Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 68 от общо 68

Мнение за Midea Xtreme Save Pro (MSAGBU)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #61

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Pro (MSAGBU)

    Вчера ми монтираха една 12-ка,за сега като първи впечатления е сравнително тихата работа за охлаждане,ще видим зимата как ще се справи на отопление.Има си екстрите като на по скъпите климатици.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #62

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Pro (MSAGBU)

    VanDan, монтираха ли ги? Кога очакваш монтажа?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #63

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Pro (MSAGBU)

    Да, Велев монтира 2-те бройки 12-ки Kaisai One+ на 15.09 както беше уговорено при плащането на 19.08. Сравнително обемни вътрешни и външни тела. На външните топлообменникът успях само да видя, че е "златисто-жълтеникав" на цвят. На външен вид като пластмаса и лично усещане, вътрешните ми изглеждат като за цената си - бюджетен модел. Но това е субективно разбира се. Няма как да дам сравнително полезно мнение за работата им, защото освен 30-на минути за пробата на охлаждане (добре че беше топло на 15.09), не ги ползвам в момента. Външните тела за това кратко време на охлаждане ми се видяха тихи, а вътрешните на 1-ва, че и 2-ра степен бяха доста приемливи от към шум, като за през деня. На Еко режим може би една идея по-добре от към шум. За нощем не мога да кажа, но най-вероятно ще ги чувам, защото вече писах, че не съм от дълбоко и спокойно спящите. За мен не е абсолютно безшумен, но други хора сигурно въобще няма да ги забелязват. Но се съмнявам да има абсолютно тихи модели по моя слух за подобна сума. Струята си се усеща ако си наблизо. Ще се налага правилно ориентиране на клапите, доколкото е възможно. И двата типа клапи - хоризонтална и вертикалните са управляеми от дистанционното и приложението на телефона. По описание след спиране би трябвало да си помни позицията на клапите. Има описана някаква функция "против студен въздух", но за сега не знам какво означава. Сигурно е за отопление. Вързах ги лесно по WiFi. Приложението има само функции за управление и настройване на времева програма за работа, която още не съм разгледал подробно. Няма енергиен монитор. Има възможност за избор на режим "изсушаване след охлаждане", евентуално да не се получава плесен. Има Еко и Турбо, но точно техническите им подробности не мога да кажа. Пише, че има датчик за температура в дистанционното, но няма бутон или описана процедура за избор. Признавам си, че малко ме човърка любопитството да видя с някое уредче в контакта как работят, но за сега се въздържам от покупката на такива.
    Дали не трябва отделна тема за Kaisai. Но на мен One+ ми прилича на Midea Xtreme Save Pro и за това тук писах.
    Забравих - поне за първия опит за охлаждане, колкото беше зададената температура, толкова и беше стайната, като спря. Нямаше разминавания, каквито има споменавани при някои други модели. Така че най-вероятно може би се ръководи от описания в документите датчик за стайна температура в дистанционното. И може би минимумът се влияе от режим Еко - без него спря, а с него си въртеше турбината.
    Този пост е редактиран от VanDan; 20-09-22 в 15:58.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #64

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Pro (MSAGBU)

    Още малко отзиви за Kaisai One+. Снощи ги пробвах двата на отопление. Не е много определящо, защото беше сравнително топло навън - 7-8гр. Но все пак - доста топла струя и бързо затоплиха цялата къща при отворени врати. Открих начина за режим Silence (няма директен бутон на дистанционното, нито в аппа на тел.). С него горе-долу стана приемливо на шум за нощем и мен конкретно. По-ниско ниво на шум и от 1-ва степен. Ограничава компресора и сигурно в по-студено време може да се наложи да се спира. Намерих и комбинацията за функция "Follow me" - това е опцията за температура спрямо датчика за температура в дистанционното. Показваше на дисплея на дистанционното температурата измерена от него. С него видимо работи по-дълго време, докато постигне заданието и в далечната част на помещението, където оставих дистанционното.
    За парите си ми изглеждат като приемливо съотношение цена-възможности, но все пак е твърде рано да се каже. Не е много за спалня, за чувствителни на всякакъв шум като мен. За други помещения става за избор при по-скромен бюджет.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #65
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Още малко отзиви за Kaisai One+. Снощи ги пробвах двата на отопление. Не е много определящо, защото беше сравнително топло навън - 7-8гр. Но все пак - доста топла струя и бързо затоплиха цялата къща при отворени врати. Открих начина за режим Silence (няма директен бутон на дистанционното, нито в аппа на тел.). С него горе-долу стана приемливо на шум за нощем и мен конкретно. По-ниско ниво на шум и от 1-ва степен. Ограничава компресора и сигурно в по-студено време може да се наложи да се спира. Намерих и комбинацията за функция "Follow me" - това е опцията за температура спрямо датчика за температура в дистанционното. Показваше на дисплея на дистанционното температурата измерена от него. С него видимо работи по-дълго време, докато постигне заданието и в далечната част на помещението, където оставих дистанционното.
    За парите си ми изглеждат като приемливо съотношение цена-възможности, но все пак е твърде рано да се каже. Не е много за спалня, за чувствителни на всякакъв шум като мен. За други помещения става за избор при по-скромен бюджет.
    Хубаво че пишеш за твоя Kaisai но няма смисъл да размиваш темата, която не е за тази марка.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #66

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Pro (MSAGBU)

    franki1, Kaisai се произвеждат в заводите на Midea и реално са едни и същи машини...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #67

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Pro (MSAGBU)

    Александърс е написал вече. Кайсай не е "производител". На самите климатици си пише по надписите, че са Мидея. Просто се поръчват от някаква фирма в Полша под наименованието Кайсай. А въпросният модел много прилича точно на модела от темата и за това тук писах. За няколко поста не видях смисъл за нова тема. А и с какво толкова съм я разводнил - последни 2 поста преди 4 месеца. Нямах и намерение повече да пиша за Кайсай. Като гледам няма и наплив от пишещи в темата. Ти само, за да направиш забележка ли я "вдигна". Да я "размиеш" още малко.
    Ако прецени модератор да изтрие постовете за Кайсай. Мен това не ме вълнува.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-02-23 в 13:53.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #68
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Александърс е написал вече. Кайсай не е "производител". На самите климатици си пише по надписите, че са Мидея. Просто се поръчват от някаква фирма в Полша под наименованието Кайсай. А въпросният модел много прилича точно на модела от темата и за това тук писах. За няколко поста не видях смисъл за нова тема. А и с какво толкова съм я разводнил - последни 2 поста преди 4 месеца. Нямах и намерение повече да пиша за Кайсай. Като гледам няма и наплив от пишещи в темата. Ти само, за да направиш забележка ли я "вдигна". Да я "размиеш" още малко.
    Ако прецени модератор да изтрие постовете за Кайсай. Мен това не ме вълнува.
    Няма проблем че пишеш, не го приемай лично.
    Аз също съм чел че са от една фирма и за него има много добри отзиви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Мнение за Midea Xtreme Save Lite AG серията
    От banch3v във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 10-12-22, 09:58
  2. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 19:41
  3. GTA IV - save?
    От taralion във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-10, 01:51
  4. Save
    От Sunny във форум За Форума
    Отговори: 11
    Последно: 22-01-04, 20:52
  5. Save na 007
    От DJ във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-03, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе