Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #136

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Мисля, че открих проблема при мен. Извивката на тръбния път се беше заклинила в стената и създаваше напрежение към гайките, а от там явно към тампоните на компресора. След като огънах малко тръбите и ги освободих видях, че компресорът вече се движеше свободно. Не очаквах, че подобно нещо ще окаже такова влияние... Пуснах го на 30 градуса и Powerful и видях, че вибрациите вече отиваха към тръбите, а не към корпуса ! Тъй като нямаше как да тествам на 100% заради сваления стъклопакет и шума отвън, реших да не рискувам и сложих и тампони на стойките ) - така или иначе си ги бях купил. Това със заклинването е възможно да съм го направил и аз без да се усетя, т.к. след монтажа им сложих козирки, че над нас има още 18 етажа с климатици без тави.. В момента не се чува абсолютно нищо от климатика. Единствено на 1000-1100W се чува леко жужене, но на 600-700 няма никакъв звук! Ще видим вечерта как ще е, след като намалят околните звуци .

    Извинявам се, че моделът и марката са различни от този на темата, но проблемът беше идентичен .
    bobivg, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #137

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Да споделя 2 неща, които забелязах при модела.1 при зададен офф таймер самопочистването не активира.2 най-вискокото заданеие на жалузите, не е най-вискоко.Ако го пуснете да се рее, ги качва малко повече, и може да ги спрете по-виско, ако Ви е нужно разбира се.Моля хора с този модел да споделят, главно за самопочистването дали е така и при тях.
    stoianmitkov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #138

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от raptor1987 Виж публикацията
    Моля хора с този модел да споделят, главно за самопочистването дали е така и при тях.
    При ZMX-S също не стартира самопочистването, след нагласен офф-таймер. Коментирахме го неотдавна. Не ти е дефектна машината, просто може да се приеме като софтуерна недосмислица.
    stoianmitkov одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #139

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Понеже се изприказва много за пластмасата на въпросния модел, ето какво е и мнението на руснаците, които често споделят някои потребители, правещи ревю на различните модели.
    https://youtu.be/8hOswxShMow
    Доколкото разбрах, са много впечатлени от климатика , от изработката (включително и пластмасите!) и тишината му. Единственият минус, според руснака, е че ДУ няма подсветка.
    Хубаво е да се представят няколко гледни точки. Моето лично мнение, е че пластмасите са еластични и масивни и най-вече пукат рядко на отопление. За справка, МЕ-то ми, както вече разбрахте е с по-твърди пластмаси, но въпреки това не пука по-малко, даже бих казал, че е обратното.
    Още едно видео на руснаците, за модела с цвят Титан. Нещо, с което изпъкват пред останалите - различни разцветки, доста добре направени.
    https://youtu.be/C9jfsfnqYqA
    Phoenix_1 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #140

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Май някой е рекламно лице.Може и да са добри,ако бяха го измислили по добре след повторното включване когато е достигнал температура, не да държи около 600 вата,5 минути и пак да е офф.Това при температури под 5 градуса или по малко, иначе когато са над тези градуси сваля за по малко от минута и не е Офф толкова.Това е за топло.На охлаждане е ужас,при всеки старт такова шумене и съскане при другите не е имало,толкова климатиции смених,но като този така наречен инверторен (обикновен) климатик не съм имал.Ще го разкарам при първия удобен случай.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #141

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Аз съм с 20-ка и 35-ца, но при мен няма нито шумене, нито съскане. От два дни ги ползвам на отопление и работят с консумация от 185w до 250w. А на охлаждане работят даже още по незабележимо.
    Phoenix_1, rosswen и ivan9494 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #142

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Май някой е рекламно лице.
    Де да бях. Просто споделям впечатления, както правиш и ти. Трябва ли са да съм задължително на твоето мнение? Ако още е гаранционен, обмисли хубаво цената и може да ми пишеш на л.с. Искам да се "набутам" и аз с една такава "отвратителна" машинка в спалнята. Така де, сигурно съм мазохист, ама вярвам на ушите и очите си.
    Този пост е редактиран от rosswen; 21-09-19 в 21:03.
    Phoenix_1 и ivan9494 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #143

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Искам да се "набутам" и аз с една такава "отвратителна" машинка в спалнята.
    Внимавай какво си пожелаваш.

    П.П. А защо не си купиш нова ? Не смееш. А?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #144

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Внимавай какво си пожелаваш.

    П.П. А защо не си купиш нова ? Не смееш. А?
    Тази, която ще замени, е на няма и 4 години. Грехота е. Тя пък едни други звуци издава при он/офф, на отопление. Нещо като последно издихание на умиращ. Гледам, че не само при моите SF-ки се среща. Нещо от сорта е.
    https://youtu.be/99-BY745chw
    Така че, нищо не може да ме изплаши. [emoji485]
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-09-19 в 03:26.
    Phoenix_1 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #145

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    И някой иска да ме убеди, че това зловещо призрачно нещо, можещо да вземе акъла на някого нощно време, се води "best of the best" и "по-среден среден клас"? LOL

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #146

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Всичко е точно. Напоследък тенденциозно се оплюва една доста прилична, особено за цената си машина. Не казвам, че няма трески за дялане. Добре е, че се споделят отзиви. Обаче в последно време непрекъснато се вадят кирливите ризи на модела, все едно при останалите всичко е тип-топ. Излизам като "рекламно лице" и "фен на Хеви", понеже не мога да остана безразличен към факта, че се плюе наляво-надясно една доста прилична машина.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-09-19 в 05:53.
    Phoenix_1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #147

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Климатика няма година,работил е броени часове.Друго което не харесвам е позициите на хоризонталния жалуз,клапа.Иначе за тишина на вътрешното тяло, няма спор, незабележимо.Мисля,че този климатик преспокойно трябва да се препоръчва за 20 кв.м стаи.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #148

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Напоследък тенденциозно се оплюва една доста прилична, особено за цената си машина.
    Стига Роска. Не е така. "тенденциозно се оплюват" . Аз бих казал, че се наблдава тенденция към повишаване броя на проблемните бройки от модела. Това тук не е голо, безпочвено "плюене" а си е споделяне на проблеми от ползватели на тази машина. Подплатени с видео естествено
    Не, че при другите марки всичко е тип-топ, но на общия фон като че ли има по-малко недоволни.
    То прехвалването е също толкова вредно колкото и "оплюването", но в единия случай прецакания се знае кой е.

    За "проблемите" около ЗС до голяма степен са виновни така наречените "бързи фенове" на модела. Хора които сменят обикновено 15 годишната си Осака или Мидеа със ЗС, и започват да пишат из форумите как видиш ли това е машината, друга няма, "супер тиха", незабележима, другите марки не могат да се мерят с нея, перфектни клапи турбина от бъдещето ................... и т.н. Забравили вече, че и старата им Мидеа е работила по същият начин преди 15 години.
    След тези писанки се намира някой който си сменя SF-а в спалнята със ЗС и хайде вив форума "Хораа...имам "проблем"! Защо му се чуват клапите, защо винаги развърта до 600W, защо пука, защо трака...... " И си е прав човека да си мисли, че има проблем. Имал е високи очаквания. След хвалбите от "бързия фен".
    Бъдещите ползватели на ЗС да знаят, че си купуват обикновен климатик. Мааалко надценен. Има си и плюсове и минуси.

    П.П. Голфаджиите между другото и те са така. "Не съм карал друга кола, ама от Голфу по убу няма". Те обаче с прави
    necata2 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #149

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    То прекалено големите очаквания, много често водят до разочарования. Това важи за всичко. Вижда се и колко топ модели са оплюти. Включително и на тачени от теб марки. Няма как да ми внушиш, че нещо си е по-добро и тихо, като ми работят на главата въпросните машини. Баба ми е с SF25 от 4 години (по-средния клас), аз съм с SF35 от 3,5г. и двата въздишат при он/офф, като на клипа (само че малко по-тихо) и пукат зимно време. И ако някой беше писал из темите повечко за "умният" им дефрост, никога нямаше да се нацакам с такъв премиум летен климатик. На моят SF няколко пъти му се разтрака перката на външното през последните зими. Ама не пиша за щяло и нещяло, в темата за SF, колко е смотан и т.н. Всяко нещо трябва да си има граници. За on/off циклите при Хеви е писано още преди 10 години, десетки пъти. Като не му изнася на някой, да не взима Хеви и така. А не после да се жалва. Ако нямахте ватметри (както са повечето потребители), нямаше и да разберете какво се случва. Не винаги означава, че щом за нещо се пише по-малко, значи че е по-добро или по-безпроблемно. По тая логика Дайсейкай трябва да е най-лошият климатик, а ZMX на Хеви трябва да е по-хубаво и от Уруру Сарара, защото няма оплаквания от него през годините. Желязна логика.
    П.п. Нека запазим добрия тон. Всеки си има глава на раменете - да чете из темите и да преценява, за да няма прекалено големи очаквания. При различните марки, се прави компромис с различни неща. Да преценява всеки с кое може да се примири и с кое-не. Пълно щастие няма. За това в темата за избор на машина, специалистите дават списък с предложения. Ама нали се сещаш, че няма как да се обяснява всеки път, на коя колко и е дълъг он цикъла, коя дефроства по време, на коя и се чува фреона и т.н. Който има желание, има и информация в повечето случаи. За едни има повече инфо, за други - почти никакво, но като цяло може да се ориентира търсещият.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-09-19 в 09:30.
    mimojef, Aleksandars и ivan9494 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #150

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Е за това не трябва да се четат форуми. Ама пуста му краста.
    Не искам да те убеждавам в нищо. Не си малко дете. Четеш, сравняваш, преценяваш, купуваш, тестваш. Ако ти допадне ползваш ако не, приглъщаш или сменяш.
    Не го приемай толкова лично.
    Щайги. Въртят се там разни неща, няма как комфорта да е на макс. Едни фучат, други щракат, трети шуртят.... това важи до голяма степен и за МХИ. Този факт трябва да се приема като нещо нормално, а не ревностно да се стремим да оборваме всяко едно негативно мнение за марката.
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не винаги означава, че щом за нещо се пише по-малко, значи че е по-добро или по-безпроблемно. По тая логика Дайсейкай трябва да е най-лошият климатик, а ZMX на Хеви трябва да е по-хубаво и от Уруру Сарара, защото няма оплаквания от него през годините. Желязна логика.
    Обикновено добрата техника не се обсъжда много по форумите. Техниката си върши работата, а ползвателя е съсредоточен в друга посока.
    Хората започват да се ровят из форумите главно когато: нямат работа, объркани са или имат някакъв проблем. Като се надяват: да убият времето, да научат нещо, да намерят решение на проблем или съмишленик с който да споделят мъката.
    Имам една съдомиялна Беко. Скоро ми се наложи да търся форум за да разбера как се гласи таймера за отложен старт. Намерих форум и научих как се гласи таймера. Сещай се, че няма ей така седейки да си кажа "Я чакай да намеря един форум за Беко и да се похваля как 3 години я ползваме без никакви проблеми". Освен ако нямам финансова изгода от тази работа де

    Относно добрия тон, не виждам някой да е нарушил границите му.
    necata2, rosswen и Rafailiev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе