Страница 11 от 83 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1241

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #151

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Проверено. И при ZSX, и при ZMX, при зададен седмичен тяймер и ауто офф, машините не стартират самоизсушаване, след като се изключат. Явно не е доизмислено.
    Точно така е. Явно като съм се опитвал да активирам самопочистването с разните му таймери за изключване, съм се заблудил, че се включва след таймер off.И с него не се включва. Сега съм го настроил от седмичният таймер ,да се включва на вентилатор за два часа ,и след това да се изключи.Дали с тази функция на режим fan,ще се постигне същият ефект,както в този режим самопочистване? Разликата е, че в режим самопочистване затваря жалузите, а в режим fan си ги оставя отворени.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #152

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ще свърши работа. Виж, как неволята учи.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #153

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Чак пък неволя.., вент. за 1 час става за всички които нямат тази функция.
    Даже и на колата може да се спира АСто и вент. на макс за 2-3-5 мин. преди да я угасиш.


    Баба ми едно време на село винаги включваше подсушаването на топлообменника
    на хиперинверторния си климатик преди да си легне....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #154

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Както би казал един мой колега: "Деда ти едно време, се на климатици е седел." (по врачански, нашенски диалект). [emoji16] Нещо, като твойта баба. Това са бели кахъри, има толкова функции, че може да се правят гимнастики, само малко да си напънеш главицата. Аз гледам климатиците, колкото може по-малко да ги "ръчкам". Тоя в спалнята ми, няма самоизсушаване, пък не сме умрели, спим вече 4-та година под него. И никога не ми се е вмирисвал до сега!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #155

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Според мен е хубаво да се изсуши след работа. Вчера,докато работеше, прокарах пръст от вътрешната страна на хоризонталните ламели,и стана чисто мокър.Аз мисля ,че изсушаването на конденза спомага наистина да се предпази климатика от образуване на плесени,или поне за по-бавното им образуване. Те хората нямаше да я сложат тази функция,ако нямаше нужда.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #156

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Според мен няма полза от това самопочистване, което е най-обикновенно вентилиране. Ако влажността е висока не можеш да спреш мухълите. Миналото лято моя го държах по 1 час на тих вентилатор уж да суши, но водата просто си стои вътре и пак мухляса. Сега приблизително 1 месец откакто е пуснат на охлаждане гледам, че турбината цялата е брадясала от мухъли, заради огромната влажност, и пак ще трябва да го разглобявам цялостно, независимо че преди летния сезон турбината я бях измил при смяна на лагерите на мотора.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #157

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Според мен няма полза от това самопочистване, което е най-обикновенно вентилиране. Ако влажността е висока не можеш да спреш мухълите.
    Този режим варира значително при различните производители и при някои определено върши работа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #158

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Този режим варира значително при различните производители и при някои определено върши работа.
    Аз го оставих да поработи 20мин.на fan,след като си е работил на охлаждане, като пипнах с пръста хоризонталните ламели,бяха мокри.След 20мин.работа на fаn,бяха почти сухи. Затова реших,че е добре да се оставя на fan,или на самопочистване за час-два.Това е за ламелите,да се надяваме, че и за вътрешното пространство ще има ефект.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #159

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    На вентилатор се казва самопочистване, на мрежа за комари филтър.... Който е любопитен след т.н. самопочистване/изкушаване може да махне пласмарията и види ли гьол във ваничката...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #160

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Чак пък неволя.., вент. за 1 час става за всички които нямат тази функция.
    Даже и на колата може да се спира АСто и вент. на макс за 2-3-5 мин. преди да я угасиш.


    Баба ми едно време на село винаги включваше подсушаването на топлообменника
    на хиперинверторния си климатик преди да си легне....
    А, как бе? 1 час, има си хас... Много е. 5 минути макс! Жената се обадила на работа на една фирма "К." със заявка да им профилактират климатика, защото "нещо се вмирисал". Речено-сторено. Дошли, пръскали, търкали, оплескали пейзажа навсякъде по пода, типично по български. Обаче предния ден й споделих, че е хубаво да го пускат на таймер или ръчно някъде час преди да си тръгват от работа на вент. Климатикът им на работа е малко по-стар модел и няма функция за автоматично самоизсушаване. Тя питала спецЕалиста там дали да прави така и той й се сопнал, че нямало такова нещо... "Нямало смисъл от всичката тази влагана енергия и усилия, 3-4 максимум 5 минути били достатъчни. Тоз', дето й бил казал да прави така, нищо не разбирал". После върви обяснявай, че баба ми навремето абсолютно винаги пускаше подсушаването на топлообменника един час преди лягане.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #161

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте, от днес преди обед станах горд собственик на въпросния модел климатизатор .Монтиран е в Бургас , саниран блок , източно изложение.По- късно ще пиша впечатления.... за момента само едно мога кажа, солидна и безшумна машина
    .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #162

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Честито.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #163

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Честито! Да си го ползваш със здраве, и да си доволен от придобивката!

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    5
    #164

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Как се спрява модела зимата в студовете, размразява ли се на всеки 40-мин? По спецификации му дават че средно консумира на отопление 0.94 kwh. Ако имате някакви негативни впечатления за модела ще ми препоръчатели някоя друга 12-а от марката, който ми се иска да има възможно най добро поведение(нисък шум, рядко размразяване, средна консумация около или под 0.9 kwh)и да е около тези или малко отгоре пари.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #165

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от potrebitel55 Виж публикацията
    Как се спрява модела зимата в студовете, размразява ли се на всеки 40-мин? По спецификации му дават че средно консумира на отопление 0.94 kwh. Ако имате някакви негативни впечатления за модела ще ми препоръчатели някоя друга 12-а от марката, който ми се иска да има възможно най добро поведение(нисък шум, рядко размразяване, средна консумация около или под 0.9 kwh)и да е около тези или малко отгоре пари.
    MHI имат един от най-добрите дефрости. Ако няма нужда и с дни може да не размразява, дори и -10 да е. Дефрост на 40 минути - няма. Друга е марката с такива. Прочетете за ZS-S моделите, не очаквайте голяма разлика с ZS-W. Като цяло, характерно за моделите е, че са много тихи, размразяват рядко и топлят. Отлични са, за цената си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 83 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 09:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 18:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе