Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 143

HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #16

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Така прави Toshiba Suzumi след OFF при тръгване се форсира турбината за няколко секунди. Проблема е, че този климатик ми е в спалнята и ме събуждаше при ОNN.Тази зима спирах Toshiba Suzumi на вече отоплената спалня преди да си легна и включвах конвектор който изключвах сутринта като се събудя. Нямаше голяма разлика в цената на тока която плащах,то нямаше и големи студове тази зима. Но цяла зима спах на пълна тишина.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #17

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    За сузумито тук да се преместим цък

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #18

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    FROST WASH на моя климатик Hitachi 25RPE IMG_20210611_141731928.jpgIMG_20210611_141558887.jpg

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    14
    #19

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Климатика е на мястото на една 100v японка,която ще слагам другаде,тя си работеше нон-стоп цяло лято около тези ватове,но и струята беше 10-на градуса,както и първа степен една идея по бавна.Най-вероятно Хитачито е доста по-ефективно,пък и вече не е 35-40гр.,за да сравнявам.Иначе след он е много тих,развърта при мен до към 320w.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    14
    #20

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Малко впечатления от работата на климатика в режим отопление при външна температура 10гр. и зададена 24гр. от дистанционното и авто вентилатор.При първоначално пускане развърта за кратко до 600W,в рамките на 2-3 минути пада до около 420W ,задържа докато входящата температура горе не стане +3гр, след което започва плавно да стига до минимума си 250W.Следващите 20-на минути започва плавно повишаване до 320-330W и се закотвя там ,докато не повиши отново температурата горе и не изключи.След повторно включване е според зависи-обикновенно развърта до към 420w ,плавно слиза до 380W и незнайно защо остава там и влиза в цикъл он-офф за по 3-4 минути защото входящата температура се достига бързо.Днес за първи път вече пети час си стои на 330W/по слух е около третата ръчна степен на турбината/.Със сигурност може да работи в диапазона 250-300вата ,но защо не го прави при повишаване на температурата,не знам....Пробвах да мина ръчно на втора степен на вентилатора при споменатия по горе разход 320-330 вата,но там струята е слабичка и съответно гореща,бързо вдига температурата,като същевременно разхода скача до 420вата и започва познатия он-офф.
    Общо взето глупаво упраление в настоящите условия.Плюс е ,че и двете тела са много тихи,климатика топли,че като чета в някои други теми нови машини как не стоплят.Подържа си точно зададената температура.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #21

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Средният клас на Хитачи, не се слави с ниските минимуми и работата он/офф при него е често срещано явление, но пък он/оффа му е незабележим. Не му се мърдат клапите като при други климатици и също така може да изключваш турбината докато е в офф за определено време. Също така на излизане от офф загрява достатъчно струята преди да почне да духа без да се форсира и струята е приятно топла. Като цяло този клас е направен да топли.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #22

    Re: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Общо взето няма голяма разлика в консумацията с моите хитачита които са по на 10 години вече, само че аз държа разтворено навсякъде и по рядко изключват.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    14
    #23

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Неразбираемото за мен е защо не работи на 300 вата примерно без да изключва,като го може.Иначе и при мен вратата към коридора и спалнята е отворена.Определено има по-лошо управление от старата ми базова японка в есенния вече сезон при тези температури.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #24

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    При мен Hitachi 25RPE при първоначалното пускане на климатика в неотоплена стая преди да влезе в режим ОН/ОФ работи с минимум 250 вата. След като климатика влезе в режим ОН/ОФ минимума му се покачва. Това е при сегашните високи температури.Като паднат температурите ще направя измервания на минимума при ниски температури.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 16-10-21 в 11:34.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #25

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Здравейте . От къде мога да изтегля ръководството за употреба на HITACHI 25 RPE

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #26
    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    Здравейте . От къде мога да изтегля ръководството за употреба на HITACHI 25 RPE
    От този линк по-надолу избирате "файлове" и оттам изтегляте "ръководство за работа".
    [URL="https://www.acton.bg/product/invertoren-klimatik-hitachi-rak25rperac25wpe-performance-9000-btu[/URL]
    Този пост е редактиран от GLARYS; 20-10-21 в 22:53.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    9
    #27

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    От опитът с този климатик,работи ли тази i-see технология,защото разглеждам мнения за нея,които не са добри.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #28

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    моето хитачи също я има ,аз не я ползвам инак тя си работи ама някаква реална икономия ако чакаш от подобна функция - забрави

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    9
    #29

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    По-скоро като комфорт,нали уж променя посоката на струята и разни други умни контроли,но дали реално работи както трябва.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    17
    #30

    Отговор: HITACHI RAK-RPE /RAC-WPE Performance

    Здравейте,
    Преди 2 дни си поръчах следния модел
    Инверторен климатик Hitachi RAK35RPE/RAC35WPE PERFORMANCE, 12000 BTU, Клас A++ и бих желал да получа достоверна информация от собственици на модела в Ловешка област как се държи при текущите зимни условия. Квадратурата на стаята е 18 квадратни метра със стандартна височина от 2.60 прозорците са 5 квадратни метра алуминиева дограма 4 камерна. Моето желание да отоплявам адекватно това помещение което е кухня с бокс . Ще успее ли да се справи този модел със тази задача ? Климатика ще се монтира чак на 8 януари 2022 година тъй като се оказва ,че хората които монтират климатици в Ловешка и Плевенска област са прекалено заети (или не им се работи) през почивните дни около коледа . Не знаех ,че освен монтажа трябва да се заплатят транспортните разходи на монтажниците в размер на 50 лева. Това е цената от Плевен до Луковит за екипите на фирма Вимакс. Прочетох доста мнения за тази марка и този модел но те са прекалено технически и в повечето мнения се говори за изразходването на електроенергия което мен изобщо не ме интересува. Също така не видях нито една снимка на външното тяло как е конструирано и какво има вътре като изолация на компресора. Много бих се радвал на адекватно мнение на по достъпен език как се представя климатика на -10 градуса при зимни условия .

    Този пост е редактиран от alkibg; 12-12-21 в 15:17.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance
    От the inquirer във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 567
    Последно: 15-12-23, 12:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 11:56
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 01:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 23:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе