Страница 149 от 231 ПърваПърва ... 99139147148149150151159199 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,221 до 2,235 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #2221

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    E от какво се разбира ,че трябва да е он-офф .. Саньото ми примерно е в 12 квадрата и си работи кротко на 140-150 вата ,он-офф няма ..
    Разбира се от това, че го очаквах!
    Все пак, великите климатици втора употреба не са за простосмъртните!
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2222

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И аз като натисна долен ляв ъгъл спира тракането. Даже ми беше хрумнала простотията да бодна един анкер да го държи натиснат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #2223

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И аз като натисна долен ляв ъгъл спира тракането. Даже ми беше хрумнала простотията да бодна един анкер да го държи натиснат.
    Като ти чета писанията, май анкера трябва да си го боднеш другаде. Ама нейсе, нека да има гъдел за всички.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2224

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от papadodo Виж публикацията
    Като ти чета писанията, май анкера трябва да си го боднеш другаде. Ама нейсе, нека да има гъдел за всички.
    Поздрави и на тебе.
    teon и zxc0 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2225

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от papadodo Виж публикацията
    Разбира се от това, че го очаквах!
    Все пак, великите климатици втора употреба не са за простосмъртните!
    колега тоя климатик съм го купувал чисто нов .. както и всички техники в къщи ..

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #2226

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте на всички.

    Нов съм във този форум от днес.
    Попаднах тук,търсейки решение на проблем за мен с настоящите климатици които ползвам.Става дума за - Mitsubishi Heavy Industries SRK/ SRC 25 ZJX-S


    Може и да се повтаря проблемът (за което се извинявам,ако е така),но в търсачката не можах да намеря нищо,свързано с проблема.

    Накратко - Ползвам два такива климатика в две помещения.
    За 5 години ползване за отопление през зимния сезон мога да посоча плюсове - бързо отопление на стаите,нисък шум на работа на външното и вътрешното тяло,нисък разход на електроенергия.
    Като минус мога да посоча следното - след достигане на зададена температура се получава лека струя студен въздух от вътрешното тяло,която е много неприятна когато човек седи в стаята (клапите заставят хоризонтално и перката върти с ниски обороти).

    От сервизът на фирмата,която монтира климатиците казаха,че този "ефект" не може да бъде коригиран.

    Въпросът ми е дали някой е срещал този проблем и има ли някакво решение за този модел климатици.

    Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2227

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На единият климатик съм навирал къде ли не температурни сонди. Когато изключи температурата при тръбният сензор на вътрешното става +17°..+18° и действително се усеща хлад ако си наблизо. След няколко минутки става 26°...27° колкото е горе при тавана и не се усеща хлад. Не знам на какво се дължи това.
    Може да попремериш.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #2228
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На единият климатик съм навирал къде ли не температурни сонди. Когато изключи температурата при тръбният сензор на вътрешното става +17°..+18° и действително се усеща хлад ако си наблизо. След няколко минутки става 26°...27° колкото е горе при тавана и не се усеща хлад. Не знам на какво се дължи това.
    Може да попремериш.



    Студената вълна си продължава до следващия цикъл на затопляне. Така са и двата климатика фабрично.
    Но все си мисля, че би могло да се препрограмират.Ще потърся още мнения и в крайна сметка ще опра до смяна с други.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2229

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Явно не намаляват достатъчно оборотите на турбината. Или мястото им е неподходящо. Май 99% от климатиците като достигнат температурата вдигат клапата и продължават да въртят турбината с много ниска степен.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2230

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Явно не намаляват достатъчно оборотите на турбината. Или мястото им е неподходящо. Май 99% от климатиците като достигнат температурата вдигат клапата и продължават да въртят турбината с много ниска степен.
    И МХИ-то и МЕ-то вкъщи са така, но никога не усещам струята, освен ако не се кача на нещо и не си завра лицето пред климатика. Явно я монтиран не където трябва.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    chachoto одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #2231

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Забелязвам,че оборотите на турбината са по-ниски,спрямо най-ниския режим на въртене при затопляне.Но самата студена струя е неприятна когато човек седне да чете,гледа телевизия и т.н.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2232

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Такава струя има само при машини, които са големи за помещението или са монтирани та грешното място. Изключвам ниския клас съкровища, които не са създадени за гарантиране на комфорт.
    rosswen одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #2233

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Mirai серията изключва напълно турбината в режим "следене" при ОФФ външно тяло като на всяка минута я включва на улътра ниска скорост за няколко секунди....не е лошо за комфорта в помещението....разбира се докато не се успи..

    Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
    milanov одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2234

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Според мене трябва да се направи една тема с особеностите на различните модели клими. На пръв поглед маловажни неща за един се оказали съществени за друг. Нещо като в табличен вид.
    chachoto, zxc0, babati и 3 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2235

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Още малко впечатления от ZSX-а. Външната е 0, в комбинация с вятър. Няма грам скреж по външното, дефрост още не съм хващал от онзи път с честите он/офф-и, въпреки чудесните напоследък за това условия. Задание 24, в помещението 24-25, реижм Ауто (работи на Low). За около 3 часа влезе само веднъж в офф при темперирано помещение, (впрочем винаги е темперирано) за около 3мин. Струята е хладна, което предполага работа близо до минимума. По-често влиза в он-офф при външна темп. около 3-4 градуса (работи Оn по около 15-30мин.), защото под 4 минимумът леко се вдига. Между 4 - 12 градуса с дни не съм го виждал да влиза в off, при задания 23-24гр. Като паднат около нулата, много рядко влиза в off. След излизане от off няма форсирания на турбината, продължава да си духа на Low, въпреки че вентилаторът е на Auto.
    stiv13 и Obeleff харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе