Страница 192 от 231 ПърваПърва ... 142182190191192193194202 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,866 до 2,880 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2866

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Обещах, че ще измеря температурата на изходящия поток, на 60ZSX-S. В момента не работи на минимум, външната е +14. Вентилаторът се е установил на low и понеже съм под него, и съм по бельо, струята ми хладнее. За това реших да го замеря.


    Върти се около тази стойност.
    Степен low (втора), е с дебит около 660м3/ч, задание 23. Когато работи около минимум, турбината слиза на степен Ulo (най-ниската) и така може да си работи с дни, стига външната температура да е между 4-13гр.
    Когато има подходящите условия, ще замеря каква е температурата, когато работи около минимума си.
    Той, bobivg, JOKVN и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2867

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ако му зададеш 24 при Фужитсу вдига минимума. Аз така го карам когато е облачно , като е слънчево паркета е нагрят от слънцето и гася.

    rosswen , предполагам че този климатик ти слиза доооста.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2868

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ако му зададеш 24 при Фужитсу вдига минимума. Аз така го карам когато е облачно , като е слънчево паркета е нагрят от слънцето и гася.

    rosswen , предполагам че този климатик ти слиза доооста.
    Аз го лекувам лесно, не ми е проблем. Вече е изключен. Когато паднат малко повече външните и аз вдигам на 24гр. Като се кротне на Ulo, почти не се усеща полъха, но определено, когато си вдигне минимума, е много по-приятно да седиш под него. Единствено имам забележки към първата стъпка на покачване. Можеха да я направят да е на +2 или 0 гр, а не от +4. Но това са бели кахъри. Иначе, най-вероятно си слиза на минимума от 180W, МХИ от ZGX серията не са лъгали за минималната консумация. Минималното топлоотдаване при +7 е 600W, с COP 3,3. Като се замисля, при 1-2гр. би ми било неприятно да ме лъха топлоотдаване 400-500W. Абе гъвкава машина се оказа, наподобява японските си събратя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2869

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Вчера, за да стопля набързо малкия, който излизаше от банята, зададох на 20ZMX 25гр. и High Power. След малко започна да хвърля жар, викам си "много гореща струя", интересно ми беше да видя с каква температура е. Направо взе да ми пари на ръката, докато държах термометъра, взе и да ми призлява от горещината, докато изчакам термометъра да отчете точно. Удари почти 57гр. (по-точно 56,7) пущината и не можах да го изтрая повече. Навън беше около 15-тина гр., не е кой знае какво постижение, просто ми беше интересно. Не бях използвал този режим до сега. Отворих преди това прозореца, за да чуя компресора да не би да "излита". Останах приятно изненадан, доста тиха работа, макар и яко форсиран.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-10-18 в 11:34.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    3
    #2870

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здр имам климатик mitsubishi heavy 25zsx-w интересува ме витлото да го нарека до сега работеше нормално нагоре надолу след известно време остава на долна позиция дали при вас е така благодаря от сега

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2871

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Yusuf Виж публикацията
    Здр имам климатик mitsubishi heavy 25zsx-w интересува ме витлото да го нарека до сега работеше нормално нагоре надолу след известно време остава на долна позиция дали при вас е така благодаря от сега
    Най-ветоятно климътикът Ви е заработил без да изключва. Когато изключва/включва, тогава вдига/сваля клапата.
    Имайте в предвид, че машината Ви има защита и при външни темпетатури над 13гр. покачва минималната си консумация. Тогава обикновено заработва включи/изключи и затова се мести клапата.
    Иначе казано - съвсем нормално е да не вдига клапата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    3
    #2872

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Благодаря сега работи на постоянно отворена клапа външна температура 10гр.минимална консумация 150\160w а максимални на 500\600w това 9 бту
    rosswen одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #2873

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Mitsubishi Heavy Industries Premium SRK35ZS-S / SRC35ZS-S Здравейте .Да попитам посоченият климатик който смятам да взема за 20кв добре езолирано помещение,ще ми върши ли работа за отопление(само с климатика).В стаята ще има и дете на няколко месеца затова и питам хора които имат този климатик не да си говорим по спецификации

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2874

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от coolllboy Виж публикацията
    смятам да взема за 20кв добре изолирано помещение
    Ще сгрешите...Вземете 25ZS...
    JOKVN, shener84 и rosswen харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2875

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от coolllboy Виж публикацията
    Mitsubishi Heavy Industries Premium SRK35ZS-S / SRC35ZS-S Здравейте .Да попитам посоченият климатик който смятам да взема за 20кв добре езолирано помещение,ще ми върши ли работа за отопление(само с климатика).В стаята ще има и дете на няколко месеца затова и питам хора които имат този климатик не да си говорим по спецификации
    Аз в добре изолирано помещение от 20м2, бих взел 25ZS-S. Много по-комфортно и адекватно ще работи, според мен.
    П.п. Сашо, извинявай! Писали сме едновременно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #2876

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И 20- ка ще свърши още по -добре работа .Ако нямаш много прозорци и северно изложени стени като мен .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2877

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Не знам какви ги дрънкате, ама сега пак ходих да слушам на майка ми 25ZS-S. Еми то не му се чува гласа, само вентилатора, ако си завреш ухото пред него. По-тихо, не знам накъде повече? Въпросните вибрации и траканици - няма и помен от тях - и около минимум и под товар. На моя ZMX, със същия компресор, даже клип тръгнах да му правя, ама като го свялих, дори и на PC-то нищо не се чува, само пумярите по улицата. Завирах се до стената, на която е монтирано външното и чувам на комшиите Panasonic-а [emoji16]. Никакъв помен от каквото и да е шумове и вибрации, а помещението е гробна тишина. Без майтап, като отворя прозореца, под който е монтиран, чувам климите от съседския блок, вместо моя. Всичко това, с уговорката, че са кадърно монтирани и нивелирани. Как да повярвам, че проблемите не се коренят в монтажа, като климите са абсолютно безшумни?
    За протокола, 25ZS-S с незабележим on/off. Липсват каквито и да били шумове от фреон. Пукания много редки и трудно забележими.
    Наздраве и ще чакаме студове!
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-11-18 в 21:08.
    pulsedriverbg, JOKVN, kantonaa1 и 2 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2878

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Външното на 25zs-s го виж при външна под +5°. Даже около +2°.
    Дали пуска перката на макс.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2879

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Външното на 25zs-s го виж при външна под +5°. Даже около +2°.
    Дали пуска перката на макс.
    Ако съм покрай него, при такива температури, ще проверя. При ZMX такова нещо няма, няколко утрини подред температурите бяха такива, в съчетание с мъгла.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2880

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На +2°С и около нулата, външният вентилатор трябва да си скъса задника от въртене. А това, накъде и как точно духа или колко е шумен, е съвсем друга тема. Важното е дебитът да е максимален.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе