Страница 148 от 231 ПърваПърва ... 98138146147148149150158198 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,206 до 2,220 от общо 3460

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2206

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Не мога да проверявам. Стаята ми е към най-големия, мръсен и шумен булевард в Тракия. Сега минава през филтъчета, като го прави климатика. :-)
    Тракия е цвете, няма задръствания. Да му мислят тези от към колелото на панаира, Руски, Пещерско и други подобни натоварени места.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #2207

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Тези филтърчета не мисля, че помагат с финните прахови частици, които са основния виновник за замърсяването на въздуха в българските градове. Между другото снощи нивата на финните прахови частици в Пловдив бяха между 2 и 4 пъти над допустимото в целия град без изключение.
    Стримерите, плазмите и йонизаторите не знам до колко и дали помагат.
    Този пост е редактиран от kokovox; 11-12-17 в 21:46.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2208

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Плазмите за прах едва ли помагат. По скоро за миризми и спори на плесени.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2209

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За сега аз съм доволен от пречиствателя на Дайкин.
    Действително работи,но дали пречиства на 99% малко ме съмнява.
    Само като съпоставка .
    Единия филтър който се сменя често в апартамента го сменям на около 2 месеца.
    В къщата пак същия пречиствател филтъра го сменям на 3 месеца и пак не е толкова черен като този в апартамента.
    За Тракия .....В един от имотите там наскоро сложих Дайкин пречиствател и след по-малко от месец е трагедия.
    Явно наистина там въздуха е много зле

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2210

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Как се държат новите моделчета zs-s на -6°? Дефрости с пуфтене или още са on/off?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2211

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Най-вероятно си топлят машинките...тихичко и незабележимо.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2212

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Това е ясно, няма съмнение. Интересно е голямото ПУФ при началото на дефроста дали е избегнато при новото моделче.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #2213

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При -2С 25ZS-S в гр.Бургас(висока влажност) не разбрах и не чух да дефроства,а консумацията бе 250-300W,като се има напредвид,че стаята си е студена(1 етаж,неотопляно нито под ,нито над ,нито отстрани от мен и не много добра дограма),климатика беше на 23С.Голямата стая е с 50-ка ZSX-S,засякох го при 0С,зададени 22С,на auto ми идва шумен,но на 2 степен заспива,та на 0С ми даде около 450-500W.Как са консумациите според вас?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2214

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Suyahoka Виж публикацията
    При -2С 25ZS-S в гр.Бургас(висока влажност) не разбрах и не чух да дефроства,а консумацията бе 250-300W,като се има напредвид,че стаята си е студена(1 етаж,неотопляно нито под ,нито над ,нито отстрани от мен и не много добра дограма),климатика беше на 23С.Голямата стая е с 50-ка ZSX-S,засякох го при 0С,зададени 22С,на auto ми идва шумен,но на 2 степен заспива,та на 0С ми даде около 450-500W.Как са консумациите според вас?
    Моят 60ZSX при зададени 24 и 24 в помещението, на вентилатор auto, работи основно на 2-ра съепен (low) дори и при -3 и висока влажност. Консумацията не съм я засичал, но понякога, макар и много рядко напоследък, се случва да влиза в off, което значи, че най-вероятно работи близо ди минимума си. Всичко си зависи от помещението и другите, заобикалящи го фактори.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2215

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Suyahoka Виж публикацията
    При -2С 25ZS-S в гр.Бургас(висока влажност) не разбрах и не чух да дефроства,а консумацията бе 250-300W,като се има напредвид,че стаята си е студена(1 етаж,неотопляно нито под ,нито над ,нито отстрани от мен и не много добра дограма),климатика беше на 23С.Голямата стая е с 50-ка ZSX-S,засякох го при 0С,зададени 22С,на auto ми идва шумен,но на 2 степен заспива,та на 0С ми даде около 450-500W.Как са консумациите според вас?
    На 25-цата точно същата консумация.Сложен е на ауто на 22 градуса.Аз не мога да се разбера с майка ми да НЕ го изключва и това е.Ставало и много топло При сравнително затоплено помещение сега това му е консумацията.Ако работи по-дълго време може и да падне под 250W,

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2216

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    20ZS-S в 12м2 стая в панелка в Бургас. Он-офф, след офф почва от 700W, за минута пада до 330W... така 5-10мин и пак офф. За последните 20 дни е изгорил 9лв, постоянно настроен на 22С.

    @bibobore: Пусни му ЕКО режима, така по-малко надвишава заданието.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #2217

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Във връзка с "тракането" на MHI.
    "Трака" е малко силно казано, въпреки, че аз го казах на necata2 , по скоро на няколко пъти чух вибрации, които изчезват когато се натисне предния капака леко с ръка в ъгъла върху щипката.
    Предполагам, че е заради по-слабо технологично закрепване на капака към тялата на климатика в зоната на щипката. Появявиха се няколко пъти и при двата климатика 20ZS-S и 35 ZS-S, и определено може да се чуват вечер.
    Все още няма постоянни наблюдения за работата им, пускам ги по два - три часа на 21 гр. Нямам намерение да измервам и разходи, интересува ме само комфорта.
    Малкият е в 12 кв.м., он-офф, разбира се. Вдига хоризонтално клапите при спиране, след това тръгва много плавно и тихо. За дефростите нямам наблюдения, за сега.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2218

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    E от какво се разбира ,че трябва да е он-офф .. Саньото ми примерно е в 12 квадрата и си работи кротко на 140-150 вата ,он-офф няма ..

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2219

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    E от какво се разбира ,че трябва да е он-офф ..
    Сигурно от високия минимал.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #2220

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от papadodo Виж публикацията
    Във връзка с "тракането" на MHI.
    "Трака" е малко силно казано, въпреки, че аз го казах на necata2 , по скоро на няколко пъти чух вибрации, които изчезват когато се натисне предния капака леко с ръка в ъгъла върху щипката.
    Предполагам, че е заради по-слабо технологично закрепване на капака към тялата на климатика в зоната на щипката. Появявиха се няколко пъти и при двата климатика 20ZS-S и 35 ZS-S, и определено може да се чуват вечер.
    Все още няма постоянни наблюдения за работата им, пускам ги по два - три часа на 21 гр. Нямам намерение да измервам и разходи, интересува ме само комфорта.
    Малкият е в 12 кв.м., он-офф, разбира се. Вдига хоризонтално клапите при спиране, след това тръгва много плавно и тихо. За дефростите нямам наблюдения, за сега.
    Хм..да са дисбалансирани турбините...?И на двете машини..чисто нови...откъде ще се пораждат тия трептения(вибрации)ако не от дисбаланс в турбината..?
    Колкото и да е слабо прикрепянето на капака към тялото ако няма вибрации от турбината няма да има и притракване между пласмасите

    Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 21:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе