Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 130
Like Tree85Одобрявам

Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    8
    #106

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Атанасе, темата е за точно определен модел. Ние коментираме друг. Някой трябва да ни мести дискусията на друго място, което е проблем. Нищо лично, от никого.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Нищо лично и от мен,дори не съм участник в темата. Харесва ми да чета теми които ме интересуват,винаги може да научиш нещо,дори и да не те засяга в момента.Но и ужасно дразни странична намеса,започваща със заплахи и кой е чел правилата,както и кой ще премести темата в правилния раздел.Не виждам в този случай някой да пречи на читателите освен ВАС. Наясно съм ,че няма право да обсъждам работата на модераторите,но пък и затова сме на 112 място в света,ако е вярно де,щото мисля че сме по-назад даже.
    ECE и Guroto харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #107

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Утанас Виж публикацията
    Но и ужасно дразни странична намеса,започваща със заплахи и кой е чел правилата,както и кой ще премести темата в правилния раздел.Не виждам в този случай някой да пречи на читателите освен ВАС. Наясно съм ,че няма право да обсъждам работата на модераторите,но пък и затова сме на 112 място в света,ако е вярно де,щото мисля че сме по-назад даже.
    Смятам, че администрацията е достатъчно толерантна, но работата ѝ е да поддържа добрия тон и качеството на дискусията на съответното ниво. Благодарим за разбирането!

    П.С. Следващите мнения извън темата ще бъдат изтрити. Бъдете така добри, да се придържате към правилата!
    Aleksandars одобрява това.

  4. ECE
    ECE е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    21
    #108

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    модвай го ,описал съм мода в темата за моя модел в подписа
    Alexi, може ли тел. номер за връзка.Искам да те питам нещо за един климатик
    Този пост е редактиран от ECE; 29-01-22 в 15:47.
    bobivg одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #109

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Утанас Виж публикацията
    Нищо лично и от мен,дори не съм участник в темата. Харесва ми да чета теми които ме интересуват,винаги може да научиш нещо,дори и да не те засяга в момента.Но и ужасно дразни странична намеса,започваща със заплахи и кой е чел правилата,както и кой ще премести темата в правилния раздел.Не виждам в този случай някой да пречи на читателите освен ВАС. Наясно съм ,че няма право да обсъждам работата на модераторите,но пък и затова сме на 112 място в света,ако е вярно де,щото мисля че сме по-назад даже.
    Пълни глупости. Това е частен форум и никой няма някакви особени права да претендира за каквито и да е хипотетични свободи.
    Kasap одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #110

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Привет,колеги! Имам питане свързано с въпросния модел климатик. Преди около две седмици ми монтираха такава машина, но имам усещането,че външното тяло работи по-шумно от нормалното. Монтирано е на тухлена стена с 10см ЕПС като до него има монтиран един Daikin FTXC35C, с който правя съпоставка,предвид,че е доста нискобюджетна машина работи доста по-тихо. Хитачито е без тампони(нямаше в комплекта) с 3.5м тръбен път. При монтажа беше вакуумирано и оставено под вакуум 10тина минути(нямаше загуба на вакуум). Шумът по мое мнение идва от компресора, но от какво може да е породен и може ли да окаже влияние в/у работата на машината? Шумът се получава се при зададена по-ниска Т примерно 20-21гр. на охлаждане,а при нормални стойности 24-25 е значително по-лек,предполагам заради по-разтоварената работа на компресора. Моля за мнение!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #111

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    В допълнение към горния ми пост ще помоля и за предложение за качествени антивибрационни тампони подходящи за модела.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    5
    #112

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Та в крайна сметка, този климатик заслужава ли си понеже се чудя между него и Mitsubishi HeaviSRK/SRC 35 ZSX-W R32 Diamond? И извинете за безспокойството.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #113

    Re: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Модела е хубав, но е възможно да има дефрости през 50мин.под 0 градуса.mhi-то е класа над него
    rosswen и stantr харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #114

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Здравейте, спрял съм се на модела (12ка) за 32кв.м. помещение и преди да го поръчам ми е нужна информация дали дебита на 2ра степен (380 куб.м. / 30 децибела) ще е достатъчен в режим на отопление, тъй като следващата степен е вече 570 куб.м. и 37 децибела, което би било некомфорно най-вече заради шума. Сравнявам тези параметри със сходно като квадратура помещение в което работи Fujitsu 12LTC, обичайно климатика се държи на втора степен (550 куб.м. и 32 децибела), а на горе вече прави прекалено голямо течение, пък и шума...

    Към собствениците на модела от темата - на коя степен държите вътрешното тяло при отопление и дали трета степен ви идва прекалено шумна? Благодаря.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #115

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Абсурд 380м3/ч да е достатъчен дебит за подобна кубатура.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #116
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Абсурд 380м3/ч да е достатъчен дебит за подобна кубатура.
    Това и при добре изолиран (14 см. вата и хубава дограма) топъл апартамент ли? Има ли някаква приблизителна формула/правило, което е добре да се спазва относно дебита?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #117

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Ако изолацията е вътрешна може и да се получи нещо до към -2, -3. Ако е външна няма шанс.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #118

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ако изолацията е вътрешна може и да се получи нещо до към -2, -3. Ако е външна няма шанс.
    Външна е изолацията. В такъв случай започвам да се замислям дали да не се откажа от модела. Ако трябва да работи с по-високия дебит, тези 37 децибела няма да са изобщо комфортни, особно, че климатика ще е монтиран точно над дивана.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #119

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от memfis Виж публикацията
    Това и при добре изолиран (14 см. вата и хубава дограма) топъл апартамент ли? Има ли някаква приблизителна формула/правило, което е добре да се спазва относно дебита?
    Най-вероятно информацията е сгрешена - тези 380м3/ч са 480м3/ч

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #120

    Отговор: Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Най-вероятно информацията е сгрешена - тези 380м3/ч са 480м3/ч
    От къде ти е тази информация?
    Данните за дебита, които аз гледам са от техническата спецификация свалена от сайта на ACTON и са:
    Air flow heating mode (SL / L / M / H)
    310/380/570/720


    Noise level heating (sound pressure) (SL / L / M / H)
    22/30/37/45

    Може ли някой колега имаш 35цата да провери какво пише в ръководството, ако тези данни ги има там?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 42
    Последно: 30-08-22, 22:29
  2. RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono
    От Rashidos във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 115
    Последно: 05-08-20, 20:52
  3. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  4. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе