Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52
Like Tree18Одобрявам

Въпрос за Hitachi RAS-E28S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Павликени
    Мнения
    46
    #1

    Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Преди 3 седмици си взех Hitachi RAS-E28S от фирма, която е отдавна на пазара и от която много хора са доволни. Всичко е добре, за сега топли, сложил съм го на 23 градуса, но спира за малко- примерно за 2-3 минути и после пак тръгва да върти. Един колега има Fujitsu някакво и казва, че се включвал рядко. Сложил съм го на топло и на автовентилатор. Поне така ми показва на снимката с инструкцията.Днес го оставих на ауто и автовентилатор и на +2. Това +2 какво означава. Според вас какви трябва да са настройките на климатика за през зимата?





    Това ми е дистанционното. И друго да попитам как може датата и часа да ми е изписан постоянно на дисплея? Благодаря Ви!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Означава 24 градуса + 2 градуса, които си му задал. Това го има само при автоматичен режим. Сложи си го на твърд режим "Отопление" и ще си по-доволен. А дата и час мисля че показва само като отвориш капачето. При затворено - цъ.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Предполагам, че като го изключиш, ще ти показва датата и часа постоянно. Когато работи показва друга по-важна информация. Това, че изключва рядко, трябва само да те радва. На твоят колега се включва рядко /колко ли/, но работи на по-висока мощност. Работи като конвенционален климатик, пък го е платил за инверторен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Павликени
    Мнения
    46
    #4

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    И като го изключа не ми изкача часа. Само като отворя капачета и натисна да се показва се показва за 5-6 секунди. Това не е проблем, имам достатъчно часовници Значи казвате, че като не изключва е по добре. А аз мислех, че е обратно.Преди имах един SANG 12-ка, който беше така и който ми служеше вярно 17 години. Е, предимно на охлаждане и при не много студено време на отопление. Сега този съм го взел да ме топли и в люта зима и дано да се справи. Оставям го и на отопление само. Благодаря ви за отговорите!

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #5

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Цитат Първоначално публикувано от ivopenchev Виж публикацията
    И като го изключа не ми изкача часа. Само като отворя капачета и натисна да се показва се показва за 5-6 секунди. Това не е проблем, имам достатъчно часовници Значи казвате, че като не изключва е по добре. А аз мислех, че е обратно.Преди имах един SANG 12-ка, който беше така и който ми служеше вярно 17 години. Е, предимно на охлаждане и при не много студено време на отопление. Сега този съм го взел да ме топли и в люта зима и дано да се справи. Оставям го и на отопление само. Благодаря ви за отговорите!
    Малко ще ти въздиша еротично при влажно време на всеки 40-45мин. Ама, няма страшно, свиква се.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Павликени
    Мнения
    46
    #6

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Четох преди малко тук във форума, че се премествал датчика за размразяване, който е на външното тяло на друго място, но препратката с клипа не отваряше. С това преместване "въздишките" ставали през много по- голям период от време. Ако някой знае къде се местни, моля да сподели!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #7

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Никакъв датчик няма да местиш! Това да не е някое европейско Хитачи.
    Руни, този модел е доста по-висок клас от твоя и алгоритъма му е по-различен. Но ще изфъшква леко при размразяване.
    ruuni9 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Павликени
    Мнения
    46
    #8

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Слушам, колега! Нищо няма да местя. Ще чакам да стане студено и мъгливо да видя как ще действа.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #9

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Никакъв датчик няма да местиш! Това да не е някое европейско Хитачи.
    Руни, този модел е доста по-висок клас от твоя и алгоритъма му е по-различен. Но ще изфъшква леко при размразяване.
    Гледам че една буква е разликата, но явно е от значение.
    Rumb@ta одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #10

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    ruuni9, виж твоя модел къде стои като модел за съответната година на производство. Подредени са от най-висок клас към най-нисък. Но пък твоята машина има много добър хардуер, сравнен с други базови модели от други марки.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rumb@ta и ruuni9 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #11

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Цитат Първоначално публикувано от ivopenchev Виж публикацията
    Слушам, колега! Нищо няма да местя. Ще чакам да стане студено и мъгливо да видя как ще действа.
    Ще имаш малко ненужни дефрости около нулата, но са много кратки и може и да не ги забележиш. Предполагам не е монтиран в спалня, предвид по-голямата мощност.

    PS: Малко пребързано го написах горното... По-вероятно е да нямаш ненужни, ако не си презапасил мощността адски много като мен.
    Този пост е редактиран от Rumb@ta; 08-11-17 в 21:43.
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Павликени
    Мнения
    46
    #12

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    В спалня е, но не е проблем. Сега почти не ми прави впечатление, че работи. С времето още ще свикна

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #13

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Цитат Първоначално публикувано от ivopenchev Виж публикацията
    Преди 3 седмици си взех Hitachi RAS-E28S





    Това ми е дистанционното.
    Мисля, че този превод не е много точен. Погледни тук, мисля, че е по-добре. https://plovdivclima.blogspot.bg/p/blog-page_30.html
    Между другото, какъв модел ти е дистанционното, че на външен вид си приличат през годините? Пише го отзад при батериите.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #14

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Правилно си е дистанционното. Пасва си напълно за модела. Само бутона "дезинфекцира филтри" не е правилно преведен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Павликени
    Мнения
    46
    #15

    Отговор: Въпрос за Hitachi RAS-E28S

    Това от снимката ми е дистанционното. Отзад пише RAR2X1 4708

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS- E28T въпрос
    От didoniad13 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 23
    Последно: 16-02-17, 11:18
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе