Страница 56 от 179 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 2675

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #826

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Нещо много дефростват новите модели...
    Снощи при нас беше -6° и 68% влажност според метеостанцията - ясна, суха и студена нощ. Бях оставил климатика да работи през нощта - външната пита суха и никакви дефрости.
    Двфрост при голямото Хеви не съм хващал вече близо месец, а външните всяка сутрин са под 0-та, да не кажа че до оня ден си седяха отрицателни и през деня. Просто влажността не е висока, с изключение на дните, когато валя сняг, но тогава пък беше топло. Новите модели не са толкова виновни според мен, просто нещо май им липсва от фреонеца на някои. Други от тях работят над номинал денонощно, съвсем нормално да има повече дефрости. Аз не съм скептично настроен към моделите с новия фреон, дори някои, като чета из темите, се справят учудващо добре, предвид хардуера, с който разполагат.
    Този пост е редактиран от rosswen; 30-01-21 в 10:32.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #827

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте момчета, изключих климатиците за да измия филтрите, след което ги поставих и незнам защо но нещо немога да го затворя както трябва очевидно и при пускане не се надига горната част на климатика, също така пресветка постоянно жълта светлина на изключен климатик какво означава това? И как по дяволите се затваря горната пластмаса... Много глупави въпроси ама дето като не е обеснил майстора така става..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #828

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от pafger Виж публикацията
    Здравейте момчета, изключих климатиците за да измия филтрите, след което ги поставих и незнам защо но нещо немога да го затворя както трябва очевидно и при пускане не се надига горната част на климатика, също така пресветка постоянно жълта светлина на изключен климатик какво означава това? И как по дяволите се затваря горната пластмаса... Много глупави въпроси ама дето като не е обеснил майстора така става..
    Не разбрах коя горна част не се вдига? За кой модел става въпрос? На ZS не се вдига нищо. Жълтата индикация мига обикновено, именно, когато не е затворен хубаво. Качи снимка ако може. Според мен, става въпрос за модела ZSX?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #829

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте. От известно време наблюдавам нещо, което не мога да си обясня каква може да е причината. Става въпрос за климатик SRK/SRC 20ZS-W.
    Климатикът е монтиран в помещение 12м2 с две външни стени с изолация. Стените са Изток и Север. Машината е монтирана на северната стена. В стаята има стандартно обзавеждане - гардероб и спалня. Климатикът е монтиран над спалнята. Гардеробът е далеч и го изключвам да създава проблеми.
    Това, което ме притеснява, е че като паднат температурите под нулата, като последните дни, климата не може да си достигне заданието. При зададени 22 гр. и вентилатор на Auto, клапите надолу, поддържа постоянна температура от 20 гр.
    Уж работи нормално, дефроства си на някакви интервали, но не съм го следил, тъй като предпочитам през нощта да спя
    Преди няколко месеца му беше направена стандартна профилактика от фирмата, която го монтира.
    Може ли да ме насочите какъв би могъл да е проблема и дали някой е наблюдавал подобна работа на тази машина.
    Видях назад в темата, че друг колега има подобен проблем, но той има и секция под климатика. Та мисля, че постановката е различна.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #830

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Plam3n Виж публикацията
    Здравейте. От известно време наблюдавам нещо, което не мога да си обясня каква може да е причината. Става въпрос за климатик SRK/SRC 20ZS-W.
    Климатикът е монтиран в помещение 12м2 с две външни стени с изолация. Стените са Изток и Север. Машината е монтирана на северната стена. В стаята има стандартно обзавеждане - гардероб и спалня. Климатикът е монтиран над спалнята. Гардеробът е далеч и го изключвам да създава проблеми.
    Това, което ме притеснява, е че като паднат температурите под нулата, като последните дни, климата не може да си достигне заданието. При зададени 22 гр. и вентилатор на Auto, клапите надолу, поддържа постоянна температура от 20 гр.
    Уж работи нормално, дефроства си на някакви интервали, но не съм го следил, тъй като предпочитам през нощта да спя
    Преди няколко месеца му беше направена стандартна профилактика от фирмата, която го монтира.
    Може ли да ме насочите какъв би могъл да е проблема и дали някой е наблюдавал подобна работа на тази машина.
    Видях назад в темата, че друг колега има подобен проблем, но той има и секция под климатика. Та мисля, че постановката е различна.
    Здравей колега,
    Аз съм 25ца. Ауто режима е същата работа и при мен, просто е аристократичен и не вдига градусите. Та аз си използвам степените. В началото мога да си го пусна на по силен вентилатор до достигане на желаните градуси и след това да го намаля.
    Причината не казвам, че е в ауто режима, може би в отстоянието от стената и тавана и получаване на въздушна възглавница и т.н.

    При мен си продължава проблема с вибрациите. Майсторът смени мястото на цялото външно тяло. Нямаше резултат.
    След това изряза няква част от уплътнението и изправи една тръбичка, която се допираше. Та нещата се подобриха значително, но при определени обороти пак си предава вибрациите по стените.
    Майсторът не може да уплътни корпуса на електрониката, както препоръча Александърс, нещо не можа да се ориентира как

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #831

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Каква е настройката на въздушния поток? Миналата зима ползвах моя с настройка- хоризонталните клапи -долу, вертикалните клапи наляво ,за да духа централно в хола и все не ми се струваше недостатъчно топло.Тази зима му махнах настройката за + 1.5 С, която е фабрично зададена и го държа само на 3D AUTO,разликата при тези настройки е повече от впечатляваща , поне при мен.Също така спрях да го ръчкам ,да му свалям и вдигам градусите, и така в най-големите студове в хола е топло и комфортно и жената е доволна.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #832

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И при нашите на ZS-S е така. Климатиците обичат да си почиват. При зададени 24С вдигнал клапите и спи, в стаята няма и 20С. Североизточно изложение панелка.
    Смотани клими са при температури около нулата. Като стане така, мини през всички режими на дистанционното и пак върни на топло. Тогава малко се усеща да тръгне.

    Цитат Първоначално публикувано от Plam3n Виж публикацията
    Здравейте. От известно време наблюдавам нещо, което не мога да си обясня каква може да е причината. Става въпрос за климатик SRK/SRC 20ZS-W.
    Климатикът е монтиран в помещение 12м2 с две външни стени с изолация. Стените са Изток и Север. Машината е монтирана на северната стена. В стаята има стандартно обзавеждане - гардероб и спалня. Климатикът е монтиран над спалнята. Гардеробът е далеч и го изключвам да създава проблеми.
    Това, което ме притеснява, е че като паднат температурите под нулата, като последните дни, климата не може да си достигне заданието. При зададени 22 гр. и вентилатор на Auto, клапите надолу, поддържа постоянна температура от 20 гр.
    Уж работи нормално, дефроства си на някакви интервали, но не съм го следил, тъй като предпочитам през нощта да спя
    Преди няколко месеца му беше направена стандартна профилактика от фирмата, която го монтира.
    Може ли да ме насочите какъв би могъл да е проблема и дали някой е наблюдавал подобна работа на тази машина.
    Видях назад в темата, че друг колега има подобен проблем, но той има и секция под климатика. Та мисля, че постановката е различна.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #833

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Благодаря на всички отзовали се.
    Ще опитам всички предложения и ще споделя опит.

    В кръга на шегата явно при температури под и около 0C, климатика е програмиран да достига 20C.

    Иначе настройките са: Хоризонтални клапи надолу, вортикалните клапи - настроени да духа напред, режим на вентилатора - Auto, Задание 22C, реална T около 20C, Външна - 4C (тази сутрин)
    Климатикът е монтиран на 7 см от тавана. Почиствам филтрите редовно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #834

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    7см. от тавана са малко. Защо просто не пробвате да зададете по-високи градуси? Например 24-25, ако се наложи и малко повече. Най-вероятно ще поддържа колкото желаете - около 22гр. И моето МЕ е забито в ъгъла, на 7см от тавана, и го държа на 24гр., за да поддържа около 22 под 0-та.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #835

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И аз не мога да си обясня каква е тази мания и стремеж температурата в стаята да е толкова колкото показва на дистанционното!?
    Нали за това е дистанционното. Може да цъкаш нагоре 30, при някои марки до 31.
    Вдигаш докато ти стане комфортно на теб а не на стайния термометър.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #836

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нови модели на MHI вече тихичко се предлагат в BG !!!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Plam3n Виж публикацията
    Благодаря на всички отзовали се.
    Ще опитам всички предложения и ще споделя опит.

    В кръга на шегата явно при температури под и около 0C, климатика е програмиран да достига 20C.

    Иначе настройките са: Хоризонтални клапи надолу, вортикалните клапи - настроени да духа напред, режим на вентилатора - Auto, Задание 22C, реална T около 20C, Външна - 4C (тази сутрин)
    Климатикът е монтиран на 7 см от тавана. Почиствам филтрите редовно.
    Режим на вентилатора -AUTO , НЕ Е РЕЖИМ -3DAUTO .За него си има отделен бутон на ДУ.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #837

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    7см. от тавана са малко. Защо просто не пробвате да зададете по-високи градуси? Например 24-25, ако се наложи и малко повече. Най-вероятно ще поддържа колкото желаете - около 22гр. И моето МЕ е забито в ъгъла, на 7см от тавана, и го държа на 24гр., за да поддържа около 22 под 0-та.
    Даже на задание 27 градуса и фан 3-та.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    И аз не мога да си обясня каква е тази мания и стремеж температурата в стаята да е толкова колкото показва на дистанционното!?
    Нали за това е дистанционното. Може да цъкаш нагоре 30, при някои марки до 31.
    Вдигаш докато ти стане комфортно на теб а не на стайния термометър.

    И като се стопли времето навън си достига ....какво, тези 27 градуса.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #838

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    А някой разрешил ли е трайно проблема с "цъкането" на турбината.При фонов шум не се чува,но нощно време...

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #839

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Даже на задание 27 градуса и фан 3-та.

    - - - - - - - - - -




    И като се стопли времето навън си достига ....какво, тези 27 градуса.
    И на майка ми като застудее седи под заданието. Слага го на 25гр. и fan Auto, и си поддържа преспокойно около 23гр., в доста студено помещение. Не виждам каква е драмата.
    Като се стопли-сваляш заданието, чудо голямо да цъкнеш едно копче няколко пъти. Май не си ринал въглища и носил чували?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #840

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Да ross, два чувала с пясък съм приготвил и като пукне, тракне или нещо друго се правят два курса по стълбите и климатика утихва.

    - - - - - - - - - -

    (напомня какво ще е ако го няма това пукащо, размръзяващо и не държащо точно температурата нещо)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе