Страница 53 от 179 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #781

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не дрънчи като клипа. От време на време бучи задната решетчица. Иначе и външното е тихо и като го пипна не се усещат силни вибрации. Като отворя прозореца даже не разбирам дали бучи. Обаче като го затворя и отида в другата стая, която е на 15 метра и се усеща бученето.
    IMG_20201106_193302.jpgIMG_20201106_193248.jpghttp://cloud.tapatalk.com/s/5fa58928...009_101524.mp4

    Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
    http://cloud.tapatalk.com/s/5fa58e6c...106_195012.mp4
    Този пост е редактиран от djoni1; 06-11-20 в 20:57.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #782

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    Моля за мнения и помощ
    Разкарайте транспортната решетка и уплътнете кутията в която е поставена електрониката. Самата кутия е свързана с корпуса и от там се получават понякога вибрации.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #783

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Разкарайте транспортната решетка и уплътнете кутията в която е поставена електрониката. Самата кутия е свързана с корпуса и от там се получават понякога вибрации.
    Много благодаря. Като дойде ще му кажа. А интересното, е че не го прави постоянно. Ако си работи на първа степен или втора не бучи. Обаче влезне ли в офф и след това при стартиране започва.

    Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #784

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При стартиране след off развърта на по-големи обороти, вероятно затова бучи,но по запознатите могат да кажат.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #785

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При високия клас явно няма нищо общо. Поне над него имам постоянни наблюдения. Държи се като Дайсейкая. Има ли да гони над 2-3 градуса, се развихря яко и откъм турбина, и откъм компресор. Малките модели на ZS, като че ли са по-лениви. Много деликатни са. Ако имам възможност, скоро ще го видя. До сега майка ми да се е оплакала 100 пъти ако не иска да и вдигне температурата. Напротив, дори ме пита дали може да то намали на 21-22гр., че и е жега понякога.
    Имам Дайсейкай 8 в хола и въпросното Мицубиши 7-ца в спалнята.Е,едното няма абсолютно нищо общо с другото,просто е обикновен климатик,който го взех защото ми трябваше такъв за спалня 12м2.Да не говорим за недомислиците в софтуера..посред лято духа топло вместо да охлажда ако е на ауто,и ако топли на ауто,след изключване подсушава 2 часа...неща които при Дайсейкая никога не могат да се случат...така че не ми сравнявай единия ,който е на светлинни години от другия и разликата в цената е едни 1000 лв. например...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #786

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Имам Дайсейкай 8 в хола и въпросното Мицубиши 7-ца в спалнята.Е,едното няма абсолютно нищо общо с другото,просто е обикновен климатик,който го взех защото ми трябваше такъв за спалня 12м2.Да не говорим за недомислиците в софтуера..посред лято духа топло вместо да охлажда ако е на ауто,и ако топли на ауто,след изключване подсушава 2 часа...неща които при Дайсейкая никога не могат да се случат...така че не ми сравнявай единия ,който е на светлинни години от другия и разликата в цената е едни 1000 лв. например...
    Нещо май не си прочел хубаво. Писах за високия клас на Хеви - ZSX. Къде видя да сравнявам ZS с Дайсейкай? А това, че чакаш климатикът ти сам да реши дали да топли или охлажда, си е лично твой проблем, който е много лесно решим.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-11-20 в 22:15.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #787

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тук не коментират високия клас, а ZS. Едва ли са по-малко чепати от ZM цепениците. Градусите на дистанционното нямат никакво значение, за радост са изключително тихи и незабележими, което е и причината едно такова съкровище още да ми виси в спалнята. По темата, средния и нисък клас на MHI не е предназначен да отоплява, ако навън не е достатъчно студено. Над 5°C си е направо мъка с отоплението, прави много жега (аз не го ползвам тогава). Китайските хитаци на 100V с R410A ги отнасят при такива условия. Лигавите електрици на мицубиши, с неадекватните вентилатори, също са за предпочитане в преходните сезони.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #788

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Додо, до голяма степен съм съгласен с написаното от теб. Само че 25-цата не претопля манджата и над +10, в 40м3. Онази вечер бях там и при външна около +13 си беше заковал 23гр., колкото му беше о зададено.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #789

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При мен също няма претопляне на помещението ,когато е над 5 градуса външната температура.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #790

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Като ми остане време, ще търся сервизното на ZM-S, да видя дали може да се свали с 2°С температурата от зададената с дистанционното, както става при по-новия модел ZS-S. Винаги, когато вън не е достатъчно студено, ми вдига температурата с 2 - 3°С над заданието, д[emoji830]︎[emoji830]︎ба и цепеницата!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #791

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Само за справка. При външна +6, 25ZS-S поддържа 23.5-23.8гр. В 40м3, къща без изолация. Задание 23гр., фан Ауто.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #792

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте,нужна ми е малко помощ спрях се на този модел климатик : Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W / SRC20ZS-W PREMIUM,но се чудя дали ще е достатъчен за отопление най-вече на 12,3 квадрата стая с 2 прозореца,2 външни стени тухла-къща,пода е над маза,30.7 кубика е стаята,която е спалня.Благодаря!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #793

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Поздрав за хейтърите. 25ZS-S



    Външна +4°C, 80% влажност, в 40м3 къща, без изолация. Кара 3-та зима, вътрешното е пипано само за чистене на филтри, дори профилактика още не му е правена. Не се разбира, че работи, освен по приятната топла и мека струя.
    П.п. Откакто съм покрай него, не е изключил нито веднъж.
    Този пост е редактиран от rosswen; 21-11-20 в 11:43.

  17. jtj
    jtj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    25
    #794

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При същите условия. 35-ца
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #795

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Поздрав за хейтърите. 25ZS-S
    Външна +4°C, 80% влажност, в 40м3 къща, без изолация. Кара 3-та зима, вътрешното е пипано само за чистене на филтри, дори профилактика още не му е правена. Не се разбира, че работи, освен по приятната топла и мека струя.
    40 кубически метра, или 40 квадратни метра в къща без изолация?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе