Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

Помощ при избор на климатизатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #31

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от slowhand Виж публикацията
    Здравейте,

    Сагата ми приключи с избор на SRK35 ZM-S, монтиран и работещ вече от няколко седмици. Надявам се да върши добра работа през отоплителния сезон. Благодаря на всички за съветите и мненията, бяха ми от полза. Най-малкото, предотвратих монтажа на ZMP-S, какъвто ми доставиха първоначално. Иска ми се да вярвам, че наистина е било погрешка, а не умишлено.

    Беше ми и интересно да чета във форума и продължавам да го правя. Успех на всички!

    Поздрави
    Аз имам пък точно ZMP-S и в тези студове се справя перфектно! Единственият му недостатък според мен, че е малко грозничък на външен вид, обаче това да е! Дано не го урочасам, работи и топли без проблем. Зная, че е по-ниският клас на Мицубиши, но грам не съжалявам че го взех, още повече , че имах ограничение във височината и само този модел ставаше за монтаж.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #32

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    е що не са се объркали ZMX да ти доставят .. знаем ги тия грешки ние и при нас са се пробвали - външно тяло от 9ка примерно е най масовата измама ,със сменена табелка ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #33

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    "Студа се захвана, как е машината?"

    Никакви грижи с машината досега, справя се перфектно - безшумен, топли добре. През деня е настроен на 22-23 градуса, рядко на 24. Поддържа около и над 24 градуса в помещението. През нощта остава на 18 гр.- температурата в стаята не пода под 20, дори и в най-големите студове, мисля че температурите при нас стигнаха до минус 10, гарнирани със сибирски вятър.
    Не зная между какви машини се колебаеш / за какво помещение, но ако този модел е вариант - препоръчвам го

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Erikka Виж публикацията
    Аз имам пък точно ZMP-S и в тези студове се справя перфектно! Единственият му недостатък според мен, че е малко грозничък на външен вид, обаче това да е! Дано не го урочасам, работи и топли без проблем. Зная, че е по-ниският клас на Мицубиши, но грам не съжалявам че го взех, още повече , че имах ограничение във височината и само този модел ставаше за монтаж.
    Убеден съм че е така. Не вярвам разликите да са кой знае какви. Аз избрах ZM-S, заради препоръките от колеги съфорумци. Въпросът беше, че ми доставят не тази машина която съм поръчал, а такава с около 200 лв. по-евтина. Както казва и колегата Alexi, как пък не сбъркаха с по-скъпия модел ZMX

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #34

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Реално, мисля че, разликите м/у ZM-S и ZMP-S са по големи, отколкото м/у ZM-S и ZMX-S.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    2
    #35

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Здравейте, моля за съвет. Лутам се, чета, търся и все не оцелвам точния климатик.
    От Русе съм лятото е 40гр зимата стига до -15гр. Трябва ми предимно за отопление
    В детска стая около 13-14м3 . С вътрешна изолация, окачен таван изложение запад/ трябва да е пече от обяд до вечерта/
    Изискванията са да е много тих, икономичен и да топли.
    Разглеждаме с мм MHI srk20zs-w, а от магазина ни посъветваха да вземем 25zsw защото за този бюджет това бил другия тих модел.
    п.с Имахме Fuji electrik 12KG, бяхме много доволни покриваше изискванията,
    но му изгоря компресора на 3,5г дали неправилен монтаж или друго не знам.
    Но не бих рискувала пак с фуджи от 3бр точно след изтичане на гаранцията 2 се развалиха...
    Бюджета ни е около 1500-2000лв с монтаж.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от Nadya; 09-07-22 в 20:14.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    19
    #36

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Привет
    Предстои ми да слагам климатици в две стаи.Панелен апартамент.Кухня с размери- дължина 3.5 м/ширина 2.5м/височина 2.60м.
    Първи етаж над мазета.Западно изложение.Сменена дограма с PVC.двоен стъклопакет.Таванът е саниран с 2см стиропор,да не бяга топлото.Като лятно време ще е отворена вратата за да се охлаждат една или две стаи
    Поразгледах на разни места,но ...
    Fujitsu ASYG/AOYG12LMCE.....Този модел гледах,но има в блока от този тип ама за 3-4г работа се чува от 20м как вие компресора.а стане ли зима като почне да набира....все едно ще излита един звук и нещо.....Питах в магазин там пък ми казаха че бил със старият фреон,можело и вече да не се подържат.

    Другата стая спалня също с западно изложение,първи етаж.Сменена дограма,PVC двоен стъклопакет,две външни стени който са санирани с фибран 3см вътрешно и таван също саниран.
    Размери дължина 3м/ширина 4м/височина 2,60м/
    На първо време може да се сложи само в едната стая климатик,да не се товари бюджета.За кухня около 1500-1950-2000лв бюджет.
    Спалнята може би също толкова парички.Климатика в едната стая предполагам,ще охлажда другите.
    Как са нещата около различни марки на климатиците?Кои са за предпочитане и подържат по добре отопление през зимата?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #37

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    topcho,

    Това е правилната тема за избор на климатизатор
    И Александър ти е дал линк също!

    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...%BD%D0%B0.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    19
    #38

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Благодаря Ви.
    Ако имам въпроси ще пиша пак.
    -

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 30-10-12, 23:44
  2. Проблем с климатизатор Sanyo SAP-DS22T
    От hawai76 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 35
    Последно: 27-05-12, 13:47
  3. Продава се климатизатор Sanyo SAP-DK36U
    От Aleksandars във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 25-03-11, 17:36
  4. Отговори: 2
    Последно: 28-02-11, 23:20
  5. Проблем с климатизатор General
    От davvad във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-10, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе