Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 201
Like Tree160Одобрявам

Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #106
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Точно пода (ако е студен), малко трудно ще го стоплиш с високо стенни климатици, било то и мощни модели като посочения.
    Докторе, с още 2-3 включвания като това, ще върнеш галактиката в баланс. Изключително си прав.
    Rafailiev одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #107

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Да ви попитам при вас, когато климатика е пуснат на отопление понякога чувате ли шум от преминаващият фреон във вътрешното тяло? При мен се чува особено когато стартирам климатика през първите два часа и най-вече когато компресора от ниски обороти повиши на високи. Шума наподобява като на течаща вода в тръба и разбира се не е силен, чува се само при абсолютна тишина в стаята. Шума си идва от самото вътрешно тяло, а не от тръбите! Иначе съм много доволен от климатика и при мен пукания няма, като изключим единични такива.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #108

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Да ви попитам при вас, когато климатика е пуснат на отопление понякога чувате ли шум от преминаващият фреон във вътрешното тяло? При мен се чува особено когато стартирам климатика през първите два часа и най-вече когато компресора от ниски обороти повиши на високи. Шума наподобява като на течаща вода в тръба и разбира се не е силен, чува се само при абсолютна тишина в стаята. Шума си идва от самото вътрешно тяло, а не от тръбите! Иначе съм много доволен от климатика и при мен пукания няма, като изключим единични такива.
    Аз такова нещо нямам.
    С колко метра тръби си ?
    Аз съм с около 5-5.5 метра .
    Може да се сложи един заглушител .

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #109

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Ами аз съм 2,20 метра тръбен път, а шума грам не ме дразни и се чува само от началото на пускането му. По принцип как би могло да се постави допълнителен заглушител?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #110

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Ами аз съм 2,20 метра тръбен път, а шума грам не ме дразни и се чува само от началото на пускането му. По принцип как би могло да се постави допълнителен заглушител?
    При мен също се чува, само че съм със SF серията. Тръбният път е 3м. Нищо фрапиращо, свикнал съм му и не ми пречи. Може би по-дългия тръбен път би помогнал.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #111

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    И аз така си мисля, че който е с около 4 метра тръбен път това шумолене на фреона не се чува.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #112

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    В интерес на истината само един климатик имам с около 2-3 метра тръби и само при него имам някакъв шум

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Враца
    Мнения
    40
    #113

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Да споделя и аз мнение, но за 35-ца. Август месец ми го монтираха в 35 кв. стая (хол с трапезария).
    Климатика се справя без никакви проблеми както за охлаждане така и за отопление (за момента). От октомври до момента е настроен в режим на отопление и е наистина иконимичен.
    Монтирах към него един ватметър и по изчисленията които той ми предоставя от 1 ноември до момента е консумирал около 15 лв, като в стаята е 22 гр. денонощно.
    Когато работи и вентиралатора е настроен на ауто, моментният разход е 260-270 вата, а в стендбай е 12 вата. При настройка на вентилатора на 2-ра степен, моментният разход е около 340 вата.
    От време на време има едно леко пукане, което не е постоянно и не ми прави впечатление.
    В режим на отопление, когато вентилатора е на ауто, климатика не се чува че работи.
    Смятам, че ще се справи добре с отопление дори при минусови температури. Догодина мисля да монтирам и по-малкият му брад в спалнята.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #114

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от mtvachev Виж публикацията
    Да споделя и аз мнение, но за 35-ца. Август месец ми го монтираха в 35 кв. стая (хол с трапезария).
    Климатика се справя без никакви проблеми както за охлаждане така и за отопление (за момента). От октомври до момента е настроен в режим на отопление и е наистина иконимичен.
    Монтирах към него един ватметър и по изчисленията които той ми предоставя от 1 ноември до момента е консумирал около 15 лв, като в стаята е 22 гр. денонощно.
    Когато работи и вентиралатора е настроен на ауто, моментният разход е 260-270 вата, а в стендбай е 12 вата. При настройка на вентилатора на 2-ра степен, моментният разход е около 340 вата.
    От време на време има едно леко пукане, което не е постоянно и не ми прави впечатление.
    В режим на отопление, когато вентилатора е на ауто, климатика не се чува че работи.
    Смятам, че ще се справи добре с отопление дори при минусови температури. Догодина мисля да монтирам и по-малкият му брад в спалнята.
    Че климатика е добър е така,но 12 в 35 кв при по-студено време Незнам как ще се справи.
    Ако имаш добра изолация може и да смогне .
    Ще чакаме отзиви .
    Дано се справи!!
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #115

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Че климатика е добър е така,но 12 в 35 кв при по-студено време Незнам как ще се справи.
    Ако имаш добра изолация може и да смогне .
    Ще чакаме отзиви .
    Дано се справи!!
    И аз имам подобни съмнения. Моят бивш sf50, макар и средняшки клас, с номинал близък до максимала на fh35 и 55кг. външно тяло, миналата зима видя голям зор. В 33м2, две големи външни стени без външба изолация и големи прозорци с пвц дограма и стъклопакет 4 сезона. Когато се задържаха температурите около и под -10 + много мъгла, горкичкият с 300 зора достигаше 22гр. в стаята, като дефростваше на 30мин денонощно. Дано не се получи същото и при теб, сигурно условията са различни, но според мен за това помещение си поне за 50-ка.
    ruuni9 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #116

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #117

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Бая зор ще види ако падат температурите до -15-20 за по 20 дена както при мене .. отделно че тоя модел има много мързелива турбина което е повод да мръзнеш ,освен ако не му задаваш ръчно 3-4 степен .. сега викаш топли при +10 ,значи и при -20 ще е ок
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #118

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Тая година май няма да има зима.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #119

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Много зависи за топленето изолацията.
    Според мен ако е добре изолиран с едни 10-15 см външна ,на таван и пода по 2 см фибран ,няма да види зор.
    35 кв Х 2.65 височина = 93 кубика.
    93 кубика Х 50 вата =4,6 киловата.
    С добра изолация може да се слезе на 30 вата на кубик.( тогава трябват около 2.7 киловата)
    За пример топля с 14 ка 60 кв хол !! Верно с номинал 6 киловата ,но все пак това са 60 кв.
    За прозорци изобщо няма да говоря щото са много.
    Най-важното не е апартамент а къща !

    Така че зависи многооо от изолацията!!!!
    Алекси ще слагам май още един ФХ 25 в другата спалня 24 кв .
    Това с мързеливата турбина аз го нямам.Дори когато отворя врата да помогне малко в топленето на хола си дава зор!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Враца
    Мнения
    40
    #120

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Смятам, че стаята е добре изолирана. Сградата е тухла, а външните стени и тавана са изолирани с гипсокартон и вата. Пода също е изолиран. Изложението е Юг-Югоизток. Напролет ще споделя мнение дали се е справил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе