Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 58

Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #16

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    geforse едно помещение колкото е по малко,колкото по добра изолация и дограма има и ако има съседи да му помагат с отоплението, тогава топлозагубите ще са му по малки и съответно тогава разхода на климатика за отопление ще му е малък. В твоя случаи е обратното,помещението ти е голямо -40 кв. м., без изолация е и топлозагубите са ти големи,затова разхода ти е голям. Ако искаш да намалиш разхода на климатика, направи изолация и ако не ти е добра дограмата смени и нея.Тогава разхода на климатика ще падне.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #17

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Ако може да го замениш с едно Heavy Diamond.....

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #18

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Ако geforce замени Хитачито с Heavy Diamond без да си е намалил топлозагубите, с колко ще му падне разхода за отопление който е 750-850 вата при външна температура от -5 градуса?
    Този пост е редактиран от GLARYS; 28-01-22 в 11:20.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #19

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    подозирам че няма да има съществена разлика .. даже мисля че този разход е относително нисък за подобно помещение ,при -15 и аз виждам 800-1000 вата на машината в хола а е доста по малък и имам някаква изолация ,както и съседи

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #20

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    К'вото и да правим не можем да избягаме от топлозагубите си. Ефект от смяната с друга машина би имало ако има чувствителна разлика в COP-а между двето, което силно ме съмнява.

    Някой по горе, беше писал дограма, изолация.... ''работи'' в тая насока.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #21

    Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Аз имам външна изолация, но и много голяма квадратура остъкление. Под, над мен и отстрани, нямам нито един топлещ съсед (отдолу е неработещ магазин). Оня ден на -9, 60ZSX-S бачкаше на 730-850W, с дебит около 11м3/мин. и поддържаше 23.5гр. в 45м2/115м3. Шумът на тази степен е 34дБ, като машината е поставена точно над дивана и настолния, където прекарваме по-голяма част от деня си. Нито силни течения, нито шум, общо взето настолният компютър заглушава шума от климатика. На 0гр. ми работи със същия този шум, като не се изменя и до -18 (до толкова съм хващал най-ниски температури). Преди на мястото на тази машина, имах такава с много по-малко вътрешно тяло, която за да поддържа дори 1-2гр. по-ниска темпетатура, при това на затворени врати - 34м2, правеше страшно течение и беше в пъти по шумна. По спомен, с 10-тина децибела отгоре. Също така по това време се отопляваха и магазина под мен, и съседните апартаменти. Така че, големината и дебитите на вътрешното тяло са от огромно значение за големи помещения. Неслучайно повечето машини от 18-ка нагоре ги правят със значително по-големи вътрешни тела.
    Иначе не смятам, че Хитачито ще отстъпва много по ефективност на Хевито. Все пак външното тяло е с доста солиден хардуер. От вътрешните тела идва разликата, най-вече по отношение на комфорта.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #22

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Може би не съм обяснил правилно :

    750 - 800W харчи, когато работи паралелно с пелетната печка, тоест направих си проба да пусна пелетната печка и тя да затопли помещениетo, а климатика само да подържа.
    1350-1450W харчи постоянно, коагато работи само климатика.

    лошото е, че дори да харчи толкова, очаквах поне да затопли нормално стаята - при -8гр. рано сутрин в единия кйрай на стаята е 17 градуса в другия край на стаята е 19гр. ( при зададени на климатика 25гр. )
    без да си кривя душата на тази тепература около - 5 старото и по-слабо MHI 12btu със същата големина на вътрешното тяло, стопляше осезаемо повече и харчеше между 450W-800W и си виках преди да си купя този нов климатик, ако с 12ка. топли така то с 18ка ще направя баня в стаята
    За това се чудя дали просто, както казва @Alexi не е проблема в монтажа и малкото разстояние на тръбите или в самата машина.
    Наистина нямам изолация но съм с KÖMMERLING, обков MACO + троен стъклопакет.

    Сега и да си върна старят климатик пак ще се справя до към - 5 - 8гр. ще дам 80лв. за демотаж + 260лв за монтаж и ще си имам едни 3500лв в кофата, предпочитам ако има вариант да си го оправят или заменят с друг или просто да дам + 1000лв за един Дайкин Perfera, но само си мечтая, вероятно ще ми кажат , че всичко е супер и ми няма нищо на климатика.
    Този пост е редактиран от geforce; 29-01-22 в 10:32.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #23

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Той работи почти на номинал. Явно маистина имаш много големи топлозагуби. Аз отопллявам 35м2 с отворена врата към коридор с 50RPC и климатика е постоянно в он/офф. Масово харчи около 720-730w но минимума му е 680w на отопление, нищо, че са го дали, че е 500w по каталог. При температури -10 е стигал до 850w и пак офф-и но на по рядки интервали. Може би му трябва -15 за да работи като инвертор. Иначе струята му е топла, за разлика от китайската цепеница, в детската стая, който наистина е инвертор. Също така хитачито си държи точно заданието 23 на дистанционното, 23 на термометъра.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #24

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Сложи ги и двата. Тази стая явно е фризер.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #25

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    …или заменят с друг или просто да дам + 1000лв за един Дайкин Perfera…
    Може да не даваш +1000лв. За парите, които си дал се намира Фуджи/тсу 14LVCA.
    Ако и той харчи толкова - изолация.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #26

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Пробвам от 3 часа на зададена на климатика температура 25гр. да работи на AUTO на вентилатора ( през цялото време работи, както на най-високата степен " 4 " поне така се чува ) и консумацията е постоянно такава за цялото време не мърда надолу .... прикачам картинка ще черпя ЧЕЗ
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #27

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    той си топли колкото може ,просто топлиш улицата без изолации .. не знам коя 12ка се е справяла в такова помещение

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #28

    Re: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    А спираш ли ги климатика, ако постоянно изтива помещението и после наново да го топлиш

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #29

    Отговор: Re: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Стаята не е изтивала никога понеже до сега съм се отоплявал на пелети, първата седмица след монтажа на климатика не го спирах изобщо, но всяка сутрин в стаята беше 17-18гр. на земаята 14-15гр. с малко дете съм и не мога да си позволя да е на такава температура, когато видях, че не се справя си пуснах пелетната печка отново, да си работи и я спирам само за малко, когато тествам климатика при различни настройки, с надеждата, че нещо ще се оправи .
    Тази седмица ще дойдат техиците и щели да замерват нещо , но не рабрах какво точно. Ще пиша допълнително, когато ми дадат становище. Днес измерих дължината на тръбният път които са ми поставили 1.9м., в ръководството на климатика пише да е минимум 3м., чудя се дали да искам поне да си ми оправят тръбният път, понеже не са спазили минималните изисквания на производителя.

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    А спираш ли ги климатика, ако постоянно изтива помещението и после наново да го топлиш

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #30

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Какво има над тавана на това помещение?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе