Страница 11 от 38 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 568

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #151

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Човека просто полита дали има такава опция Определено дефроста е само при необходимост. И тези отвори са супер при Хитака,

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #152

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Какво стана? Започна да събира много лед по твата ли?
    Това с дефростите само при нужда, май не е много ОК в условия на висока ввлажност и температури 0- (-5)

    При мен цял ден днес температурите са под нулата с много висока влажност. Външното на машината която със сигурност прави дефрост само при нужда изглеждаше най зле. Добре, че ги накарах при монтажа да ми го смъкнат на 1.5м от земята. Стана с близо 7м тръби и 5м. денивелация, но пък ми е удобно. Люснах му един чайник топла вода, че му се беше запушил отвора под топлообменника. Много е малък. Съжалявам, че не му сложих нагревател.

    Имам и друга машина която е с нагревател, който не съм включвал (за сега няма нужда). Тази ми е най натоварената маина. Тавата изглежда доста прилично. В сегашните условия дефроста е точно на един час след края на предходния, който трае 3мин.

    Имам и една друга машина която не знам дали дефроства по часовник или при нужда. Според някой съфорумци трябваше да започне с дефрости на половин час под нулата. Имам го от един месец и съм засичал само 3 дефроста а спя при него. И той е с нагревател който не е включван, но няма грам лед по тавата.

    П.С. в момента е -1 с 90% влажност.
    Тоя с дефроста при нужда поема част от работата на другия (часовникаря). А като не прави дефрости как се е запушил отвора , странни физични явления нещо не се връзва?
    Третия с чистата тава най-вероятно хич не си дава зор.
    Този пост е редактиран от Mig82; 06-12-19 в 19:57.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #153

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    А като не прави дефрости как се е запушил отвора , странни физични явления нещо не се връзва?
    Не казвам, че не прави дефрости. Въпреки, че не съм го хващал защото имам най-малък допир с него явно е правил. Има си ледени локви под всички машини.
    Мисълта ми е, че в такива условия при дефрост при нужда количеството вода което изтича е доста повече и в случая е проблем.(а не би трябвало)

    Тоя с дефроста при нужда поема част от работата на другия (часовникаря).
    Няма как това да се случи. Машината с дефрост при нужда е в най изоливаната стая и е най разтоварена. при отворени до край врати тя и 18-ката в хола в 80% от случаите са в ОФФ когато вляза при тях. При другите два няма ОФФ.

    Третия с чистата тава най-вероятно хич не си дава зор.
    Когато не е затворена врата (а тя се затватя само когато аз си легна) си хапва стабилно. Често го засичам и на 450-480. Стаята му не е с много ниски загуби. 75% от едната и стена е стъклопакет 6.7м2. При ремонта изхвърлях старата външна рулетна щора и още не съм монтирал нова.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #154

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Водата се трупа на лед по дъното по-лесно когато изтича системно на малки количества а не наведнъж в по-голямо. Чак пък чайник да му лисваш нещо не ми се връзва. Другия климатик в съседната стая (хола) не беше ли за смяна ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #155
    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Човека просто полита дали има такава опция Определено дефроста е само при необходимост. И тези отвори са супер при Хитака,
    Мдааа, отворите са ок, като почне дефрост отдолу тече като лейка ) (Нямам тави). Днес 35цата от сутринта от 7 до към 2-3 след обяд когато слънцето за малко проби мъглата в София, направи точно 2 дефроста, като темп. е била през цялото време под 0. След като мъглата се повдигна леко, до към 7 вечерта почти не е натрупавал скреж. Питах дали има опция от дистанционното за дефрост за да тествам някой неща, а и 25цата е монтирана на ръба на терасата и при дефрост тече половината на моята тераса, но др. половина на съседа отдолу И исках да му правя дефрости в по-удобни времена, когато съседа го няма или спи Тавите нещо много отрицателни мнения чувам. Без реотан не си е работа. Мога евентуално да модифицирам нещо, максимално вертикално, примерно 2 тръби от 2та отвора, които да отвеждат водата само на моята тераса. Хубаво е, че достъпа до машината е лесен.
    Този пост е редактиран от ohluva; 06-12-19 в 23:25.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #156

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Всеки климатик си има тава. Негова си. Дъното на кутията.
    Има и такива които е слагат допълнително. но в случая не става въпрос за тях.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    15
    #157

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Аз също почнах да следя за дефрост, мога да кажа че наистина е при нужда при много студено и влажно време. Вчера имах 3/4 дефроста в Русе беше -3/4 вечерта с много гъста мъгла и 96% влажност. Предните дни нямаше мъгли и не беше толкова студено и не е влизал в режим на дефроста.

    Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #158
    ентусиаст
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #159

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Това RPD-та ли са?

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #160

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Това RPD-та ли са?
    Може и RPC-а да са.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #161

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Това имах и аз предвид, че гледам ги е постнал в темата RPD-та, та реших да попитам.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #162

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Много са свежи, за да са RPC-та.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #163

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    ех не ме кефи така разположени .. трябвало левите две да са под десните и щеше да е много красиво ( и шумно :D )

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #164

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Много ми е интересно какво се случва на тази тераса като почнат да дефростват... Ползват я за голяма вана ли?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #165

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Много ми е интересно какво се случва на тази тераса като почнат да дефростват... Ползват я за голяма вана ли?
    Слагат кънките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 38 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 11:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 01:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 23:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе