Страница 124 от 179 ПърваПърва ... 74114122123124125126134174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    1
    #1846

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте,

    От около шест месеца съм собственик на SRK50ZS-W. От повече чета темата и реших да си добавя и моите впечатления с началото на по-активното ползване на климатика. Всъщност не видях много да се пише за този точно този модел конкретно.

    Монтиран е на 18см от тавана с около 190см тръбен път. Помещение юг-север 46кв.м. или почти 130 м3. Има изолация на тавана и изцяло вътрешен. Постоянно се отварят или са отворени две врати - към детска с коридор общо 22кв, които се отопляват и към спялня с коридор още 24кв, които не се отопляват през деня.

    Лятото ползвахме климатика само няколко седмици и общото впечатление е, че направо можем да настинем, ако не зададем по-високи температури. Не помня точно, но може би 24-25.

    Ако не се лъжа октомври включих климатика на отопление, 23градуса и фиксирани перки. Почти постоянно на сайлънт жежим. От вчера смених на 22градуса и 3D auto. И в двата случая се усеща съвсем топло като жена ми е ту по тениска, ту ѝ става хладно, но то си е класика и не зависи от отоплението. Аз постоянно пътувам и спя в хотели, тоест наясно съм със всякакви климатици и шум. Този е изключително тих. Не му разбирам на степените, защото винаги е ауто, но предполагам, че работи на втора-трета степен вентилатор. Поне като съм го пускал ръчно на това ми прилича. Не мисля, че повече от два-три пъти съм го чувал да спре напълно. Но и не знам, какво разбирате под он-оф- дали и вътрешното тяло спира или само външното. Като казах външното, и то е много тихо, въпреки габаритите си. Вчера за първи път чух да прави дефрост, но тук в Казанлък температурата се задържа между -9 и -2 за повече време.
    Днес си купих и един ватметър, не само заради климатика, а да си направя сметка кое колко харчи вкъщи, че всичко е на ток. От няколко часа го следя и показанията варират от около 400W до 650W като почти през цялото време държи 550-560. Предполагам, че с настъпването на нощта и падането на температурите ще се променят показанията.

    Общото ми впечатление е повече от отлично. Доста четох преди да го купя и към момента не съжалявам.

    Успешна година на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1847

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    В големи стаи, дневни и с по шумни климатици става. Твоя си е точно на място.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1848

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Възможно ли е да имам някакъв проблем с климатика? В началото дефростите и на двата бяха по абсолютно еднакъв начин. На 11 ОФФ-а дефрост. Качвал съм графики. В последно време новия започна да ги прави по на 50- 55 минути. На 2, на 3 на 4 ОФФ-а. Да не би да се е смарангясал нещо? Множко ми идват.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1849

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Може да се е бъгнал. Моят ЗМХ правеше такива магарии, при това на положителни температури, но само при работа он/офф. Като му свалях захранването, за да слаган нагревател, явно съм му направил рестарт и се оправи. Вече две зими няма такова нещо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1850

    Re: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Като гледам тази графика е ужас, толкова много он оф и дефрости

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1851

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Възможно ли е да имам някакъв проблем с климатика? В началото дефростите и на двата бяха по абсолютно еднакъв начин. На 11 ОФФ-а дефрост. Качвал съм графики. В последно време новия започна да ги прави по на 50- 55 минути. На 2, на 3 на 4 ОФФ-а. Да не би да се е смарангясал нещо? Множко ми идват.
    Трябва ти universal IR, който е интегриран в Tuya или нещо друго си, която пък е вързана с HA. С него ще управляваш климатика кога да включи и кога да изключи. Темп. сензор, който прави мониторинг на стаята в HA и една автоматизация, която да включва и изключва AC-то според темп. датчика в стаята. От самата автоматиация си завадаш хистерезиса на включване и изключване, примерно изключва при 24C и включва при 23C. По ДУ можеш да подържаш малко по-висока темп. примерно 26C, но реално климатика ще се управлява от темп. сензора в стаята. По този начин, чувствително може да се разредят он/офф-ите, особено при положителни темп. където загубите са много по-малко.

    Проблем може да има ако ти спре интернета, съответно и връзката с Tuya облака.
    Този пост е редактиран от morfei1; 19-01-22 в 11:38.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1852

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    С тея новите zs-s/zs-w не става номера. Като му зададеш 26 при стайна 22 ще отлети на 900...1000W и след 10мин автоматизацията трябва да го offне.

    Абе требва си стайна 25..26 и задание 27..28. Луда работа.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1853

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Това е примерно, може и да си е на задание 24C, всичко зависи от това как AC-то подръжа темп. в стаята спрямо темп. сензора, който следи темп. в стаята и е поставен на подходящо място.

    Дори и да тръгне с 1000W то тази темп. се вкарва в стаята, така, че когато автоматизацията изключи климатика ще мине време докато го включи отново, което е пряко свързано със загубите на помещението, кефа и комфорта на потребителя.

    Това е един сравнително интелигентен начин да се разредят он/офф-ите, пък и на @mimojef знам че му се занимава.

    Също може да се позва и таймер за включване, след като е изключил AC-то без оглед на темп. в момента или комбинация от двето. Възможностите напрактика са неограничени. Може да се ползва и темп. датчик който следи външната темп. ..... абе мерак да имаш.
    Този пост е редактиран от morfei1; 19-01-22 в 12:04.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1854

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Резистор, или многооборотен тример, нагласен според заданието така че климатика да си мисли, че почти го е стигнал и да работи на минимум. А стайната колкото стане.
    Може и матричка от резистори и автоматизацията да щрака различна комбинация.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1855

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Е, приоритетно трябва да е комфорта, това в стаята колкото стане.... нещо не ме кефи като идея.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #1856

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Възможно ли е да имам някакъв проблем с климатика?
    Да не си цъкнал silent без да искаш ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1857

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Да не си цъкнал silent без да искаш ?
    Не съм. Един път го бях включил понеже някой каза, че имало ефект. При мен обаче този сайлънт и при двата климатика не работи и го изключих.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1858

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Така са ми работили два климатика , и на двата бяха замръзнали външните температурни датчици , бяха като висулка , прозрачен лед . След почистване всичко си е както трябва .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1859

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не съм. Един път го бях включил понеже някой каза, че имало ефект. При мен обаче този сайлънт и при двата климатика не работи и го изключих.
    Аз съм писал няколко пъти по въпроса. При новите модели, като ZSX и ZS сайлънт не ограничава развъртането след офф. При предходните серии 20ZMX и 20ZM, ограничава максималното развъртане до 440-450W, включително и след излизане от офф. На моя ЗМХ винаги е включен, включително и на охлаждане. На охлаждане пък не минава 280W при 20-ката. Сайлънт го изключвам чак, когато задържи под -8гр. за по-дълго време. Не, че е имало нужда, просто съм сигирен, че няма да офф-ва, дори и на задание 24гр.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1860

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз почвам да си мисля да не е нещо от дефрост термистора. Не може всята вечер като падне под нулата, температурния датчик да става на шушулка няма много скреж по топлообменника. Не е толкова влажно времето. На другите климатици имам по 2-3 дефроста за цяла нощ. Този 8.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе