Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 174
Like Tree115Одобрявам

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #106

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Да се е замърсил чак толкова за 4м ....доста съмнително изглежда. Филтрите не са ХЕПА естествено. Пускат прахови частици, но пак казвам за 4м чак толкова да се замърси, че и да трака... Това с водата от перката също не е нормално освен ако нямаш страшно висока влажност.

    Крехък баланс и рехавите филтри да са ти проблема честно казано А щом го сравняваш с прозоръчен и си по доволен от него то определено нещо не е съвсем добре с FH-a. Както те посъветвахме по горе потърси друг техник.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #107

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Здравейте отново, "прозоръчен" имах предвид самият прозорец - като шега. Да така се оказва, скъп климатик с рехави филтри и биеща перка! Че за тези 4 месеца започва да му се чува и втулката. При условие че е в гаранция и майстора им е единствен, може ли да викам други?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #108

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Колега викни си читав майстор да го види и монтира наново.
    Аз си мисля ,че нещо е усукано при монтажа или стената е леко крива .
    На климатика му няма нищо.Много успешен модел е . За цената си е направо супер.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #109

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Масово филтрите са им такива. Нали обмен трябва да прави? Къде има по хубави? Перката като бие... машината нали има гаранция. И на най скъпите(качествени) модели пак дават гаранция. Всичко се случва, никой не е застрахован. Вместо да се жалваш тук и да повтаряш едно и също за пореден път(споделената болка- половин болка може би?) може да предприемеш съответните действия. По назад получи доста съвети.

    Защо да не викаш друг майстор? Да не са те вързали? Странни размишления имаш. Викни и същия ако смяташ за правилно. Щом нещо не ти харесва ами оплачи се на него. Тук във форума можем само да посъветваме все пак.

    Друг климатик освен този имал ли си?
    peshocom одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #110

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Писмено до вносителя, да предложи изход от ситуацията. Друг майстор - трябва да се плаща и не се знае как ще стои въпроса с гаранцията после, ако нещо е строшено и трябва да се смени. Така бих постъпил.
    tony34al и peshocom харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #111

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Имали сме проблем с втулките на DM моделите ,и по-точно като минат на сканираща скорост и потракват понякога.Техника да установи във втулка или турбината е проблема и Климаком ще му съдействат гаранционно.Също е добре да се провери стената крива ли е,има ли напрежение по тръбите и възможно усукване на климатика.Първо проверете за "човешка грешка" при монтажа и тогава продължете на пред.
    rosswen и peshocom харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #112

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    И какво ги правите тези с втулките?
    peshocom одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #113

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    На моят, като нов, също му потракваше турбината при ниска скорост на турбината. Решението беше просто: сваляне на предния панел, впръскване на технически вазелин със спринцовка през отвора на маншонана втулката, помпане на маншонана с пръстче при въртяща се турбина и...тишина и до днес, 5г.по-късно.
    gerhar и peshocom харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #114

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Здравейте отново, днес ще отида да говоря директно в офиса, да го сервизира друг майстор, ако имат такъв. Да, препоръката да пиша на вносителя приемам за най-точна.

    А на въпроса "друг климатик имал ли си?" Да имам LG12 прозоръчен от 15 години, две японски Fujitsu AS22FPB от 10 години, GE as1ph09ewo01 от 5 години от мен почистен и монтиран и Fujitsu asy12lsacw от 2 години също от мен почистен и монтиран(двата втори употреби от познат). И майстора ми казва, зощото е натепана с прах, затова биела перката в стирилен хол в който се влиза само събота и неделя да се погледа тв. А тя се вижда, че замята с 2мм ама с просто око. И после няма да просвири втулката като на НЕО от 500лв.(каквоо щурчее).

    Благодаря за своевременната реакция и изчерпателните съвети!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #115

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Смажи си втулката ( на този модел е много лесно има достъп без да се разглобява много . Ако продължи да трака - рекламация .
    peshocom одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #116

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Здравейте отново, днес техника който го монтира беше тук и замери налягането на студено и каза 8-8.5 бара нормално. Отвори вътрешното тяло и огледа, установи спирално посукана трабата на конденза в снопа и задържан гиьол в ниската част. Повдигна леко тялото. Огледах пластмасите, нямаше счупени щипки и мисля че този път се събра добре, и все пак остана по голяма цепка между клапата и дясната статична част с окото, не знам какво иска. Но поне вече като подръпна не тръгва всичко към мен да откупчава!
    Алекси защо си се отказал от модела в подписа си и с какво го замести? В по-гореща седмица ще ви пиша и как се държи на практика и с термометър! Благодаря!
    Този пост е редактиран от peshocom; 18-10-18 в 02:21.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #117

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    За баровете някой от спецовете да изрази мнение.
    Теч-а явно е грешка на монтажника. Това че тялото не се е затворило предполагам също.
    Снимай тази цепка. Така ли изглежда?
    Така 01
    Така 02

    Завиждам ти, че все още го включваш на охлаждане Аз вече от 2 седмици на сам вечерно време си пускам по малко отопление.
    peshocom одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #118

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Писал съм по темата ,в изобилие ,това не е климатик за стая с малко топлозагуби .. замених го с Фуджицу на 100 волта ,много по доволен вече 3-4г - реален нисък минимум най вече ,и никакво пукане на пластмаси .
    peshocom одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #119

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Извинявам се за невежата, не разбрах как да ги кача тези снимки на този дропбокс и това е!
    Но за тази цепка става дума.
    https://www.dropbox.com/s/fdtr6buku3...92715.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/bn0g0j7vo3...92731.jpg?dl=0
    Май успях, та ето я фугата а като нов беше равна с тази от другата страна!
    Този пост е редактиран от peshocom; 20-10-18 в 08:54.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #120

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Снимал съм ти същата фуга бе колега. Този е отварян само за измиване на филтри.Нормална е ...просто не си обръщал внимание до сега ми се струва.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 03:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе