Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 116

RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #91

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Разхода скочи при по честите и определено по продължителни дерфрости в понеделник. На 99% съм сигурен че главния виновник е силния вятър в североизтока :D Както казах сега вече е по нормално .. е не е като в топлите дни де ^^ разхода е около 500-550 вата про зададена температура 24 и постигната 23 на трета степен на вентилатора. Определено дерфроста е малко по продължителен от колкото през изминалите седмици. Преди малко го засякох .. стартира в 16:10 и продължи до 16:22 навън е -9 градуса но поне вятъра го няма

    - - - - - - - - - -

    а да и от както са ги сложили единия все жужи нещо но работи без разлика от другите три. Просто някаде от външното тяло се чува едно гадно жужене но то е навън а не вутре така че засега няма да търся техници. края на май месец като дойдат да слагат изолация ще се наложи да ги свалят така че тогава ще видя дали има лечение на този звук. Ако някой знае нещо да кже от сега де :D

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #92

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Нищо му няма, и моето Хитачи понякога жужи, като вдигне обороти компресора в студа, но се чува само ако си покрай него, вътре не се чува нищо.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #93

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    При мен най-икономично е, когато хитака е на 4-та степен на турбината. Когато намалям скоростта, се вдига консумацията и топли по-малко.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #94

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ако имаш много топлозагуби е нормално ,вдигаш градусите .. дефроста на 1 час не е нещо хубаво ,а е заболяване - лесно лечимо .
    Я кажи каки става това?? Имам от старите 35 и този дефрост ми е голям проблем, понякога се налага да включвам печката за да го топля него. Варненците не разбират или не искат да правят нищо

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #95

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Тъпото Акебоно започна новия отоплителен сезон с номера с нетъгващата външна перка. Много е гаден, защото мъчи компресора с пределни налягания и очаквам да изгори. Разглобих , четох и мерих много. Преди да тръгне перката й се подават понижени напрежения в двете посоки на въртене за се определи дали не се върти вече от вятър. Това се чува като леко бръждене. Ако компът реши, че обдухването е достатъчно, може да не пусне мотора на перката. Подозирам че това и се случва...

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #96

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #97

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    E, ти ме връщаш в първи клас. На Акебоното мотора е трифазен и се регулира с честотата от инвертора му. Тези с кондензатора бяха прости но надеждни. На този се следят обороти и товар от компа. По подобна схема като на компресора и затова като се сговни става весело като на мен сега.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #98

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Здравейте, някой има ли впечатления от серията Akebono? Интересува ме най-вече потреблението на енергия за отопление, защото главно за това ще се ползва. Плюсовете са много висок COP за цената си. Интересува ме дали наистина разходът е толкова добър, понеже търся да взема възможно най-икономичната машина, като бюджета е на макс (повече не бих могъл да отделя). Също така ме блазни и работата до -25 градуса, макар че при мен изключително рядко и за много малко може да падне до толкова (село Цалапица до Пловдив). Ще се отоплява къща без изолация, измазана (понеже по селата има много на тухла), но с добра дограма (нова, скоро сменена) и покрив термопанели 10см (също нов). Ако взема две 9ка (за стая 17 кв. м.) и 12ка (кухня 15кв. м. , където ще е вътрешното тяло и трапезария 13 кв. м., свързани с плъзгаща се врата) от тази серия ще са в северни стаи, с по 1 външна стена на север (всички останали са вътрешни). Етаж 2 от 3, останалите засега не се отопляват (в бъдеще първия етаж може да се отоплява, третия доста по-напред в бъдещето).
    Ниският максимум не ме притеснява, защото не възнамерявам въобще да изключвам климатиците от началото на отоплителния сезон, така че би трябвало да работят под номинала.
    Другите екстри, които ми харесват, са че струята се контролира и по вертикала и по хоризнотала, за разлика от Фуджитсу. Основно се колебая между Akebono и General Fujitsu ASHG09KGTB и General Fujitsu ASHG12KGTB. Горе-долу те са ми максимума на бюджета.
    Общо взето за серията Akebono няма изписано много, затова ще съм благодарен на препоръки.
    Благодаря предварително.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #99

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Най-вече трябва да те интересува какъв е дефрост алгоритъма при новите модели.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #100

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Къща без изолация и 9ка в 17 квадрата не се връзва с икономична машина, па ако ще копа да е 18 и половина.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #101

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Идваха вече веднъж техници на оглед и за същото помещение 17кв.м. препоръчаха General Fujitsu ASHG09KGTB, затова смятам че и Хитачито трябва да се справи, още повече че номинала му е по-висок - 3.2 срещу 2.8. Както казах 3 от стените са вътрешни. Зимата духалка 2400 вата правеше баня в това помещение ако се остави да работи, но това при положителни температури отвън.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #102

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Къща без изолация и 9ка в 17 квадрата не се връзва с икономична машина, па ако ще копа да е 18 и половина.
    А 12ка връзва ли се с икономична машина? В къща без изолация /неизмазана - щото в градовете има много неизмазани/ стая 16 квадрата.
    Щото на мен ми се движи около 330 вата зимъска, което е малко над минимума за тоя кютук.
    Което прави по около 50 лева на машина - 2 машини - една 9ка и една 12ка ми отопляваха целия етаж от 50 квадрата.
    Тия 100 лева ги лапаше успешно една духалка и топлеше една стая от 16 квадрата.
    И това за серията Performance, не за Akebonoto, което гледам е по-скъпо, ама освен едната клапа в повече не виждам с какво е по-добро.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 29-07-20 в 23:04.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #103

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    За мен е голямата загадка, защо Акебоното, който ми се вижда с по-добър хардуер от Перформънса е с по-ниска максимална мощност на отопление.
    Ако някой има идея бих се радвал да я сподели.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #104

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    За мен е голямата загадка, защо Акебоното, който ми се вижда с по-добър хардуер от Перформънса е с по-ниска максимална мощност на отопление.
    Ако някой има идея бих се радвал да я сподели.
    Само предполагам, че причината е в по-слабия компресор, което е пък другата загадка.
    Защо климатик с по-добра хладилна част от Перформънса е с по-слаб компресор?

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #105

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Компресора е по-голям при Акебоното. Това беше и моето първо предположение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе