Страница 51 от 180 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 2686
Like Tree1643Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #751

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Настройте клапите за хоризонтално направление в противоположната посока, настрани, за да духа към противоположния ъгъл на стаята. Климатикът духа на себе си, вижда се ясно от снимката на монтажа. Абстрахирайте се от поведението на предишната, всяка машина работи различно, в различни условия.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #752

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Първо сложи вертикалните жалузи на най лява позиция. Второ навън е още много топло, като паднат температурите ще почне да си дава зор. При мен в същото помещение след пускане при темп. в стаята 17гр. и зададени 22 въобще не се напъва, а бавно но сигурно затопля. След час темп. е 23 гр.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #753

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от techno Виж публикацията
    Първо сложи вертикалните жалузи на най лява позиция. Второ навън е още много топло, като паднат температурите ще почне да си дава зор. При мен в същото помещение след пускане при темп. в стаята 17гр. и зададени 22 въобще не се напъва, а бавно но сигурно затопля. След час темп. е 23 гр.
    Това, че от 17гр. за един час става 23гр. изобщо не е бавно, това са 6гр. разлика

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    rosswen и ivan9494 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #754

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Климатиците които ползвам панасониk етхреа и МХИ ZS-W 25) забелязвам, че се форсират по различен начин в зависимост от околната температура. При толкова високи външни температури няма смисъл да се раздуха и да излезе в офф след 5минути при достигане на желаната температура. Пробвай го при по-студено за колко време наваксва 5-6 градуса разлика.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #755

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Това имам предвид. След включване се развърта до 550w и след 2мин. слиза на 200w и работи on of. Помещението е 13кв. с картон без мебели. Затова и бързо се затопля.
    Като се сложат мебелите ще става по бавно. Фуджика в съседната стая след влючване се изсилва до 1500w и след 10-15 мин слиза на 300w. Алгоритъма на работа е коренно различен.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #756

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от emoned Виж публикацията
    Да, има секция под него, затова клапите са насочени малко настрани.
    Кой да предположи, че "майсторът-монтажник" ще го монтира над секцията.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emoned Виж публикацията
    Не е тук заровено кучето.
    Там е, там е.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #757

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Да, тестовете продължават, нагласил съм клапите така, че е изключено да топли само себе си. Аз хич не искам да го махам, но и вие сте прави, вероятно алгоритмите на работа са съвсем различни, лошото е, че този алгоритъм на мен не ми допада . А за външната температура - снощи падна до +10гр, разликата вече е доста голяма, би трябвало тогава да се напъне малко повече, обаче той не мисли така. А и при мен нещо не вдига за един час желаната температура, разликата не е като при колегата, а доста по-малка. Както и да е, оставиха ми го за още един ден да го харесам, евентуално. Та днес тестовете продължават. Лошото е, че когато наглася вентилатора на ръчно- 3та или 4та степен и след достигане на температурата, не му падат оборотите.

    На същото място беше стария климатик, той просто махна стария и сложи новия. Със стария пак да подчертая - не съм имал подобни проблеми, държах му клапите високо, да не духа надолу(духаше почти хоризонтално), отсреща има легло и не е много приятно.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #758

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от emoned Виж публикацията
    отсреща има легло и не е много приятно.
    Кой измисли да духа срещу леглото?
    Клапата при отопление не се настройва, като при охлаждане. Топлият въздух трябва да достига пода, да се плъзга по него и да се издига нагоре.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emoned Виж публикацията
    Лошото е, че когато наглася вентилатора на ръчно- 3та или 4та степен и след достигане на температурата, не му падат оборотите.
    Zarki4a казва, че падат.
    rosswen одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #759

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При мен също,когато го пусна на трета степен ,си пада мощността.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #760

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз пък се сещам за един климатик дето му пречеше хладилника, но човека вместо да го премести смени климатика и новия нямаше проблем.
    VanDan одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #761

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    "Вярваш ли Маро в магии..."

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #762

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, благодаря на всички за мненията. Оказа се наистина , че машината работи нормално. Обаче си има странност която не знам как да я обясня, освен софтуерно да му е зададено така.
    1. Отвън е доста топло все още.
    2. При първоначален пуск, т.е. сравнително голяма разлика между задание и текуща температура - климатика не се изстрелва на пълна мощност и могат да минат часове докато си достигне заданието(нямах нерви да го чакам). Решението е тъпо и според мен не трябва да е така но....трябва да се включи на Hi power да си достигне заданието. Днес направих така и цял ден си го поддържа доста точно, при това даже вътрешния вентилатор на авт. режим. Защо е така не мога да си обясня. Ако му пречи секцията (аз съм нагласил клапите така, че я прескачам - мога да направя снимка странично за да ви покажа, ако държите) няма да работи и впоследствие. А той си заковава заданието в буквалния смисъл.

    Крайното решение е да го оставя, защото не е ясно на какъв боклук ще попадна след него, а и както обясних ще ми трябва през лятото и в междинните сезони. През останалото време почти съм нагласил една термопомпа, която ще има грижата за отоплението на всички стаи.
    Още веднъж благодаря на всички за мненията

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #763

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На тебе ти е трябвало дайсейкай, имам един и работи както на тебе ти се иска. Има ли повече от 2..3° разлика от зададената и стайната при първоначалното включване се изстрелва сам на HI POWER, 6kW отдавал. Ако ще и външната да е +15°...+18°. Стайна 20° и задание 23°.
    Лично за мене пълна глупост, но явно си има и предпочитания за такава работа.
    Gyokov одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #764

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Емомед, опишете ни как ползвате (сте ползвали) климатизатор през последното десетилетие?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #765

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На тебе ти е трябвало дайсейкай, имам един и работи както на тебе ти се иска. Има ли повече от 2..3° разлика от зададената и стайната при първоначалното включване се изстрелва сам на HI POWER, 6kW отдавал. Ако ще и външната да е +15°...+18°. Стайна 20° и задание 23°.
    Лично за мене пълна глупост, но явно си има и предпочитания за такава работа.

    Ето това, подчертаното по-горе е много важно. Само при първоначално включване и какво по-добро от това да ти темперира за минути? След това не го прави, ама да си пишем глупости.
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе