Страница 153 от 179 ПърваПърва ... 103143151152153154155163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,281 до 2,295 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #2281

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2282

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от cosera Виж публикацията
    Здравейте.
    Вчера ми монтираха два климатика SRK20ZS-W и SRK63ZR-W. Малкия е в помещение 10 кв. и за десетина минути направи 25 градуса и спира и пак почва.Големия е монтиран в хол със кухня общо 45-50 квадрата.Той,като затопли до определените градуси не спира ,а започва да духа някак си хладно.Това е много дразнещо,все едно вентилатор през зимата.Има ли някаква настройка за да изключва след,като достигне определената температура ?
    Благодаря !!!
    Ами трябва да те разочаровам, големият в случая работи точно както трябва /няма опция да спира и да почива дълго време като някои китайци/, на малкият обема и външните температури не му позволяват да стигне до намаляването на градусите а директно спира, но се предполага, че зимата нещата ще са по-добре и няма да е постоянно on/off ! Проблемът в случая е, ако са ти го монтирали така, че струята да е насочена там където седите обикновено, ако не е така, то няма значение с каква температура духа !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    74
    #2283

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Може и проблема да идва от мен.До сега съм бил само на парно при температура мерена на 30 см. от пода в порядъка на 25-27 градуса.Явно съм се изнежил .Ще видим как,ще се държи зимата,но при разликите в цените,ще се свиква с вятъра.

    пп: та въпроса ми беше да не съм се набутал с въпросните машинки.Уж гледах да са висок клас и да не са "но нейм " китайки.Но вече съм ги купил така,че ще си ги ползвам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2284

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от cosera Виж публикацията
    Може и проблема да идва от мен.До сега съм бил само на парно при температура мерена на 30 см. от пода в порядъка на 25-27 градуса.Явно съм се изнежил .Ще видим как,ще се държи зимата,но при разликите в цените,ще се свиква с вятъра.

    пп: та въпроса ми беше да не съм се набутал с въпросните машинки.Уж гледах да са висок клас и да не са "но нейм " китайки.Но вече съм ги купил така,че ще си ги ползвам.
    63ZR-W е страхотна машина и според мен няма аналог цена/качество.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #2285

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    63ZR-W е страхотна машина и според мен няма аналог цена/качество.
    Няма и да има

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2286

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от cosera Виж публикацията
    .До сега съм бил само на парно при температура мерена на 30 см. от пода в порядъка на 25-27 градуса.Явно съм се изнежил
    Ако и с климатиците мислиш ще държиш такива температури....няма да ти хареса сметката за тока в студено време ! И аз бях с парно преди това, но температурата беше 23 градуса на метър от пода !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    74
    #2287

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Ако и с климатиците мислиш ще държиш такива температури....няма да ти хареса сметката за тока в студено време ! И аз бях с парно преди това, но температурата беше 23 градуса на метър от пода !
    Разбира се ,че неочаквам същата температура от климатика.А от към сметки едва ли,ще е повече от отминалия сезон (който все още продължава).До тук съм на 5400 лв. за "домбас" (черни камъни)отделно 400 лв. борови изрезки (подпалки) и 600 лв. за три кубика дърва,като парното се пали в 16:00 часа и се гаси в 23:00.Естествено в най студените дни,ще се пали парното,както и събота и неделя.Климатиците,ще се ползват когато температурата е над нулата.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #2288

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от cosera Виж публикацията
    Здравейте.
    Вчера ми монтираха два климатика SRK20ZS-W и SRK63ZR-W. Малкия е в помещение 10 кв. и за десетина минути направи 25 градуса и спира и пак почва.Големия е монтиран в хол със кухня общо 45-50 квадрата.Той,като затопли до определените градуси не спира ,а започва да духа някак си хладно.Това е много дразнещо,все едно вентилатор през зимата...
    Цитат Първоначално публикувано от cosera Виж публикацията
    Може и проблема да идва от мен.До сега съм бил само на парно при температура мерена на 30 см. от пода в порядъка на 25-27 градуса.Явно съм се изнежил ...
    Доста сте попривикнал към високи температури през зимата. У нас също сме свикнали и през повечето време го предпочитаме локалното парно на природен газ, но лимитът ни на поносимост на температура е в границата някъде до 23-24 градуса максимум на половин метър от пода и от там нататък вече го усещам като дискомфортна топлина. Термостатът стои твърдо фиксиран на 23 градуса на половин метър от пода и автоматично пуска и спира котела, за да поддържа зададената температура. За нещастие обаче тази зима единият ми радиатор в хола беше повреден почти цяла зима /чаках ги от обслужващата фирма 2 месеца!/ и през това време се наложи да се топлим там с MHI-я. Мога да кажа, че правеше "жега" вкъщи с лекота, напълно незабележимо като за хол, без духане и дискомфорт, при все че беше често в он/офф и развърташе на моменти. Уточнявам обаче, че зимата бе необичайно рехава, но все пак с отрицателни температури отвън в някои дни до -5, -10 през нощта. Все пак трябва да се абстрахирам, като изключа обстоятелствата, че ме отопляват отдолу комшии, но отстрани и отгоре не. Така че машината си топлеше абсолютно прилично с обичайните за нас градуси 22-24 и не е имало никакъв проблем. И то, топлина, която се усеща малко по-различно от тази на парното, но бе приятна. Не съм усещал да ми духа вятър. Ако ще го ползвате само над нулата, си е жива "загуба" на тези машини. Те вадят силата си точно под. Моята е лесна с газта, но тази хамалогия с въглищата, подпалки и мръсотия при вас, може да се спести, освен само в люти студове. Въпрос на настройки и проби с въздушната струя, тествайте различно насочване, ще свикнете с времето предполагам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    74
    #2289

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Има ли опция за активиране на подсветка на дистанционното ?
    Този пост е редактиран от cosera; 04-06-23 в 15:02.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2290

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    77
    #2291

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Един бърз въпрос - има ли нужда да се "запушва" кондензния маркуч от вътрешното тяло с някаква цедка, гъба или нещо друго , което няма да попречи на водата да излиза , но пък ще попречи на насекоми да влизат вътре , както и да намали вятър/пушек/прахоляк ? Зимата може и да го затапя да не дишам пушека от комините , но питането е за лятото.

    35zs-w монтиран на подови стойки на отворена тераса - маркуча съм го хванал със свинска опашка за задното краче на стойката и е до земята - мога да го резна ,така че да не допира плочките ако препоръчате. За момента нямам проблеми , но се замислих дали няма да е полезно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    255
    #2292

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Poco според мен всичко по пътя на конденза в дългосрочен план ще доведе до запушване и теч на вътрешното тяло при охлаждане.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    10
    #2293

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Дилемата е 20 или 25 от премиума?!! Много топъл , саниран вътрешен панелен апартамент в Бургас. Изчетено е всичко от написаното за конкретния модел. Прилагам и схема с квадратура и разпололожение. Показано е единственото възможно място за вътрешното тяло и притесненията са ,че при максимално насочване на струята в посока към вратата ще бие в отсрещната стена и няма да работи коректно. Иначе, имам врати за отваряне и някакво нагаждане при отоплението. Важно ми е ,лятото ,малко поне да охлажда и кухнята в която сега е 27 градуса. По назад имаше активен потребител със същия в стая 21квадрата. Надявам се да ми налее акъл!!! Приемам и препоръки за читава фирма от която да купя и да се надявам на качествен монтаж.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #2294

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от пенсионера Виж публикацията
    Дилемата е 20 или 25 от премиума?!! Много топъл , саниран вътрешен панелен апартамент в Бургас. Изчетено е всичко от написаното за конкретния модел. Прилагам и схема с квадратура и разпололожение. Показано е единственото възможно място за вътрешното тяло и притесненията са ,че при максимално насочване на струята в посока към вратата ще бие в отсрещната стена и няма да работи коректно. Иначе, имам врати за отваряне и някакво нагаждане при отоплението. Важно ми е ,лятото ,малко поне да охлажда и кухнята в която сега е 27 градуса. По назад имаше активен потребител със същия в стая 21квадрата. Надявам се да ми налее акъл!!! Приемам и препоръки за читава фирма от която да купя и да се надявам на качествен монтаж.
    За Бургас ти препочръчвам Ситиклима ,въпросния модел и 20 и 25 е на много добра цена с включен монтаж до 4м2 тръбен път.
    Този пост е редактиран от Stoqnov Veselin; 11-06-23 в 08:46.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    10
    #2295

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Stoqnov Veselin Виж публикацията
    За Бургас ти препочръчвам Ситиклима ,въпросния модел и 20 и 25 е на много добра цена с включен монтаж до 4м2 тръбен път.
    Най вече ме интересува качеството на монтажа!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе