Страница 32 от 180 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 2687
Like Tree1644Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #466

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, колко би трябвало да е температурата на въздуха излизащ от вътрешното тяло при настройка от 30гр. и 2-ра степен на турбината и външна темп. около нулата?
    Имам монтиран мулти 50zs, който се наложи да бъде разкачан и отново свързван, нямах възможност да присъствам на тази процедура и не знам монтажниците каква са я свършили, но имам основание да вярвам, че нещо не са направили както трябва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #467

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Здравейте, колко би трябвало да е температурата на въздуха излизащ от вътрешното тяло при настройка от 30гр. и 2-ра степен на турбината и външна темп. около нулата?
    Имам монтиран мулти 50zs, който се наложи да бъде разкачан и отново свързван, нямах възможност да присъствам на тази процедура и не знам монтажниците каква са я свършили, но имам основание да вярвам, че нещо не са направили както трябва.
    При външни от 0гр. нагоре, би трябвало да вади над 50гр. Пробвайте с "High Power" и 30гр. задание.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #468

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не знам до колко е акуратен моят метод на измерване, но забих един електронен стаен термометър между силозите и отчете 45гр., като работеше само едното вътрешно тяло.
    На усещане също ми се струва, че не духа достатъчно топло, като го сравнявам задочно с 12-ка ЛГ.
    На какво може да се дължи тази по-ниска температура, по-малко фреон, липса на вакуумиране?
    Не знам дали имам основание да викам сервизните техници и ако ги викна да не ми минат с номера, всичко е наред.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #469

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Пробвай първо по метода за който ти спомена Россвен.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #470

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Липсата на достатъчно фреон най-лесно се диагностицира зимата по неравномерното заскрежаване на външния топлообменник.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #471

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Кажете при вас как е и дали при посочените обстоятелства температура от 45гр. е нормална, защото ЛГ-то при такава настройка и външна температура, като си задържа по-дълго ръката почва леко да ми пари, докато при МХ го няма това усещане, и след като е демонтиран и монтиран на ново има голяма вероятност нещо да не са направили както трябва.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #472

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравей, колега, не ги сравнявай така двата климатика, защото може да духат с различна степен на турбините, може да генерират различна мощност самите компресори, може да имат различно количество хладилен агент и дори малка разлика във формата и площта на топлообменниците може да води до различни температури. Може някой софтуер да му пречи да изкара по-висока температура. Затова нека някой колега с този модел да каже точно как е, а какво е на LG-to - няма значение.

    Моите щайги като усетят температура на топлообменника над 49 градуса, веднага свалят мощността на компресора. Това е при температура около 45-46 на струята. Над 45-46 може много трудно да вдигнат и то ще е само за малко, докато падне мощността на компресора и топлообменникът изстине. Ако сравняваш по този начин - значи е нормално, защото така работят и според сервизното описание.

    Един колегите в раздела за Хитачи споменава за температура на струята над 55 градуса на максимална мощност, но там - друг хардуер, друг софтуер, други дебити, друг компресор... няма как да се сравнява между различни машини.

    Успех, дано да нямаш проблеми. Издуй го на максимално и ако не може да ги поддържа тия 45 градуса - сигурно има нещо нередно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #473

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз нямам ZS, за това не мога да коментирам. 20ZMX на -1 и побелял топлообменник, вади 54гр. 60ZSX на -8гр., като се развърти над 2.5kW е като калорифер. Не съм го мерил, но направо пари. Имам спомени, че 20 и 25ZS вадеха по 52-54гр. около 0-та, на Хай Пауър. При 50-ката не зная как е, но не вярвам да не вади над 50гр. около 0-та.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #474

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При него е мулти ... та незнам доколко има резон в сравненията.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #475

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ето 20ZS-W на чиста пита след дефрост. Външна (-1)

    това е 15мин. след дефроста. Много бавно ги вдига с настройка по този начин.
    Явно ограничението му е до 53С. консумацията 965W.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #476

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ето 20ZS-W на чиста пита след дефрост. Външна (-1)

    това е 15мин. след дефроста. Много бавно ги вдига с настройка по този начин.
    Явно ограничението му е до 53С. консумацията 965W.
    На HI-POWER, не трябва ли да развърти на максимум? Ограничението е да изключва на 60 градуса, за да не прегрее компресора.
    Тествал съм го на Хитака дали сработва. Иначе на минус един си прави 59 градуса, демек си запазва 100 процента от мощността.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #477

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Е нали пишем за МХИ а не за Хитак.???
    На HI-POWER развърта и до 1400 ама там дебита е друг и температурата пак е около 53-54. Това по спомен.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #478

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е нали пишем за МХИ а не за Хитак.???
    На HI-POWER развърта и до 1400 ама там дебита е друг и температурата пак е около 53-54. Това по спомен.
    Само питам, ако ги запазва тези 54 градуса и на -7-8-9-10 си е супер машина.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #479

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, пуснах го на Хай, качи до 43гр. след това излезе сам от режима и падна на 40гр. 2 степен на турбината 30гр. настройка, в момента в София, кръстова вада, утре съм извикал техниците да видим какво ще кажат, но според мен нещо не е наред, все пак е мулти и работи само едното тяло, ами като включа и двете.....
    30 мин след като го включих влезе в дефрост, без една снежинка по питата. Дали фреона му е малко?
    Този пост е редактиран от Rakeem; 07-02-20 в 10:31.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #480

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Идва снощи дъщерята и ми се оплаква, че било много студено в стаята. Понеже има там безжичен термометър, поглеждам и виждам 24С - за мен това е жега отвсякъде, но на детето му студено. Викам - усили го с градус-два! Ами не може повече, на 29 е?! Слизам аз и какво да видя - дистанционното наистина на 29, обаче климатика едва духа (турбина на АУТО) и не студена струя, но не и много топла. Като вдигнах турбината на 3 степен, струята доста се усили, а също и консумацията от 400W плавно се повиши на 800W. И малко по малко в стаята стана 27-8 градуса. Въпросът ми е, не трябва ли турбината да се засили сама на макс, когато има почти непостижимо задание?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 180 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе