Страница 20 от 38 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 568

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #286

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    То при това свързване нещо ако даде фира добре е вносителя да си знае предварително. Платка сигурно не е евтина че модела е нов. Прати им тази снимка на пощата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #287

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Ако предлагаш помощ май ще трябва да Ви потърся.


    Това ще го направя в понеделник. Само не съм сигурен кой е вносителя - Евис ООД, Русе? Това ли са?
    Относно сертификатите - със сигурност имат, но и аз имам сертификати от преди 10-15 г., които вече не знам за какво са


    Скоро и това ще стане. Само да приключи ситуацията...
    Евис ООД Русе са един от представителите на марката за България.На мен ми е много интересно коя е фирмата.Здравкомерс?Озон3?Меркурий ТД?Импас-Клима?

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #288

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    "Ако предлагаш помощ май ще трябва да Ви потърся."
    Нямам право да пипам машината която не сме монтирали. Не виждам добре на снимката кабелите но хитачитата вътрешните работят на 36волта а не 220.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 08-02-20 в 21:28.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #289

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Не съм специалист по климатиците, но този климатик според мен е ....измислица. Толкова ли е скъпо и трудно да се поставят такива филтри на външното и вътрешното тяло и захранването да е без значение къде ще се подаде? Това ли е уважаваща себе си фирма Хитачи? Погледнах схемата на моят Тошиба мирай и такива филтри има и на външното, и на вътрешното тяло, включително и с варисторите. Няма значение къде ще се подаде захранването. Обикновено по-удобно е да на вътрешното тяло.
    А тия отклонения в градусите... според мен едва ли е от тия филтри и неправилното свързване в случая.
    Да, съгласен съм, че трябва да се гледат схемите и да се спазват ТОЧНО указанията за монтаж.
    Но не трябва ли монтажниците да са обучени за точно определени марки климатици, а не да са "специалисти" по всички? Защото както се оказва, всяка марка си има своите особености. И тия особености може да не са само в ел. захранването, а и в други неща и от там да идват и последващите проблеми.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #290

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от darko_d Виж публикацията
    Не съм специалист по климатиците, но този климатик според мен е ....измислица. Толкова ли е скъпо и трудно да се поставят такива филтри на външното и вътрешното тяло и захранването да е без значение къде ще се подаде? Това ли е уважаваща себе си фирма Хитачи? Погледнах схемата на моят Тошиба мирай и такива филтри има и на външното, и на вътрешното тяло, включително и с варисторите. Няма значение къде ще се подаде захранването. Обикновено по-удобно е да на вътрешното тяло.
    А тия отклонения в градусите... според мен едва ли е от тия филтри и неправилното свързване в случая.
    Да, съгласен съм, че трябва да се гледат схемите и да се спазват ТОЧНО указанията за монтаж.
    Но не трябва ли монтажниците да са обучени за точно определени марки климатици, а не да са "специалисти" по всички? Защото както се оказва, всяка марка си има своите особености. И тия особености може да не са само в ел. захранването, а и в други неща и от там да идват и последващите проблеми.
    Самият ти пост е ИЗМИСЛИЦА. Да кажеш, че е змислица тоя климатик е меко казано НЕСЕРИОЗНО. Продължава да се толерира НЕКАДЪРНИЯ монтаж. Никой не е споменал, че това е причината за проблема с градусите, а ТВОЯТА Тошиба, никой не го интересува.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #291

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Опс...сега обърнах внимание, че логото на профила ти е Хитачи и затова може би го приемаш толкова лично.
    Кое в поста ми е измислица?
    Това, че има един филтър и това се базира на твоето изказване по-напред, и това определя точно къде да се свърже захранването, което е супер тъпо и неудобно в повечето случаи?
    Кое е измислица - 5-те градуса разлика показана от три измерващи източника?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #292

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Малко си починете...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #293

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Темата е отново отворена и се надявам да се спазва добрия тон.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #294

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Една много полезна функция с която лесно се напасва работата на климатика към помещението. Може да се настройва в режим охлаждане и в режим отопление. Най-лесно се разбира в каква посока да се измести температурата, като се постави контролен термометър над датчика за температура във вътрешното тяло.
    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    А в моят случай на дистанционното винаги е по-висока, както по-висока температура показват и другите налични термометри.
    Ето снощи какво се получи от 21:30 до към 23:30. Зададено 23 гр/авт.вент.

    След като си духа яко и топло, без намерение да спира


    Как работят вашите клими на автоматичен вентилатор? Не трябва ли като стигне температурата, вентилатора да намали оборотите, а "инвертора" да намали компресора/"топлото"?
    Във връзка с това постоянно "бичене" и достигане на високи температури в стаята, мога ли да коригирам по начина от по-горния пост?
    На "+" или на "-" трябва да се настрои?
    Малко размисли и страсти: ако съм задал 20 гр,, а в помещението е 25 гр. и задам +3, би трябвало "термометъра" на климатика да отчете 20 гр. + 3-те, които съм му казал в повече и да знае че е 23 гр!?. Така би трябвало да се намалява дебита /вентилатора/, както и топлото, и температурата в помещението да е по-близка до заданието!? Не знам каква е логиката на машината. Или трябва да е в "-"? Ако някой знае, нека сподели, за да няма проба-грешка.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #295

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Или трябва да е в "-"? Ако някой знае, нека сподели, за да няма проба-грешка.
    Щом при задание 20, прави 25, трябва да е в МИНУС.
    Проблема, не е в климатика, а в това, че студения полъх удря точно в температурния датчик на климатика.
    В предишен пост съм описал, че термистора се намира на приемника за дистанционното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #296
    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Щом при задание 20, прави 25, трябва да е в МИНУС.
    Проблема, не е в климатика, а в това, че студения полъх удря точно в температурния датчик на климатика.
    Какво направих вчера: направих офсета на температурата +3 гр. и запуших дупката в картона с подръчни средства, сиреч парцал.
    Цяла вечер, както и през нощта на зададени 24 гр./авт. вентилатор, климатика е поддътжал 24 +/- 0,5 до 1гр. Не знам дали офсета или запушената дупка повлияха, но до обяд работи както трябва или по- скоро, както очаквам.
    Не разбрах само къде е температурния датчик на вътрешното тяло.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #297

    Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Ето тук трябва да е датчика за стайната температура.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #298

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Не знам дали офсета или запушената дупка повлияха, но до обяд работи както трябва или по- скоро, както очаквам.
    Не разбрах само къде е температурния датчик на вътрешното тяло.
    Запушената дупка в картона е повлияла повече.
    Температурния датчик на вътрешното тяло се намира на малката платка, която играе ролята и на приемник за дистанционното управление, за да е още по-ясно там където са светодиодите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #299

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Колега babatam, има ли развитие по казуса?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #300

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Колега babatam, има ли развитие по казуса?
    Развръзката е следната.
    Климатика беше свален и пратен в сервиза на официалния доставчик /които се оказаха доста разбрани/. От там ми казаха, след 48 часови проби, че двете тела - вътрешното и външното нямат проблеми и отговарят на характеристиките от производителя, подплатено с констативен протокол с подпис и печат. Препоръчаха монтаж от ОМЦ /оторизиран монтажен център/, поставяне на нови стойки и антивибрационни тампони под външното тяло.
    Монтажа бе извършен от същия екип, към който е и гаранцията, преди седмица. Захранването бе оправено по инструкция, тръбите са с отделни изолации и увити с изолационна лента, поставени са нови стойки с антивибрационни тампони, този път върху изолацията. Тръбите са запенени с монтажна пяна.
    Не съм проверявал нивелация и т.н., само видях, че има два кабела, които отиват към външното тяло. Като цяло монтажа е извършен както трябва и нямам забележки.

    След една седмица експлоатация мога да кажа, че вътрешното тяло си пука, цъка и ... продължава да си издава шумове. Монтирано е на стена от гипсокартон, върху монтажната планка, която е в комплекта, което предполага, че няма как да е усукано и прочие.
    Външното тяло при работа на компресора има вибрации, които се предават на стената /която е парапет на усвоена тераса, който е зидан с тухли, излят с бетон или панел, но е доста дебел, като поне за тухла единичка и нагоре е иззидана с итонг и има четирикрилен прозорец/ и "бученето" продължава. По мое мнение, "бученето" е само на тази стена, тъй като се чува само в стаята и извън нея, когато е отворена вратата на стаята. Затворена ли е вратата извън стаята няма такъв шум. Това го установих, след като малко грубо се подпрях на преградна стена от итонг и той изкънтя също така глухо и "тъпо" /до преди не бях обръщал внимание на тази стена/, както и звука от вибрацията.
    Относно този проблем, имаше предложение от колега във форума да се монтира на монолитната стена на сградата, но това бе свързано с монтаж на вишка, нови тръби, кабели и най-лошото, при проблем с външното тяло, нямаше да има никакъв достъп /в момента е монтирано под прозорец на трети етаж, а предложението бе зад ъгъла - апартамента е краен/ъглов в блока/.

    Ако някой има опит с отстраняването на такoва бучене от климатик, нека даде съвет как да се отърва от него. Следваща стъпка е разговор с фирмата вносител да им го връщам или да го изкупят на някаква цена - все пак му няма нищо, просто си е такъв и като не стане, което се предполага, преместването на този климатик в друго жилище, където ще се ползва само лятото и закупуване на нов. Остава въпроса какъв?, но да стигна до там.

    поздрави и се пазете

    корекция: стената не е цялата и тонг, а е иззидана нагоре с итонг
    "..., който е зидан с тухли, излят с бетон или панел, но е доста дебел, като поне..."
    Този пост е редактиран от babatam; 16-03-20 в 16:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 38 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 11:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 01:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 23:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе