Страница 7 от 73 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1084

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #91

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    брийзлес опциите са само в режим охлаждане т.е. на отопление не може да работи със затворена клапа ,но на тих режим духането е минимално и не създава никакво течение в стаята ,слаба топла струя .. при офф обаче дебита на следене не е най ниския който съм виждал и е добре да се помисли за позиционирането на вътрешното тяло в страни от легла и дивани .. то офф ще се наблюдава много рядко при този модел ,при 11° външна за 5 часа е направил 4 почивки по 15тина минути

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #92

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    А ако го нагласиш и на по нормална температура 23 24 градуса сигурно изобщо няма да изключи

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #93

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .. при офф обаче дебита на следене не е най ниския който съм виждал и е добре да се помисли за позиционирането на вътрешното тяло в страни от легла и дивани ..
    По назад си писал че спира турбината при офф ...


    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #94

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Спира ,ако в момента чете градуси от дистанционното и вентилатора е на ауто ,и то не веднага ами като повърти въздуха - има някакви странности тука още ги разучавам но в момента на тих режим не спира при офф .. инак за 11 часа от както е пуснат е изхарчил 1220 вата ,в момента навън е 8° ,няма промяна в поведението .. от време на време поизключва за 10-15 минути ,поддържа 22 при зададени 20 ... незабележимо поведение ,жената попита работи ли изобщо .

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #95

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    48 часа от както работи нон стоп при външни температури 7-10° ,за това време е изхарчил 4.5кВ поддържайки 22° на дистанционното ( горе при него са 25-26 ) .. незабележим и рядък офф ,консумацията като работи се върти около 140 вата ,като се отвори врата към студения коридор вдига докъм 200 вата .. турбината при off изключва след като повърти въздуха десетина минути - ако за това време температурата не спадне и не се наложи да включи ( при тези топлозагуби се получава често ) . Излизане от off се случва с плавно развъртане почвайки от 100 вата ,120 ,140 вдига докъм 180-190 ,после се кротва на 140-150 . За момента има епизодични прицъквания от пластмасите ,нищо фрапиращо .. за 48 часа понамаляха ,може би ще изчезнат като поработи и улегнат ,още е съвсем нов . Не съм писал нищо за външното тяло - то е точно под прозореца и за момента е напълно безшумно при тия консумации ,но като се поразвърти на 1000+ вата се чува леко в стаята ,без да създава брумове и вибрации . Подобни консумации няма да са често явление най вероятно . В приложението има някои бъгове ,надявам се да ги отстранят с ъпдейт - не са дразнещи но ги има примерно плъзгача за процентите вентилатор не се позиционира правилно ,ако той е настроен през дистанционното ,при тих режим продължава да показва автоматичен вентилатор и такива неща . Инак всичко работи коректно . Показва външна вътрешна температура и влажност ,като доста точно съвпадат с метеостанцията която имам ( нормално ,и 2те изделия са китайски ) . Ще видим като захладнее как ще е положението .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #96

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Да гледат тея от една японска марка климатици как се пише софтуер- като си темперирал излизаш от off с 150...200W, не 5..7мин на номинал 700W.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #97

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    С ниския си минимум този климатик ще влиза рядко в режим ОН/ОФ и в стаи с добра изолация и с малки топлозагуби. Когато работи в режим отопление с 140-200 вата струята на въздуха от вътрешното тяло топла ли е или се усеща като хладна?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #98

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Топла е дори гореща ,тъй като дебита е много нисък на тих режим . Първа степен е незабележимо по силна ( 1 децибел по спецификация ) но позволява развъртане на компресора до повече ватове ,ще бъде удобна като захладнее и има нужда от повече топлоотдаване . Ауто най вероятно няма да се ползва ,както не го ползвам на никой от климатиците си .. Хитачито примерно на ауто и то се развърта на макс при пускане ,а там макса е 2200 вата и пада яко бичене - 3та степен го ограничава на 600-700 вата които са достатъчни през 90% от времето .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #99
    Здравейте. Първо нов съм тук, още не съм свикнал с форума и допускам грешки.

    Аз също монтирах споменатия в заглавието модел. Оставам с добри впечетления, като шум и минимун на консумация, контрол на потока.
    Като работа на ниски температури незнам как ще е, като стане -10 ще пиша. Има си нагревателя във тавата и компресора. Ето снимки
    Простете, че са екранни снимки, но само така ми даде да ги кача

    - - - - - - - - - -
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Vasil Vasilev; 11-10-21 в 17:23.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #100

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Китайците се побъркаха с тези нагреватели слагат където им падне с и без основание. Накрая очаквам да почнат да слагат и в дистанционното, е така да има.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #101
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Китайците се побъркаха с тези нагреватели слагат където им падне с и без основание. Накрая очаквам да почнат да слагат и в дистанционното, е така да има.
    Ами на компресора аз мисля, че е хубаво да има.

    Ако говорите за този в тавата, той работи само по време на дефрост. Какво е лошото?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #102

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Интересно моя няма такъв нагревател в мануала пише че е опция .. продавача каза че няма да има уифи модул също ,но имаше в комплекта . Реотана дали работи само при дефрост тепърва следва да се установи ,като почнат дефростите го замери той трябва да е поне едни 100-150 вата . А какви са точните буквички на модела ти ? Да не би там да има вариации и съответно окомплектовки .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #103

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    100 вата. Този на компресора май е 30. Не видях добре.
    Ама като за парите си е добре. Мой приятел, уж техник с опит като му го показах вика ми боклук. Той е почитател на Daikin, та на езика ми беше да кажа че неговия Daikin за тези пари миналата зима в Шумен когато беше -10 се оака, но нищо не му казах. За модела FTXC говоря.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #104

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    До 5мегабайта мисля е ограничението на снимките.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #105
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    До 5мегабайта мисля е ограничението на снимките.
    След това го управих. Не мога да свикна.

    - - - - - - - - - -

    Алекси ето модела точно
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 73 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 22:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 22:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 09:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 21:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе