Страница 17 от 25 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #241

    Отговор: MSZ-AP

    Извикайте фирма която да направи оглед и на място да Ви консултира дали тази машина е оптималния вариант, както и да Ви предложи други опции.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    9
    #242

    Отговор: MSZ-AP

    Извиках фирма, която да направи оглед, но човекът, който дойде, беше продавачът от офиса на фирмата, а не монтажници и нито ме пита за изолации, нито колко градуса искам да поддържам, нито изчислява топлозагуби...
    Каза само, че според него ще мога да топля и трите помещения (хола и трапезарията, кухнята и коридора), но при по-студено време няма да смогва за коридора. Аз не смятам да държа постоянно отворено към коридора. Искам да стоплям хола, трапезарията и кухнята и да не работи само в режим on/off. При положение, че над мен е подпокривното пространство и нямам изолация на тавана, трудно 12-ка ще смогне да отопли. Може ли някой, който ползва този, или подобен модел на Мицубиши, да помогне?
    Alexi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #243

    Отговор: MSZ-AP

    а ако не можеш ще ти го смени ли за негова сметка с друг модел ?

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #244

    Отговор: MSZ-AP

    Ако искаш да топлиш 37кв. и евентуално още 12кв (имай в предвид, че ако не ги топлиш те пак си "дърпат" своето) без никаква изолация на тавана с 12ска няма да стане.
    Гледай 18ската, а он-офа на АРто ще ти е бял кахър в хол/всекидневна.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #245

    MSZ-AP

    Ами, Цанков, тук няколко човека толкова много наплашиха хората с този он/офф, че вече всички бягат от него, като дявол от тамян. На МЕ он/офф, при мен дори и в спалня не ми е пречил, а работеше постоянно така. А в хола или кухня, ще го познава само по позицията на клапите.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #246

    Отговор: MSZ-AP

    На АР-то 18-ката не става. Много му е малко вътрешното тяло и много ще Фучи

    - - - - - - - - - -

    Да си вземе човека един фуджак LFC

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #247

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    На АР-то 18-ката не става. Много му е малко вътрешното тяло и много ще Фучи

    - - - - - - - - - -

    Да си вземе човека един фуджак LFC
    Вярно е, от опит го казвам с предходната серия. Много шум, малко дебит.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #248

    Отговор: MSZ-AP

    Ако намери някъде. То май няма много наличности от почти всички марки идващи от извън европа.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Вярно е, от опит го казвам с предходната серия. Много шум, малко дебит.
    На АР-то дебитите са доста по добри от на предшественика му. Дори 12-ката у нас може да прави много вятър. Помещението ще го стопли, но 80см. Тяло за 18-ка ми се вижда смешно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #249

    MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ако намери някъде. То май няма много наличности от почти всички марки идващи от извън европа.

    - - - - - - - - - -



    На АР-то дебитите са доста по добри от на предшественика му. Дори 12-ката у нас може да прави много вятър. Помещението ще го стопли, но 80см. Тяло за 18-ка ми се вижда смешно.
    Точно това е, че прави "вятър". Голямото вътрешно, светъл отвор и турбина, са тайната за големи дебити, тишина и по-слабо течение (вятър). По-добри са дебитите, но има по-подходящи за голямо помещение.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #250

    Отговор: MSZ-AP

    Съгласен съм и съм предложил модел който според мен ще е перфектен за помещението.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    9
    #251

    Отговор: MSZ-AP

    18-ка Фуджицу не знам дали може да се намери някъде, а и няма wi-fi( не, че толкова ще се ползва, но по-добре да го има). On/off-a казвам, че може да е проблем, само заради по-високия разход.
    Казаха ми, че ME AP50 и MHI Premium SRK50ZS / SRC50ZS-W се очакват 5-6 декември.
    Мислих между двата и се спрях на на AP50. Ако, според вас няма да се справи със заданието, може ли препоръка за някой друг? Стената, на която ще се монтира вътрешното тяло, е 97 см.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #252

    Отговор: MSZ-AP


  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #253

    Отговор: MSZ-AP

    Само не знам, как ще съберете 18LFC на 97 см?! Аз бих заложил на Hitachi RAK-50RPE/RAC-50WPЕ Performance. Но темата е за МЕ.
    rosswen одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    9
    #254

    Отговор: MSZ-AP

    Благодаря на всички за коментарите
    Изчетох доста по темите във форума и ми направи впечатление следното:

    За ME:
    При по-големи студове и малко повечко влага, може да го вкара в омагьосан кръг от дефрости, на 30-40мин., благодарение на условието, за съкращаване на интервала между дефростите, ако последният е бил по-продължителен. Случвало ми се е да работят така по 5-6 денонощия. Няма такова неприятно преживяване!
    Като "явлението" беше в сила и при 2-те машини, дори и при преоразмерената 12-ка, в 14,5м2, под която спим.
    Наистина ли дефроста е настроен така? Интересува ме конкретно, ако някой знае как е при AP50, да сподели.

    За MHI Premium SRK50ZS / SRC50ZS-W:
    темата е пълна с оплаквания за тракания, пукания, проблеми с монтажа. Дефектна партида, или проблемът е масов?

    Hitachi RAK-50RPE/RAC-50WPЕ Performance - ​с какво този климатик превъзхожда другите два?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #255

    MSZ-AP

    Такъв е алгоритъма, най-вероятно и при AP серията не е променен. Във финландския форум се оплакваха от таков поведение, дори при високия клас LN. При 50ZS ням такива драми, а и проблемите не са масови, като цяло са доста читави и тихи машини, подходящи за по-тегави условия. На съседа кара 5-та зима, като никога не е имал проблеми с него. Бачка в студен, външен апартамент, последен етаж - 45м2. Предполагам и Хитачито е добра машина, но нямам наблюдения над него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 25 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе