Страница 19 от 38 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 568
Like Tree325Одобрявам

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #271

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Не съм проверил, че закъснях. Но предполагам е"само вятър".
    Утре със сигурност ще видя
    Дори в брошурата към търговските представители е отбелязано с ВНИМАНИЕ и е предоставена обикновена рисунка, за да е по-лесно, на монтажния екип.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 07-02-20 в 22:32.
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #272

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Но предполагам е"само вятър".
    Е, проверих. Разбира се "само вятър".


    Имам и питане. След поредния рестарт, като включих климатика забелязах, че лампата му премигваше - свети силно и с леко занижена сила /не можах да кача клипчето/. Това когато "загрява" ли го индикира?
    Също клапите не можех да ги мръдна от дистанционното - не реагираше на никакви команди!? Иначе преписква. Това нормално ли е?

    И как да форматирам снимка - да ги намаля и завъртя...

    Забелязах и друго, като отворих капачето се усещаше студен полъх. Зад гипсокартона, точно там няма вата, но отвора за тръбите е "запечатан" с пяна. Как мога да уплътня? Това влияе и на температурния датчик/сензор и го кара да работи повече от необходимото? Сигурно затова и в помещението ми показва по-висока температура от зададеното и показанието на дистанционното. А показанието на температурата от Info-то, от къде взима данните? От самото дистанционно или от датчика във вътрешното тяло?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от babatam; 08-02-20 в 12:15.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #273

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Тия са ПАЛЯЧОВЦИ. Аз само за това, че са ИЗЛЪГАЛИ, ще ги направя да си говорят сами.
    1-во, това което описваш с диода - свети с леко примигване е момента когато развърта компресора до около 280 вата, за да не тръгва със студена струя.
    2-ро, клапите започват да се движат, когато развърти турбината, това се случва, като достигне температурата на изходящия въздух от около 28 градуса.

    Този студен полъх който усещаш може да го кара наистина да получава грешна информация за температурата в стаята и да го кара да върти повече.

    Не съм отговорил на последния въпрос...
    Показанието за температура го взима от дистанционното, а дистанционното я отчита там където го оставиш.
    Аз не обръщам внимание на показанията на дистанционното за температурата.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 08-02-20 в 13:48.
    babatam одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #274

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Няма как да изместят с лека ръка захранването навън ,трябва тръбния път да се разкачи ,да се извади да се развие изолацията и вътре да се положи още един кабел това си е цял един монтаж за тях .. другия вариант е някъде да се дупчи стената да мине един кабел ( много по лесно ,стига да има къде без да се вижда и да загрозява )

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #275

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Няма как да изместят с лека ръка захранването навън ,трябва тръбния път да се разкачи ,да се извади да се развие изолацията и вътре да се положи още един кабел това си е цял един монтаж за тях .. другия вариант е някъде да се дупчи стената да мине един кабел ( много по лесно ,стига да има къде без да се вижда и да загрозява )
    Това с какво ги оправдава, че още в началото не са извършили правилно монтажа....?
    Или с какво ги оправдава, че не спазили ОБЕЩАНИЕТО СИ да го направят....?
    Хайде, сега понеже било много трудно, да не го направят ли...? Нещо не схващам, защо се подкрепя този монтаж...?
    Колега от форума разкарва 4-ри пъти монтажници с калпави ръчички, докато не заредят точното количество фреон в климатика и ТО ДА ОСТАНЕ ТАМ.
    Да са го направили от първия път, ако не сега да си оправят нещата.
    Абе само в тоя бизнес ли има нещо сбъркано, осират с лека ръка машината на човека и нямат вина...?
    Този пост е редактиран от the inquirer; 08-02-20 в 13:57.
    Phoenix_1, Jack Krauser и Genadi80 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #276

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Захранването определено трябва да е във външното, и моят е така.
    Температурата мисля трябва да е определяна от вътрешното тяло. Тази от датчика на дистанционното доколкото знам е само информативна, а там показва с около 2градуса по ниско от реалната.
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #277

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от tntcom Виж публикацията
    Захранването определено трябва да е във външното, и моят е така.
    Температурата мисля трябва да е определяна от вътрешното тяло. Тази от датчика на дистанционното доколкото знам е само информативна, а там показва с около 2градуса по ниско от реалната.
    А в моят случай на дистанционното винаги е по-висока, както по-висока температура показват и другите налични термометри.
    Ето снощи какво се получи от 21:30 до към 23:30. Зададено 23 гр/авт.вент.

    След като си духа яко и топло, без намерение да спира


    Пуснах режим ЕСО с надеждата да се озапти, а след 10-15 мин, като нямаше реакция, включих на Silent, а компресора понеже е "до главата ми", през една стена, го чувах цяла нощ да се напъва.
    Това са резултатите сутринта, веднага след като изключих екстрите


    Как работят вашите клими на автоматичен вентилатор? Не трябва ли като стигне температурата, вентилатора да намали оборотите, а "инвертора" да намали компресора/"топлото"?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #278

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Най-вероятно с това подухване което имаш точно зад вътрешното тяло температурния датчик получава съвсем друга информация за температурата в стаята. От там се получава форсиране на компресора, за да достигне заданието, а турбината няма как да намали оборотите, защото трябва да отведе топлината която се е пренесла към вътрешното тяло.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #279

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Мисля си че ако ни беше потърсил щеше да си спестиш тия главоболия. То вярно влизам чат пат тук ама който търси намира.
    Alexi, bobovo, SPSt и 5 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #280

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    А в моят случай на дистанционното винаги е по-висока, както по-висока температура показват и другите налични термометри.
    Ето снощи какво се получи от 21:30 до към 23:30. Зададено 23 гр/авт.вент.

    След като си духа яко и топло, без намерение да спира


    Пуснах режим ЕСО с надеждата да се озапти, а след 10-15 мин, като нямаше реакция, включих на Silent, а компресора понеже е "до главата ми", през една стена, го чувах цяла нощ да се напъва.
    Това са резултатите сутринта, веднага след като изключих екстрите


    Как работят вашите клими на автоматичен вентилатор? Не трябва ли като стигне температурата, вентилатора да намали оборотите, а "инвертора" да намали компресора/"топлото"?
    Коя плевенска фирма ти монтира машината?
    Задминаване на заданието с +5 си е доста сериозно.Машината ти работи постоянно на максимална мощност.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #281

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Може ли да има такива лай..ри бре. Аз дето не бях монтирал климатик през живота си , през 2018 свалих профилактирах и си монтирах обратно с пускане на нов тръбен път и вакумиране три машини и си работят безпроблемно и в момента ... а тея за да "минат" метър кабел са готови да орезилят чисто нова машина и да ощетят нищо неподозиращия човек. Колега тея са ти бръкнали в джоба и посягат още по-надълбоко. Реват да им се пусне "тръбен път" само че с водопроводна тръба от металните цол на метър ... да станат като зебри. Те няма да питат защо , знаят си че са лайнари.
    Phoenix_1, Jack Krauser, rosswen и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #282

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Мисля си че ако ни беше потърсил щеше да си спестиш тия главоболия. То вярно влизам чат пат тук ама който търси намира.
    Не само щеше да си спести главоболията, а щеше да се кефи на новата машина. Нарочно са решили да похабят хубавата машина.
    И после да кажат, че на Хитачи им дефектират платките. Дрън дрън та пляс.
    Ако съм на твое място ще се обадя директно във вносителите и ще им разкажа цялата ситуация.
    Ще им пратя и проверка дали имат необходимите сертификати за работа, като в случая липсват елементарни познания за ЧЕТЕНЕ по КАРТИНКА.
    babatam, Jack Krauser и Genadi80 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #283

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    аз не коментирам че са си оставили ръцете а какво може да се направи .. като цяло след монтажа разписваш че нямаш забележки ,веднъж като си разписал после трудно да предприемаш някакви законови стъпки по тоя въпрос за това е добре да си отваряш очите като го слагат и да си запознат със стъпките на монтажа .. доста често явление е да не го вакумират също ,което си е престъпление направо
    Jack Krauser одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #284

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Дайте да я чуем тази прословута фирма, че други плевенчани да имат едно наум.
    babatam одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #285

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Мисля си че ако ни беше потърсил щеше да си спестиш тия главоболия. То вярно влизам чат пат тук ама който търси намира.
    Ако предлагаш помощ май ще трябва да Ви потърся.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Ако съм на твое място ще се обадя директно във вносителите и ще им разкажа цялата ситуация.
    Ще им пратя и проверка дали имат необходимите сертификати за работа, като в случая липсват елементарни познания за ЧЕТЕНЕ по КАРТИНКА.
    Това ще го направя в понеделник. Само не съм сигурен кой е вносителя - Евис ООД, Русе? Това ли са?
    редакция
    пп: или
    VIP Trading

    15 Stara Planina STR, Sofia, Bulgaria

    Tel: +359 2 9805065


    Относно сертификатите - със сигурност имат, но и аз имам сертификати от преди 10-15 г., които вече не знам за какво са

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Дайте да я чуем тази прословута фирма, че други плевенчани да имат едно наум.
    Скоро и това ще стане. Само да приключи ситуацията...
    Този пост е редактиран от babatam; 08-02-20 в 20:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 38 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе