостат, който абсолютно точно измерва температурата в централното помещение. Това, което обаче съм забелязал - един ден на 21°C ни е добре, на следващия при подобни условия отвън на тази температура, отчитаща се на термостата, усещаш хлад и увеличаваш на 22°C. На третия ден 22.5°C, на следващия отиваш пак на 21-21.5. И в крайна сметка комфортното усещане за температура е еднакво за тялото при различни абсолютно градуси. Има и други фактори като влажност на въздуха и т.н., които определят усещането, освен че е индивидуално при всеки. Но в крайна сметка съм забелязал също, че ако увелича климатик или парно на над 23°C зимата, да не говорим нагоре, става наистина некомфортно горещо вкъщи на фона на студа отвън и никой от нас не се чувства добре. Обикновено се мести в интервала 21-22.5°C и 23-24 пролетта. Същото не е по-различно и когато се ползват климатиците. Като добавите и индивидуалната зиморничивост на всеки, се получават парадокси някои стоят на 18 гр. лятото, а зимата на 25-26.
    Jack Krauser и mystikalrs харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1083

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Абсолютната температура нищо не значи. Освен климатиците, имам и парно на газово отопление и в големите студове под -10 се спират климите да не се мъчат и се пуска парното, като комфорта естествено е голям. Има дистанционен термостат, който абсолютно точно измерва температурата в централното помещение. Това, което обаче съм забелязал - един ден на 21°C ни е добре, на следващия при подобни условия отвън на тази температура, отчитаща се на термостата, усещаш хлад и увеличаваш на 22°C. На третия ден 22.5°C, на следващия отиваш пак на 21-21.5. И в крайна сметка комфортното усещане за температура е еднакво за тялото при различни абсолютно градуси. Има и други фактори като влажност на въздуха и т.н., които определят усещането, освен че е индивидуално при всеки. Но в крайна сметка съм забелязал също, че ако увелича климатик или парно на над 23°C зимата, да не говорим нагоре, става наистина некомфортно горещо вкъщи на фона на студа отвън и никой от нас не се чувства добре. Обикновено се мести в интервала 21-22.5°C и 23-24 пролетта. Същото не е по-различно и когато се ползват климатиците. Като добавите и индивидуалната зиморничивост на всеки, се получават парадокси някои стоят на 18 гр. лятото, а зимата на 25-26.
    Нещо май сбърка темата.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1084

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Не съм я сбъркал. Виж какво сте писали малко по-назад.
    rosswen одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    пловдив
    Мнения
    25
    #1085

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    здравейте, искам малко помощ, климатика ми от скоро почна да пука като се включва да духа и като спира. Какво да направя за да спре това пукане?

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1086

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от светослав филипов Виж публикацията
    здравейте, искам малко помощ, климатика ми от скоро почна да пука като се включва да духа и като спира. Какво да направя за да спре това пукане?
    По принцип нищо.Пукането идва от температурното разширение на пластмасите на машината.
    antyox и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1087

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от светослав филипов Виж публикацията
    здравейте, искам малко помощ, климатика ми от скоро почна да пука като се включва да духа и като спира. Какво да направя за да спре това пукане?
    Има една тънка, платнена, сива на цвят едностранно залепваща се лента на Tesa, с много здраво лепило. С нея се подлепват през 5 сантиметра, по около 5 сантиметра надлъжните ръбове на пластмасовия капак, на мястото на сглобката така, че да не се вижда отвън (за естехика). Пукането ще намалее или изчезне при положение, че го е нямало след монтажа и не е имало намеси по тръбния път.
    Phoenix_1, rosswen и Mig82 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1088
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Има една тънка, платнена, сива на цвят едностранно залепваща се лента на Tesa, с много здраво лепило. С нея се подлепват през 5 сантиметра, по около 5 сантиметра надлъжните ръбове на пластмасовия капак, на мястото на сглобката така, че да не се вижда отвън (за естехика). Пукането ще намалее или изчезне при положение, че го е нямало след монтажа и не е имало намеси по тръбния път.
    Потвърждавам написаното от колегата , имам наблюдение над машина подлепена на места с подобна платнена лента и никога не съм я чувал да пука.
    Phoenix_1, Genadi80 и MistaMasta харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1089

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Това е много интересно. А дали не можете да качите някоя снимка (ако въобще може да се снима)? "Надлъжните ръбове на пластмасовия капак, на мястото на сглобката" - това отвътре и отгоре на капака ли да се разбира?
    rosswen одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    пловдив
    Мнения
    25
    #1090

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Много ви моля и аз, ако може да качите снимка или нарисувано на лист хартия къде точно да сложа тази лента. Благодаря ви предварително.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1091

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Не мога да го обясня по-точно и не мога да кача снимки, защото не съм в страната, а и времето за профилактика /разглобяване/ е след летния сезон. Освен това, облепването не помага в случаите, когато има напрежение между тръбния сноп и вътрешното тяло. Минимизира се единствено пукането от приплъзването между пластмасата на базата и тази на капака, който е захванат към нея, и покрива топлообменника. Не става въпрос за капака над филтрите!
    Phoenix_1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1092

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Става въпрос за панела на вътрешното тяло и някои пластмасови детайли под него или закрепени за него. Трудно може да се снима ако не е свален за профилактика , а и зависи от конструкцията на конкретното вътрешно тяло може проблемните места да са различни.
    MHI ZS-S , няма такава лента но не пука. Ако пука някъде не е напаснато или има напрежение ... трбвя да има "ухо" и "око" които да го установят.
    Phoenix_1 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #1093

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Благодарности от мен и на двамата. Горе-долу все пак се изясни за какво става въпрос, защото отначало се доби впечатление, че става въпрос за капака над филтрите, а всъщност е панела на вътрешното тяло, където често има горе щипки и други детайли по него. Лично аз нямам проблем с пукане от тялото на MHI ZS-W засега, но не знам откъде съм чел, че при средната серия може да се появи. Затова исках да съм подсигурен с идея за корекция. Във всеки случай дано никога не ми се и налага. Но може други хора ефективно да имат този проблем като светослаф филипов, така че при сгоден случай на профилактика по-нататък би било много полезно, ако някой се сети да снима и да се покаже с пример къде се подлепва. Много хора ще сме благодарни за това.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1094

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Какво Ви става с RPC-тата?Бачкат ли?

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1095

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Аз да се включа, то разликата ни е само във фреона Та на въпроса - стаята в която е монтиран климатика, като стане 12 и слънцето започва да я напича. Климатика е включен постоянно на първа степен в режим вентилатор - просто да върти въздуха. Лягам си на 24 градуса в стаята и се събуждам на 22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 78 ПърваПърва ... 23637172737475 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе