Страница 50 от 83 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1241

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #736

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ще споделя и новата ми сметка за тока,която излезе току-що.Цялата сума е 90 лв.,което означава,че машината е изгорила около 50 лв.Странни сметки се получават.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #737

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не е изгорил много електричество, сигурно заради 24-ватовия вентилатор.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #738

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Сега прочетох и старите постове на Росен, отпреди няколко дни.
    Според мен не е изненадващо, че работи така машината, при такъв хардуер, и при толкова ниски температури.
    Ако климатикът има да покрива значителни топлинни загуби, външната пита ще изстива повече, и съответно климатикът ще размразява често. Не виждам нищо странно. След като и техникът не е открил проблеми...
    Май този модел клони по-скоро към реална 9-ка...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    Не е изгорил много електричество, сигурно заради 24-ватовия вентилатор.
    Шегаджия.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #739

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Jack, ти от колко време имаше 35 zs-w?

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #740

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Доколкото разбрах, човекът живее в къща, тоест без топлещи съседи наоколо...

    Росене, ако стоиш на студено, имаш 2 опции:
    - вариант първи: оставаш си със сегашното дърво, като се надяваш на вероятността, и на глобалното затопляне, през следващите години температурите да не падат повече до толкова ниски стойности. Вероятността е съвсем реална, между другото...
    - вариант втори(далеч по-добър): връщаш мицубишито на търговеца, вземаш си парите обратно и си купуваш
    https://brosbg.com/fujitsu-asyg12kmc...c-product-3339
    или
    https://brosbg.com/fujitsu-asyg14lmc...-product-10758
    Ще ти харчат малко повече ток в сравнение с zs-w, но поне ще стоиш на топло.

    Изглежда, че слабоватото мицубиши не успява да се справи при твоите условия...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #741

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не стоя на студено,при положение,че изкарвам зимата по къси ръкави и панталони значи с температурата в помещението всичко е наред.Само онази нощ при минус 19 и дефростите през 35-40 минути ,както казах, температура беше 20 градуса в стаята.Проблемът дойде от тези чести дефрости и след това тези на чиста пита при положителни температури.Иначе всичко е наред,поне засега.
    За къщата си разбрал правилно,на брега на реката е,без съседи,стои в ниското и дори ,когато през лятото са големите жеги при мен си е доста хладно,къщата почти не се напича от слънцето.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #742

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Аз не виждам защо толкова се драматизира с тези дефроси.Много по-добри машини от тази щайга zs-w също правят сухи и контролни дефроси и при положителни температури,нищо че не описано в сервизното им.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #743

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не става въпрос за драматизация,а дали дефростите са нормални за машината,или има някакъв проблем.Нищо повече от това.Зная,че всичко това придоби формата на сапунка и затова аз спирам по темата,ако се случи нещо драстично тогава ще споделя .Надявам се поне тази информация да бъде полезна на онези,които решат да купят машината.Вероятно при мен условията наистина не са най-подходящите за този климатик.Изборът си е мой и ще си го търпя,поне на този етап.Ако на някого му е писнало от всичкото това,се извинявам!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #744

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Нищо му няма на климатика,ако имаше проблем с фреона и датчици или компресора и електрониката щеше да влезе в режим на авария и да включи самодиагностиката за евентулен проблем.И доста преди -19 щеше да еумрял.Продалжителна работа на номинал и над него винаги води до дефрост.Българина обича да бъде излъган,който ти разправя,че неговия не дефросва хич,му прати много здраве.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #745

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Нищо му няма на климатика,ако имаше проблем с фреона и датчици или компресора и електрониката щеше да влезе в режим на авария и да включи самодиагностиката за евентулен проблем.И доста преди -19 щеше да еумрял.Продалжителна работа на номинал и над него винаги води до дефрост.Българина обича да бъде излъган,който ти разправя,че неговия не дефросва хич,му прати много здраве.
    Че то като чета на една немалка част от пишещите, машините им работят на не повече от 500W, под -10, в холове по 20-40м2. Как да те разберат? Откакто и отгоре не се отоплява (без изолация на тавана съм), като задържа-8 -10, машините в малките ми стаи (по 14м2), харчеха по 330-350W, на задание 24гр. Голямата в хола - 800 до 1100W, при това не момента, а средна консумация. Две от машините са "Хиперинвертори", като смея да кажа, че и двете са преоразмерени. Някои са набутали мощни машини, но с ниски топлозагуби, тестват ги за няколко минути да видят колко се развъртат и колко градуса струя вади, и си мислят: "брей, голяма работа е!". Остави го да бичи денонощно яко натоварен, тогава му сваляй шапка.
    П.п. И 2-те гореспоменати машини, нито един дефрост не направиха в мое присъствие, за 4-5 дена. Под едната съм през деня, под другата спя. Липсата на дефрости е благодарение и на сухото време. Като паднат мъглите под 0-та и се започват дефрости на по 1.5-3 часа, при по-натоварената машина.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-01-21 в 08:25.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #746

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте имам климатик mitsubishi heavy SKR35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM от вътрешното тяло се чува свирене според мен не е от турбината защото не се чува постоянно направих си някой тестове и забелязах че когато например съм го оставил на втора степен и вдигна малко градусите да кажем от 23 на 25 започва да свири вътре а външното тяло е тихо не бръмчи тоест според мен проблема идва когато компресора се натовари повечко и вътре започва да свири някой знае ли от какво може да е.Виках техниците преди около месец и те не намериха проблем сега пак ще им се обадя утре въпросът е някой по компетентен от вас ако може да ме насочи поне мъничко да знам как да се разправям с тях.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #747

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Виж публикацията
    Не става въпрос за драматизация,а дали дефростите са нормални за машината,или има някакъв проблем.Нищо повече от това.Зная,че всичко това придоби формата на сапунка и затова аз спирам по темата,ако се случи нещо драстично тогава ще споделя .Надявам се поне тази информация да бъде полезна на онези,които решат да купят машината.Вероятно при мен условията наистина не са най-подходящите за този климатик.Изборът си е мой и ще си го търпя,поне на този етап.Ако на някого му е писнало от всичкото това,се извинявам!
    Как се държи сега машината при новото застудяване?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #748

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Супер е,няма никакви проблеми.На 26 е нагласен от ДУ,пуска през 5-6 часа контролни дефрости на суха пита за около 3-4 минути.През нощите никакви дефрости,само през деня.Засега всичко е точно.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #749

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    За по-чести дефрости, настройка 23

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #750

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от alt3c Виж публикацията
    Здравейте имам климатик mitsubishi heavy SKR35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM от вътрешното тяло се чува свирене според мен не е от турбината защото не се чува постоянно направих си някой тестове и забелязах че когато например съм го оставил на втора степен и вдигна малко градусите да кажем от 23 на 25 започва да свири вътре а външното тяло е тихо не бръмчи тоест според мен проблема идва когато компресора се натовари повечко и вътре започва да свири някой знае ли от какво може да е.Виках техниците преди около месец и те не намериха проблем сега пак ще им се обадя утре въпросът е някой по компетентен от вас ако може да ме насочи поне мъничко да знам как да се разправям с тях.
    И при мен се появи свирукането на 2ра степен го ползвам. Рядко се появява.
    На 3 месеца е машината, не е спирана, прах почти няма по филтрите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 83 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 09:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 18:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе