Страница 52 от 83 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1241

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #766

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    е за 40 квадрата колко децибела искаш да е че и да топли .. 50ката мхи на коя степен смяташ че ще отопли помещението ,на първа ли ..

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #767

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е за 40 квадрата колко децибела искаш да е че и да топли .. 50ката мхи на коя степен смяташ че ще отопли помещението ,на първа ли ..
    На 2-ра, 3-та. Не ми го сравнявай по шум изобщо с Фуджитата. Комшията на 3-тия етаж топли същото помещение като моето - 115м3 с 50ZS-S, който е не по-шумен от на майка ми LMC-то, който е в 40м3 помещение. 12LTC има своите заслужени доствойнства, но най-вече заради външното си тяло. Тишината не е сред силните му страни.
    Виж 18lfc е друга бира. Неговото вътрешно е доста голямо и си е проектирано за големи помещения. Жалко, че вече не се произвежда, доколкото съм запознат.
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-10-21 в 19:13.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #768

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Именно това имам предвид, на първа ще е невъзможно, а втората при Fujitsu рязко скача с 11db.
    На 35ZS са 19 / 25 / 36 / 41, на 50ZS - 22 / 29 / 36 / 46
    Този пост е редактиран от pdonev; 08-10-21 в 18:54.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #769

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pdonev Виж публикацията
    Писах в "Избор на климатик", но темата е много обща и насипна и преди да получа яснота бях затрупан от други питащи...
    След многото четене все-пак се насочих към Mitsubishi Heavy ZS-W въпреки втулките и пукането... Колебая се обаче дали да е 35ZS-W или 50ZS-W.
    Помещението е хол 23кв. свързан с кухня и трапезария, още 23кв. чрез портал широк 2.30м. Общо към 45кв. Климатика ще е в хола, насочен срещу портала(прехода) за да затопля и в съседната стая.
    Апартамента е с изолация и PVC дограма, тръбите на парното също помагат. Трапезарията, макар и гояма е с доста кухненски шкафове и окачен таван, които намалят обема и. Домакинските уреди и те топлят.
    По-големият 50ZS ще отговори на квадратите общо, но понякога дърпаме завеса на портала(прехода) и остава хол 23кв. Да не започне да работи on-off ! Също, един ден може да реша да зазидам прехода и да остане само за хола.
    По-малкият 35ZS ще е достатъчен за хола, без да влиза в on-off. Освен това е с около 500лв. по-евтин. Мога ли да се надявам, че ще позатопля и в трапезарията, без да се пренапъва много?
    Да ти споделя малко личен опит. Аз също отоплявам преходни помещения 20м2 хол и 15м2 спалня с 18ка Хитачи. Та има няколко минуса. Първи минус в случая е, че ако климатика е 18-ка има голяма вероятност в повечето време да бичи он/офф понеже затопля първото помещение много бързо а топлината в другото отива по-бавно и това в топло време допринася за работата в он/офф. Втори минус е, че за да отоплиш другото помещение ще ти е нужна поне 3-та степен на вентилатора, та като гледаш за шум е хубаво да им гледаш 3-тите степени. 3-тия минус е, че винаги има разлика поне от 2 градуса между двете помещения. Взимането на климатик за топлене на преходни помещения е компромис и е свързан по-скоро с финансовата част на нещата . За комфорт забрави. Искаш ли комфорт слагай във всяка стая климатик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #770

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Даа, на 3та степен шума е близък до този, на повечето модели, от които се отдръпнах заради това. Човек се залъгва по първата цифричка, а и някъде само нея вписват.
    Засега Mitsubishi Heavy 35ZS-W с неговата 2ра степен на 25db и по-малката вероятност от он-офф през преходните сезони ме привлича.
    Иначе Gree Amber 12btu изглежда с много еластична мощност за отопление: 0.88 / 4.2 / 7.2 kW с външно тяло 45.5кг и вътрешно 13.5кг, йонизатор и каквито още екстри се сетиш

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #771

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    В хол нито он-офа е “страшен”, нито децибелите.По-скоро разположението е важно - да не духа с/у дивана например.
    Виж за спалня е друга работа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #772

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Децибелите може да са сравнително страшни. Старото ми МЕ беше досадно шумно, при отопление под 0гр. Определено дразнеше доста шума. Високи децибели и нисък дебит, благодарение на рахитичното вътрешно тяло. За он/офф съм напълно съгласен.

  10. UW
    UW е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    40
    #773

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pdonev Виж публикацията
    Даа, на 3та степен шума е близък до този, на повечето модели, от които се отдръпнах заради това. Човек се залъгва по първата цифричка, а и някъде само нея вписват.
    Засега Mitsubishi Heavy 35ZS-W с неговата 2ра степен на 25db и по-малката вероятност от он-офф през преходните сезони ме привлича.
    Иначе Gree Amber 12btu изглежда с много еластична мощност за отопление: 0.88 / 4.2 / 7.2 kW с външно тяло 45.5кг и вътрешно 13.5кг, йонизатор и каквито още екстри се сетиш
    С тези сценарий който се мъчите да направите, да се претиснявате за он-офф или шум си е безмислено. Или едното ще е проблем или другото в зависимист от завесата между помощенията и дали ще е 35/50.
    35 може би е оптималния вариянт тук, като в зависимост от температурата на вън, може да се наложи да му помагате с духалка или да затваряте завесата. Не сте споменали желана температура, ще предположим че не ви трябва да я подържате висока нито в едното нито другото помощение.

    А помещението било ли е отоплявано до сега? С какво?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #774

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Апартамента е с парно - чугунени радиатори. Дори да не са пуснати, температурата едва ли пада под 15 градуса. В горният апартамент не се живее, отдолу живее един човек и също не се отоплява интензивно.
    Ползваме парното сравнително икономично но сметките пак са големи, а температурата е на границата на комфорта. Липсват ти 1-2 градуса за да се отпусне тялото ти и да си почине от от напрежението.
    Да, сценария е доста разтеглив. Аз за това се замислям и за варианта Gree Amber Nordic GWH12YD който е от високият им клас, с много разтегливи възможности - 0.88 / 4.2 / 7.2 kW, главно, с по-нисък минимум от Mitsubishi 50ZS-W. При Gree ме притеснява, да не е шумен с тези 46 / 38 / 34 / 21 dB
    Този пост е редактиран от pdonev; 09-10-21 в 15:22.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #775

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Това Грий няма нищо общо с нисък минимум. Има теми във форума специално за него. Да разтеглив е по брошура, но ще ти бичи яко он/офф. Иначе за топлене ще ти топли. Ако искаш разтеглив климатик се ориентирай към японски на 100 или 200v.
    Ако толкова държиш на MHI то това е твоят модел Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZSX-W
    Този пост е редактиран от splendor; 09-10-21 в 16:33.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #776

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Даа, и аз четох до сега...
    Страхувах се от този отговор... Ако не се прежаля за 35ZSX-W ще взема по-скромният 35ZS-W

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #777

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    За жалост Mitsubishi 35ZSX-W Diamond e изчепан на всякъде а аз стигнах до избора да е той!
    Има 25ZSX-W Diamond, който е със същото тегло на външно и вътрешно тяло, като 35ZSX-W Diamond.
    25ZSX-W Diamond спрямо 35ZS-W Premium е с повече киловати максимална мощност - 5.8KW(25 Diamond) срещу 4.8KW(35 Premium)
    Но номиналната им мощност е - 3.2KW(25 Diamond) срещу 4.0KW(35 Premium)
    Е, коя от двете по-слаби машини ще се справя по-добре, ако се наложи да отопляват пространство по-голямо от 25кв.?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #778

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pdonev Виж публикацията
    За жалост Mitsubishi 35ZSX-W Diamond e изчепан на всякъде а аз стигнах до избора да е той!
    Има 25ZSX-W Diamond, който е със същото тегло на външно и вътрешно тяло, като 35ZSX-W Diamond.
    25ZSX-W Diamond спрямо 35ZS-W Premium е с повече киловати максимална мощност - 5.8KW(25 Diamond) срещу 4.8KW(35 Premium)
    Но номиналната им мощност е - 3.2KW(25 Diamond) срещу 4.0KW(35 Premium)
    Е, коя от двете по-слаби машини ще се справя по-добре, ако се наложи да отопляват пространство по-голямо от 25кв.?
    25ZSX е по-сериозна машина, спрямо 35ZS-W. Хардуерно, моделите с новия фреон 20-60ZSX-W, са еднакви, според сервизното, на което обикновено може да се има вяра.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    47
    #779

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    А дали 25ZSX-W Diamond ще дефроства по-малко от Premium 35ZS-W при по-голяма квадратура?
    Благодаря за отговорите... Днес трябва да дам отговор или да се върна на нулева позиция и да чакам доставка на Даймънд 35, като не се знае кога ще има
    Този пост е редактиран от pdonev; 11-10-21 в 17:43.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #780

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от pdonev Виж публикацията
    А дали 25ZSX-W Diamond ще дефроства по-малко от Premium 35ZS-W при по-голяма квадратура?
    Би трябвало. С по-голям топлообменник и количество фреон е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 83 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 09:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 18:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе