Резултати от 1 до 3 от общо 3

Midea MSG-18HR Дефектирала Платка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Sav
    Sav е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    4
    #1

    Midea MSG-18HR Дефектирала Платка

    Здравейте,


    Климатика е Midea MSG-18HR.
    Проблема е, че започна сам да превключва между режимите отопление и охлаждане, както и да се изключва и после си включва сам..... Не светят никакви лампи, които индикират проблем. Когато сам си сменя режимите се включва зумера, все едно натискам бутон от дистанционното. Извадих батерията на дистанционното, после даже разкачих платката с IR датчика който приема сигналите, но проблема си остана. Тогава забелязах, че и бутона АУТО на вътрешното тяло не работи. Съседния бутон COOL си работи.
    Преди няколко години се повреди гайката на трипътния клапан на външното тяло, и ми заредиха фреон 407, вместо R-22, ако това има връзка с проблема, макар че така си работеше 2-3 зими...
    В търсене решението на проблема, свалих платката да я огледам. Не разбирам от електроника, но имаше съвсем малко нагоряло около един диод 1N4007. Смених го, но проблема не се реши. Замерих съседните до него резистори, но и те си показват точните стойности... Мисля, че чипа се е разпрограмирал, но само с мислене не става ) и тъй като не съм достатъчно компетентен, се допитвам до вас за решаването на проблема.
    Номера на платката е следния: CE-KFR50GW/I1Y(S).D.1.1.1-1[V2.3]


    Тъй като продължавам да си мисля, че проблема е в платката, потърсих такава, но поръчката от китай ще се забави над месец... В местни сайтове се продават универсални платки в комплект с дистанционно за около 30-50 лева, но не знам дали вършат работа. Ако сте ползвали такива универсални платки и работят, моля препоръчайте ми коя да си купя.
    Намерих да се продава и цяло вътрешно тяло също от Midea MSG-18HR. Чудя се дали да го купя и да монтирам цялата електроника на моето евентуално без моторчетата.... но по табелка мощностите на двата уж еднакви модела се различават, и не знам дали платката от по-слабия модел, ще е съвместима с елементите на външното тяло на моя климатик.
    Моето е със следните данни: MSG-18HR Cooling capacity 18000 Btu, Heating Capacity 20000 Btu, Rated current cooling/heating 9A/9,2A Rated input cooling/heating 1920W/1980W.
    Това което се продава е със следните данни: MSG-18HR Cooling capacity 18000 Btu, Heating Capacity 19500 Btu, Rated current cooling/heating 7,4A/7,6A Rated input cooling/heating 1600W/1650W. Моето тежи с килограм повече по табелка. Прикрепвам снимки от двете табелки на вътрешните тела.

    Чудя се дали смяната на електрониката от по-слабия климатик би решило проблема, или да разчитам на другите опции - нова универсална платка, платка от Китай, или ремонт на моята платка - като не знам кой може да я ремонтира, колко ще струва, и дали там е проблема.
    Ако не е платката, посъветвайте ме къде другаде да търся проблема, и за евентуално решение.

    Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Sav; 26-03-21 в 22:41.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Midea MSG-18HR Дефектирала Платка

    Като за начало, разкарай бутона за ръчно пускане от платката.

  4. Sav
    Sav е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Midea MSG-18HR Дефектирала Платка

    Здравей Aleksandars,
    Благодаря ти! Изолирах бутоните, и сега тествам. Вече около час работи без проблеми.

    - - - - - - - - - -

    Потвърждавам че проблема е решен!
    Климатика работи вече близо 20 часа
    Не очаквах да е от бутона понеже съм го натискал един два пъти от както имам климатика. И по-точно още след покупката да проверя дали работи.
    Ако в последствие се наложи може и да сменя бутончето, но засега остава така.
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПРОДАВАМ Климатик Midea Msg-18hr Glory - Конвенционален
    От talaz във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 17-06-14, 14:03
  2. Търся платка за Midea!
    От 3Mona във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-10, 18:47
  3. Midea MSG-18HR - спира след известно време
    От shimavon във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-09, 15:16
  4. Отговори: 7
    Последно: 09-11-07, 21:28
  5. Отговори: 9
    Последно: 05-11-07, 18:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе