Страница 4 от 44 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #46

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Не са без решетки, просто се свалят още при монтажа. Не само на Daiseikai, където може се свалят.
    Предполагам, поради същата причина (дрънчането)? Може да е малко глупав въпроса, но по какви причини се слагат? Предполагам да задържат/предпазват от боклуци и т.н.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #47

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Решетките са за да пазят задната част на машината при транспорт от нараняване. Когато е монтирана не са нужни, зимата повече пречат. Махаме ги превантивно, не само на Тошиба, там най-малко има проблеми с тях. По-голям беше проблема с предните решетки на Daikin, там не можем да ги махнем. Доста километри направихме едно време, като ги монтирахме. Да висиш на -10 градуса да подлагаш излоация на нови машини е прекрасно. Звуци при климатиците винаги може да има. Тези дни, когато беше студено MHI-то от подписа, реши да се прави на щурец. При това само нощем и затворено. През деня и разглобено, външното тяло се прави на умряло. Така три дни, не намерих причината. Накрая WD-40 по всички ъгли на ламарината и забрави да е щурец. Всичко се случва. Тук просто пишат само хората с проблеми и се създава впечатление, че машинните са проблеми. Като цяло с добрите машини проблеми няма, ако има са нищожни като брой.
    Този пост е редактиран от Mega; 02-12-17 в 13:12.
    Aleksandars, ivan74, ruuni9 и 3 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #48

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    На 35 ZM-S мога да потвърдя също, че външното трака - вярно че спектъра на звука при мен е различен - прегледан е и от вносителя - ами така си работи самия компресор. В горните видеа наистина сякаш има и допълнително тракане от ламарина някъде около компресора и то може да се отстрани, но звука от работа на самия компресор си е такъв - шумен. При този модел хубавите тампони са задължителни, както и /при възможност/ да се добави еластична изолация м/у стойките и стената, както и м/у стойката и болтовете, които я крепят за стената. Като от всички тези мерки крайният ефект пак няма да е задоволителен, особено за хора със запазени слухови качества.
    Сравненията са ми с няколко модела на МХИ от 20-ка до 35-ца, преминали през едно и също място, както и в различни други условия.
    Напр., 25-35 ZJX външното тяло работи почти недоловимо при същите условия, 20-25 ZD-S, макар и малко по-шумно пак е доста по-тихо от от ZM-S, а при новия модел новостта е по отношение на вътрешното тяло - поне така разбрах от вносителите. - което не предполага съществена разлика в работата му.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #49

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от bobi161 Виж публикацията
    На 35 ZM-S мога да потвърдя също, че външното трака - вярно че спектъра на звука при мен е различен - прегледан е и от вносителя - ами така си работи самия компресор. В горните видеа наистина сякаш има и допълнително тракане от ламарина някъде около компресора и то може да се отстрани, но звука от работа на самия компресор си е такъв - шумен. При този модел хубавите тампони са задължителни, както и /при възможност/ да се добави еластична изолация м/у стойките и стената, както и м/у стойката и болтовете, които я крепят за стената. Като от всички тези мерки крайният ефект пак няма да е задоволителен, особено за хора със запазени слухови качества.
    Сравненията са ми с няколко модела на МХИ от 20-ка до 35-ца, преминали през едно и също място, както и в различни други условия.
    Напр., 25-35 ZJX външното тяло работи почти недоловимо при същите условия, 20-25 ZD-S, макар и малко по-шумно пак е доста по-тихо от от ZM-S, а при новия модел новостта е по отношение на вътрешното тяло - поне така разбрах от вносителите. - което не предполага съществена разлика в работата му.
    Последно вносителя признава, че компресора на 25/35ZM-S си е малко шумен, това prrrrr е нормално.
    Нещо за втулката не стана ли на въпрос?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #50

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Честно казано - не са споменавали за втулка - не съм попадал и на коментари по въпроса - може ли да споделиш за какво иде реч!?
    И, не бих казал, че точно нещо такова някой е признавал - просто казаха, че такава е нормалната работа на модела - подчертавам, че двата, с които имам досег тракат, но една идея по-малко от твоя, все пак.... Бе, като се замисля, шумни ми се струват, в сравнение с доста друго наоколо.... - та какво прави тази втулка, къде и коя е!?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #51

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    На турбината - ЦЪК
    Изваждам я от тампона и веднага я връщам и тишина един месец. После пак същата процедура, пак тишина един месец.

    - - - - - - - - - -

    П.П.
    Ако чуеш нещо да имат "Бързи, смели, сръчни за втулка на zm-s"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #52

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    А, за тази втулка знам от теб тук, всъщност - аз нямам проблем с нея....за сега и не съм имал по другите им модели - старите съм ги разпарчетосвал на съставни части по болтчета, някой път съм ги сглабял доста небрежно, но никога не се е обаждала тази втулка - на нея слагах някаква тънка грес, колкото да не е на сухо - всъщност, вече не помня, но май не беше точно такава втулката....
    Апропо, сигурен ли си, че точно пък от нея ти трака така - някак си съм по-склонен да приема, че нещо се случва с пластмасите, което се намества при процедурата по "отвори-затвори", а след 1м. се размества от микро-вибрациите на вътрешното тяло - огледай внимателно когато се появи, напр. да не трепти някое от перата на вертикалните клапи....
    Също така - турбината се държи в десния край към оста на мотора с болтче - провери ли го да е затегнато?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #53

    mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Имам преки наблюдения над 2 бр. 25zix и една 35-ца, които доколкото знам са със същите компресори, като тези на zm и zs сериите и там такива драми не съм виждал...пеят ли, пеят.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #54

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    8-ма година със ZIX-S, никакви проблеми. Преди дни започна да се прави нощем външното на щурец, но се разбрахме. Просто като модел са морално остаряли. Има машини с двойнороторни компресори и по-добри данни.
    babati и rosswen харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #55

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Mega, кои машини визираш да са с с двойнороторни компресори и по-добри данни? Сещам се само за Daiseikai 8 и 12LT.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    8-ма година със ZIX-S, никакви проблеми. Преди дни започна да се прави нощем външното на щурец, но се разбрахме. Просто като модел са морално остаряли. Има машини с двойнороторни компресори и по-добри данни.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #56

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Mega, кои машини визираш да са с с двойнороторни компресори и по-добри данни? Сещам се само за Daiseikai 8 и 12LT.
    Новите модели на МХИ ZSX са двойнороторни също.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #57

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Сервизно ZSX-S ЦЪК

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #58

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Не вярвайте на сервизните. Питайте хора, които са ги отваряли конкретните машини. Мисля, че производителите са за почнали прилагането на двойни стандарти за различните потребители.
    babati, ruuni9 и milanov харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #59

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Първата внесена серия са 6. Захранка.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #60

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Би ли ни пратил снимки на компресора?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 44 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе