Страница 23 от 25 ПърваПърва ... 132122232425 ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #331

    Отговор: Re: MSZ-AP

    Аз съм с AP 35 и смарт контакт.AP-то ми е от четвъртък.ето как е за днес положението по смарт контакт и по апа на митсубиши.

    Това е от снощи от 0.00 часа до сега.Има разлика само 0,7 кв/ч в полза на апа на митсубиши,ама то зависи и кога се обновяват приложенията на контакта и на митсуто.Аз обаче съм в къща без съседи,тухлени стени само измазани без изолация и с много добра пластмасова дограма.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #332

    Отговор: MSZ-AP

    Приложението дава различно инфо. Така например като се даде справка за днес, по-долу показва за месец Декември 2022 консумирани 200 kWh. По смарт контакт потреблението (закръглено по месеци) за 2022г в kWh е както следва, или общо 693 kWh:

    Януари 180
    Февруари 120
    Март 127
    Април 24
    Май 9
    Юни 2
    Юли 15
    Август 10
    Септември 9
    Октомври 40
    Ноември 72 (работи нон стоп)
    Декември 85 (работи нон стоп)

    В твоя случай колега, можеш да вземеш като идея ако ти се занимава следната идея. Така я направих на работата. Купих 1 смарт контакт и съставих таблица с всички консуматори в офиса. След това сложих и засякох за 1 ден например цялото бюро с компютрите. На другия ден диспенсъра с вода, кафе машината, лампите, каквото мога. Каквото не можах, взех му зададената консумация от производителя. Умножих по 30 дни. В твоя случай променливата разликата ще се яви климатика. Но и без тази акробатика моите показания са все пак някакъв ориентир. Поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #333

    Отговор: Re: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Stormrage Виж публикацията
    Човек спри да пишеш по темата и си прави пас.
    Електромера ти е за смяна! Ще ти прочете някой от енергото постовете и си у батака.
    Кротувай си!
    Пишеш че и бойлера ти бачка 24/7. Колко човека сте в домакинството? Къпете ли се въобще? У нас сме 4 и бойлера ми издухва между 50 и 60 лева всеки месец.
    Блока на ТЕЦ ли е?
    Снощи бях на гости у сестра ми. Блока с ТЕЦ радиаторите спрени, прозорците на ножица, вътре ш са издушим. Имат и климатик Мидея по е икономичен от твоето АП. Ама не го пускат.

  5. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #334

    Отговор: MSZ-AP

    Моя снощи в 18 часа е работил на 1 киловат
    Screenshot_20230207_123448_MELCloud.jpg

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #335

    Отговор: MSZ-AP

    Еее, то само за 1 час бре. Не бой ся, няма да боли.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    8
    #336

    Отговор: MSZ-AP

    Вкъщи сме 4 броя ( 2 малки деца) , с 2 климатика ( Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W Premium , MitsubishiMSZ/MUZ)

    , бойлер 24/7 , пералня - средно 2 на ден , сушилня -средно 2/ден ,нормално готвене , аквариум 150л. , ТВ и всякакви щуротии. Средната ни консумация е 1000-1200 квтч. / месец . Вода около 22-25 кубика. Зимата плащаме 200-250 лв ток , лятото 100-150. Водата е 100 лв. средно ( нещото , което наистина ми се струва скъпо) . Бих бил щастлив някой ако ми каже как колегата в по-горните постове прави тези фокуси със сметката
    Този пост е редактиран от Alexanderrr; 15-02-23 в 11:42.
    KING-T и ААТ харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #337

    Отговор: MSZ-AP

    Колеги някой ползва ли седмичния програматор?Климатика иначе се движи по него но изгасне ли тока всичко отива по дяволите.След такъв инцидент как се връщате към изпълняването на седмичната програма-рестартирате климатика,вкл изкл седмичния програматор или нещо друго.Става въпрос за MSZ-AP35

  10. Junior Member Аватара на deank
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    117
    #338

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте,

    Аз съм с AY35 (наследника на AP), но в приложението нямам опция за консумацията. Има ли значение избора на държава (в моя случай Испания)?Screenshot_2023-04-24-12-33-38-346-edit_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    Този пост е редактиран от deank; 24-04-23 в 13:39.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #339

    Отговор: MSZ-AP

    В по-предните страници колега мисля че имаше описание на този случай. И при мен нямаше, но както пипнах нещо (вече не помня какво) и се появи. Не че тази опция е кой знае колко полезна или реална, но вече я има. Върни се назад за разрешение на казуса. Поздрави.

  12. Junior Member Аватара на deank
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    117
    #340
    Цитат Първоначално публикувано от svetliof Виж публикацията
    В по-предните страници колега мисля че имаше описание на този случай. И при мен нямаше, но както пипнах нещо (вече не помня какво) и се появи. Не че тази опция е кой знае колко полезна или реална, но вече я има. Върни се назад за разрешение на казуса. Поздрави.
    Да, на 17-та страница е описано

    Проблемът е че моя модел не излиза, когато започна да пиша MSZ-AY35VG(K) или пък за външното тяло MZU... Избрах от списъка AP35 и се появи консумацията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #341

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте, не искам да прозвучи като реклама на модела, а като споделяне на впечатление. Преди няколко дни срещнах собственика на фирмата от която взех моя AP35. Споделих му че съм много доволен и уреда работи без грешка. Той ми каза, че също е заложил на AP в жилището си. А преди празниците в офиса бяха дошли техници да оправят гаранционен уред на друга марка и естествено разговора се завъртя за климатици. И стана дума пак за AP серията. Техника ми каза, че откакто е на пазара модела до сега не е имало подаден сигнал за повреда. Даже сподели, че ME щели да пускат друг модел на негово място и недоумяваше при успешен уред, защо е нужна новата акробатика. Поздрави.
    Този пост е редактиран от svetliof; 08-05-23 в 22:43.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #342

    MSZ-AP

    Новият модел би трябвало да е с абревиатура AY. На бърз прочит, външното е олекнало с 4кг., а дебитите на вътрешното са по-ниски от на AP серията.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #343

    Отговор: MSZ-AP

    очаква се и цената от 2к за 9ка да стане поне 2400

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #344

    Отговор: MSZ-AP

    Mitsubishi Electric MSZ-AY25VGK - 1869 лв.
    Mitsubishi Electric MSZ-AY35VGK - 2199 лв.
    mimojef одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #345

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте, може ли запознатите колеги да споделят по принцип кога е най-подходящото време за профилактика или поне какво да направя ако мога до нея? Моя случай с AP35 е следния. Понеже живея на 1-вия етаж до междублокова градина, явно много прах влиза в стаята. От 2-та ми климатика преди майстора ми е споделял, че на ME е по-замърсен. Миналите години профилактиката я правих винаги към Септември. Но чак тогава майсторите можеха да ме плануват. А най-лошото е, че през лятото, климатика мирише при охлаждане на застояло. Вътрешно си казвах преди, че профилактиката ще я правя напролет, но уви отлагах и времето си мина. В упътването на AP35 пише, да се остави на вентилатор 3-4 часа за да изсуши уреда от вътре, или да се остави на студено на най-висока степен (тя е 31С)...Направих го (вентилатора) но ефект не виждам кой знае какъв. Филтрите си ги чистя на 2 седмици, отделно имам и пречиствател за въздух. Но всичко това явно не помага климатика да не се задръства. Какъв съвет бихте дали? Поздрави и благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе