Страница 225 от 231 ПърваПърва ... 175215223224225226227 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,361 до 3,375 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3361

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    като излезе от off ще развърти до 900W и ще държи поне 5..6..7мин. Това са близо 2,7...3kW отдавана жега.
    Това си го изсмука от пръстите, предполагайки, че развърта до номинал. В грешка си. От 20 до 50-ка, развъртат еднакво, до около 660W. Над +7, мисля че задържаше само за 45 секунди. Както и да е, аз също се надявам да обърнат внимание на това поведение. При високия клас ся го направили. Аз лично съм с две ръце за развъртането до 600+W, защото много бързо започва да духа топло след офф, просто времетраенето не е ок. Нека е до достигане на някаква температура на вътрешния ТО и да сваля веднага след това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3362

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    25 ца, фан 2-ра
    Screenshot_20210409-172007_Gallery.jpg

    - - - - - - - - - -

    При темперирана стая след излизане от off ако развърти до 400W и в момента като пусне клапата и усили турбината трябва да започне да слиза до минимума си.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #3363

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    mimojef доколкото помня ти намеси дайкина в сметките,значи викаш дайкина го държиш 19-20 а хевито на 24-26 и двата по термометър подържат еднакв.
    Споменах го не за да ги сравнявам (щото няма място за сравнение), а за да отбележа, че има по-икономични машини от ЗС за малки стаи. Не е задължително да са по скъпи. Просто с този начин на работа е много лесно човек да намери по-икономичен заместник на ЗС.
    Не съм аз човека който си държи ЗС-а на 26 за да не ОФФ-и. Объркал си се. Ако съм писал някъде за такива задания то е било в началото когато и аз се мъчих да го накарам да работи следвайки някаква логика. Отказъл съм се вече.
    ЗС за последната зима работи на изцяло затворена врата и задание 22-23 (основно).
    Дайкина през деня е на изцяло отворена врата и задание 21. В стаята е 22+-. Докато спим е на затворена врата задание 20 в ставта 22+-. Понякога ако искам да ми е малко по хладно съм го смъквал и на 19. Обикновено като препия (което ще рече много рядко) Стаята е по-голяма, без вътрешна исолация и с двойно повече стъклария.
    Виж човек. Тази стаичка в която ми е ЗС-а съм я топлил с какво ли не. Просто и трябва много малко. Кощунство е климатик да изгори 35лв. в толкова малка и изолирана стая. С конвенционална 18-ка топля 21м2 само за 12лв. над разхода на ЗС-а.
    Софтуера натакова майката на пейзажа и принизява доста иначе нелошата машинка.

    Миланов жичното дистанционно евентуално би го накарало да спира клапите и турбината при ОФФ.
    Все е нещо.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3364

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    25 ца, фан 2-ра
    Screenshot_20210409-172007_Gallery.jpg

    - - - - - - - - - -

    При темперирана стая след излизане от off ако развърти до 400W и в момента като пусне клапата и усили турбината трябва да започне да слиза до минимума си.
    Каква е тази 25-ца? ZM-S? На майка ми 25ZS-S се развърта до 680W след офф. 60ZSX-S също до 660-680W.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3365

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Zs-s
    Zm-s кове 600

    - - - - - - - - - -

    "Миланов жичното дистанционно евентуално би го накарало да спира клапите и турбината при ОФФ.
    Все е нещо."
    Не се знае. Някога питах за zm-s, жичното + някаква интерфейсна платка към 600 отиваше.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    2
    #3366

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте,
    моля за съвет за избор на мулти сплит климатична система. Към момента имам два варианта:
    Вариант 1:Viessmann Vitoclima 300-S
    Външно тяло:Vitoclima 300-S/HE O4F3080M2 - 1 бр.
    Вътрешно тяло: W2026MHE2 - 2 бр.
    Вътрешно тяло: W2035MHE2 - 1 бр.
    Производство: Китай
    Гаранционен срок: 60 месеца

    Вариант 2:Mitsubishi heavy
    Външно тяло: SCM 80 ZS-W - 1 бр.
    Вътрешно тяло: SRK25S-W - 2 бр.
    Вътрешно тяло: SRK35S-W - 1 бр.
    Производство: Тайланд
    Гаранционен срок: 36 месеца

    Жилището е на предпоследен етаж и е с югозападно изложение.
    Светлата височина към момента / преди направа на насилки / е 2,65 м.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    10
    #3367

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте! Какво бихте ми препоръчали за стая 12 кв.м., северно изложение, добра изолация и дограма. В стаята ще се гледа бебе и затова трябва да е тих и много да не се усеща струята.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    753
    #3368

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За 12 кв., с бебе, най-добре е конвектор!
    Ако искате климатик, по - добре отговорете на въпросите от 1-ва стр. в правилната тема:

    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...%BD%D0%B0.html

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3369

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Става и с климатик, не е проблем. Както Ви посъветваха вече, попълнете въпросника в темата за избор на климатик. На първа и втора степен, доста от климатиците в средния клас са достатъчно тихи и недухащи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3370

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз на едно zs-че като му сложих на първа вентилатора и стана ачик като конвектор - включва / изключва през 5 мин и бичи на 800...900W.
    Иначе на 3-та не изключва и слиза до 200W, но си подухва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3371

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Аз на едно zs-че като му сложих на първа вентилатора и стана ачик като конвектор - включва / изключва през 5 мин и бичи на 800...900W.
    Иначе на 3-та не изключва и слиза до 200W, но си подухва.
    Ами ето. Слаба, доста топла струя, тиха при това. Само че гори 3 пъти по-малко от конвектор, да речем. Значи е идеален за условията. Знаеш ли колко много хора нямат ват метри и пет пари не дават дали машината им бачка он/офф, и до колко развърта? Повечето искат само топла струя, както и да е по-икономичен от конвектор, например. Само не се опитвай убедиш някой, че последното не е вярно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 19-07-21 в 15:37.
    kantonaa1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3372

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    150лв за конвектор и 1500лв за климатик. Климатика харчи 30лв/месец, конвектора 90 т.е 60лв повече. 5 месеца в годината са си 300лв отгоре т.е. най - рано след 5 г. почва да се печели от инвестициата в климатика.
    Обаче ако стаичката е действително с добра изолация и климатика харчи едни никакви си 15лв за ток.>конвектора 45 т.е. 30лв отгоре или за 5 месеца в годината зима са си 150лв отгоре......и инвестициата за климатик става печеливша след 10г.
    /...сигурно някъде съм объркал...../
    bobivg одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3373

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    150лв за конвектор и 1500лв за климатик.
    В малко и изолирано помещение разлика от 10-15лв на месец беше замерил един пич който не влиза вече. Това между Етерея и маслен радиатор.
    Този пост е редактиран от bobivg; 20-07-21 в 07:10.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3374

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Дребните сметки, знаем до къде водят. Парното на пелети или газ, кога се избиват?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #3375

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Малкото помещение без проблем ще се отоплява с конвектор, но предполагам че ще има нужда от охлаждане през лятото. Аз в моята спалня която е с вътрешна изолация лятото си ползвам климатика за охлаждане, а зимата го ползвам за отопление като го пускам в 17.00часа и го спирам в 22.00часа и вече в отоплената спалня в 22.00часа включвам конвектор който спирам сутринта в 07.00часа и така спя на пълна тишина.При този комбиниран вариант на отопление за една вечер с конвектор разхода на ток се увеличава с 3 или 4 киловата в сравнение с отопление с климатик. При този вариант не е необходим много скъп климатик и със спестените пари ще си изплатите повишения разход с конвектора.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 19-07-21 в 22:40.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе