Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1

    Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Здравейте,
    Имaxмe възмoжнocт дa дocтaвим и мoнтиpaмe мaшинaтa oт зaглaвиeтo за първи път. He бяxмe имaли дocтъп дo тoзи мoдeл дo ceгa и направих малко cнимĸи.
    Модела е заместник на серия Performance (която все още се продава). Като параметри, моделите се препокриват почти на 100% (има малка разлика в консумацията в режим охлаждане, което е довело до появата на още един плюс). Външните тела имат разлика в полза на стария модел. Новата машина е с 900 gr по лека. Като хардуер, не видях разлика, освен в компресорите. Новия модел е с компресор ASD088CKPA71K6B и може би от там идва разликата. Като количество хладилен агент, разлика няма - 870 gr. Модел има вграден wi-fi модел и активен йонизатор, които с плюс при евентуален избор. Въздушния поток се разпределя с моторизирани вертикални клапи. При сравнение на изпарителя на Hitachi RAK-DJ50PHAE airHome 400 и RAK-VJ35PHAE установих, че разлика няма.
    Тегло вътрешно тяло: 8.60 kg.
    Размери (mm) вътрешно тяло (височина/дължина/широчина): 280x780x227
    Тегло външно тяло: 31.60 kg.
    Размери (mm) външно тяло (височина/дължина/широчина): 548x750x288
    Работен диапазон: Охлаждане (-10°С ~ 46°С), Отопление (-15°С ~ 24°С)
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура(27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 3.5 kW (0.9 ~ 4.0), 11946 BTU (3072 ~ 13652)
    Консумирана електроенергия: 875 W (250 ~ 1460)
    EER: 4,00 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    SEER: 8.50 (сезонен коефициент за енергийна ефективност)
    Energy efficiency class: A+++
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.2 kW (0.9 ~ 5.0), 14335 BTU (3072 ~ 17065)
    Консумирана електроенергия: 1000 W (250 ~ 1700)
    COP: 4.20 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    SCOP: 4.90 (сезонен коефициент за енергийна ефективност)
    Дистанционното управление лично за мен е по-добро от това което е заложен в серия Performance. Не съм се интересувал дали също дава инфо за консумация и т.н, но не мисля, че това са важни неща.
    Серия Performance се представя добре и смятам, че airHome 600 също ще работи добре. Машината беше монтирана в село с надморска височина над 700 m и ще замести печка с дърва. При старта, външната температура беше 6°С,а в помещението не повече от ~12°С. Настройка 22.0~22.5°С, автоматична скорост на турбината, машината задоволително бързо успя да обърне въздуха, без да се налага висока скорост на турбината. В общи линии, смятам, че машината ще работи адекватно, стита да бъде съобразена с условията на помещението и разбира се, монтирана правилно.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    "ASD088CKPA71K6B"
    Странно първата буква означава фреона А за 410А, G e за R32

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Информация относно компресора имам само от сервизната документация.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #4

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Здравейте, прерових мрежата и не мога да рзбера въпросния модел предлага ли се в Бълагрия -
    RAK-VJ18PHAE / RAC-VJ18PHAE

    - - - - - - - - - -

    струва ми се разумно решение за малка стая, но не мога да намеря нито цена ,нито магазин да го предлага. в унгария ,гърция ,румъния итнт. се продава

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Внася се само с поръчка.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #6

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    След много размишления "за" и "против", цени, промоции и възможности, изборът ми за поемащ щафетата в едната стая се спря именно на този модел, само че 9-ка, Hitachi RAK-VJ25PHAE airHome 600, като днес ми го монтираха.
    Първите ми впечатления са добри, работи тихо, сравнимо с MHI, но все пак ще ми трябва повече време с него да преценя по-пълно. Има много интересни функции като Frost Wash, Mold Guard и т.н. Активират се с определени команди от дистанционното. Свързването на Wi-Fi модула може да е малко объркващо с приложението. Обаче ръководството, което идва в кашона, е несериозно. Трябва да се смъкне пълния менуал за дистанционното от сайта им, за да се научи за функциите. Но там добре е описано кое как се активира, така че няма грижа.

    Така изглеждат телата на деветката:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #7

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    След много размишления "за" и "против", цени, промоции и възможности, изборът ми за поемащ щафетата в едната стая се спря именно на този модел, само че 9-ка, Hitachi RAK-VJ25PHAE airHome 600, като днес ми го монтираха.
    Първите ми впечатления са добри, работи тихо, сравнимо с MHI, но все пак ще ми трябва повече време с него да преценя по-пълно.
    Не мога да разбера какво точно имаш в предвид, вероятно, че Hitachi RAK-VJ25PHAE е по-тихо от Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W, което е нормално, все пак MHI -то е по-мощно - 35-ца и е нормално да е една идея по-шумно от 25-ца, в случая на Хитачито.
    Ако сравниш MHI 35ZS-W с RAK-VJ35PHAE/RAC-VJ35PHAE нещата се обръщат и се вижда че MHI-то е по-тихо.
    Пожелавам ти дълга и безаварийна работа на машината!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #8

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    @Palev, наистина ли мислите, че не съм наясно с тези неща? Аз не съм се вглъбявал толкова в контекста, който сте извадил. Въпреки че на хартия са съпоставими шумовите нива и за мен това е важно, няма чак такава разлика в това отношение между 9 и 12. Както казах, ще го оценявам, когато натрупам повече впечатления.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #9

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Ще чакаме първата зима, за да видим как ще се справи новият модел.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #10

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Съгласен съм, но за мен също е важно и как ще работи и на охлаждане с това "А+++" на хартия, доколко комфортно/некомфортно ще го прави, защото съм чувствителен на тази тема, като на тази база ще реша и дали е подходящ за друго място с подобни условия, което ще трябва да оборудвам. Тъй като към момента 7-ца не се предлага директно на българския пазар, съм се спрял на възможно най-малкия размер на склад, като съм взел предвид допълнителната кубатура от помещенията, която ще поема. На теория трябва да е добре, на практика... ще видим. Беше много хубава оферта, а за крайната си цена според мен предлага доста екстри и има традиционно сериозен хардуер, макар и педя назад от Пърформънс серията. Външното тяло е близо 32 кг. Все неща, които на хартия ме привлякоха, а времето ще покаже след пълен годишен цикъл.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    как е минимума на отопление

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #12

    Re: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    В сервизното са дадени минимални обороти на компресора, като на охлаждане бяха много ниски 600об/с би трябвало да има нисък минимум. Иначе на отопление си бяха стандартно 2000об/с и сигурно минимума ще е около 300+ вата

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #13

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    За мен минимума на отопление не е приоритет, но предполагам, че mystikalrs е прав и ще си е висок на отопление, мисля, че гледах някъде 250 W. И аз като него подозирам, че може нещо да са бутнали при охлаждането, но не мога да намеря сервизните. Линковете към тях в другата тема не работеха вече, и не видях други. Ако някой ги има за този модел, ще съм му благодарен да ги качи пак. Няма и никакви практически условия да го тествам. Гледам отвън е 20.3С, а вътре 24С. Така че, когато природата позволи, ще го разберем.

    - - - - - - - - - -

    Може ли да питам колегите, които притежават Хитачи, дали има ефект и смисъл от автоматична Frost Wash функция?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #14

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Здравейте. Първо включване за 4 часа на въпросния климатик от 18 ч. до 22 ч., тъй като досега климатичните условия не позволяваха поради дъждовете и естествено хладното време. Днес бе поносимо топло вечерта. Машината работеше много приятно, доста тихи вътрешно и външно тяло. През цялото време вентилаторът бе на Ауто, за да се ориентирам как ще се държи по този начин. Стреми се към ниски обороти, като увеличава само на моменти. Вертикални клапи насочени към врата и коридора. Климатизацията към стаята и коридора приятни и без усещания за течение, дори когато си в помещението. Излязох да проверя външното тяло, работеше толкова тихо, че не можеш да разбереш, освен ако не се доближиш плътно до него. Първите ми впечатления като цяло са добри, но все пак са само първи.

    При желание да се използват функциите "Защита от мухъл" /Mold Guard/ и "Самопочистване чрез замразяване" /Frost Wash/, да се знае, че не са активни по подразбиране. Трябва изрично да се активират от дистанционното за автоматична активация след режими охлаждане и изсушаване според указанията в ръководството на дистанционното на страници 426 и 427, което може да се изтегли оттук.

    След активирането им, климатикът ще ги изпълнява автоматично по зададените алгоритми, най-вече Frost Wash.

    Защитата от мухъл ще се изпълнява за 1 час и 40 минути, като непосредствено след спирането на климатика от режим Охлаждане светва зелената индикация за специална операция по самопочистване, което е индикация, че правилно е настроена автоматичната функция. Функцията е аналог на двучасовата на MHI. За разлика от него, вътрешното тяло на Хитака остава с отворена хоризонтална клапа, светеща зелена индикация и изглежда така, докато не приключи самоизсушаването:


    Първоначално спира външното тяло и вътрешното подухва само на вентилатор, след което минава явно в нещо като режим отопление и започва да духа съвсем леко топло от вътрешното тяло, а външното си върти на студен въздух. Определено не е много оферта в горещи летни дни/вечери за спалня примерно. Но пък ще върши добра работа за максимално самоподсушаване и максимална превенция против "самоосмърдяване", когато се спре от охлаждане и няма хора в помещението.

    За замерените консумации и поведение ще пиша в другата тема по-късно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #15

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Какво искаш да кажеш, че докато подсушава обръща режима на отопление, компресора и външното тяло работят?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAK-DJ50PHAE airHome 400
    От Aleksandars във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 6
    Последно: 19-12-23, 00:14
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе