Страница 66 от 179 ПърваПърва ... 1656646566676876116 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #976

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    А тези на които си поръчал какво мислят?Или от форума зависи…?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #977

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Последно разбрахте ли защо се появява цифрата "1" на дисплея на дистанционното....за да ви подсети, че климатикът ви е N1.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #978

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от neiv Виж публикацията
    Здравейте, поръчах си 25zs-w. Интересува ме относно монтажа на вътрешното тяло. Имам прокарани тръби за скрит монтаж, но се падат от дясно на вътрешното тяло. Ще се получи ли скрития монтаж?
    Вътрешното е с ляв монтаж на тръбния път, при предварително изведени тръби.
    Аз също исках да ми монтират едното тяло отляво на тръбите, както в твоя случай, но казаха, че не може.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #979

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте!
    Имам два въпроса, които ме мъчат.
    1. След инсталация на допълнителния модул за Wi-FI, там показва ли моментната консулмация на уреда и евентуално дневна такава?
    2. Помещението, в което ще бъде, е 15кв.м (38куб см), с прозорци 3,5кв.м, тухла, без изолация. Мислех да взема 9ка, но ме разубедиха да взема 12-ка. Добре ли ще е климатизатора за това помещение, и има ли нещо, от което да се притеснявам?

  6. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #980

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    12-ка е голям за това помещение. Ще бъде постоянно в on/off режим и от това в по-чести дефрости, ако се използва за отопление. Със седмица отплявам 12 кв.м. стая без изолация в Девин и нямам проблем с отоплението. В 20 кв. м. хол съм със 12-ка и в по меко време прави постоянно on/off.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #981

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Като си вдигне минимума на 400W (май при под +2°външна) и 9-та става 14-ка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #982

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Вдига си минимума под -2гр.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #983

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Мисля, че разгадах причината за цъкащата/тракащата втулка
    В събота правих профилактика със сваляне на турбина.Въобще не ми се искаше да свалям турбината, поради трудния монтаж, но като я видях, цялата в мухъл, нямаше на къде.Всичко мина точно, нямаше изненади, докато не дойде монтажа на турбината, ей голям зор да се набие докрая, мазах с грес, WD-40, не помага нищо, вече бях взел теслата и взе, че стана.Виждаше се,че не е влязла съвсем до края, но при въртене, не опираше никъде и я оставих така.Затворих го климатика, пуснах го на охлаждане, тръгна без да опира никъде и го оставих да работи.Влизам след около час и ужас, гледам и не вярвам на ушите си - турбината опира някъде, направо стърже.Понатиснах оттук - оттам, спира, но като пусна пак опира.Наложи се пак да разглабям и да довкарвам турбината.И тъй като не можах да разбера къде опира точно, разгледах детайлно
    .На долната ваничка, от страната на втулката, не откъм ламелите на турбината, имаше следи от триенето, направо имаше сини драскотини, където е трила турбината.
    Какво си мисля аз:
    Когато съм пуснал климатика на студено, вътрешното тяло е било с температура около 27-28 градуса.Последващото охлаждане на ваничката до около 10-15 градуса, довежда до свиването и, с което ваничката се приближава до турбината и започва да трие и понеже мястото е близо до втулката всички я набеждават, че не е в ред, а всъщност проблема при тракащите втулки според мен е именно ненаместване ня тялото, неизпъване на планката.Факт е, че като натисна горния ляв ъгъл към стената спира да опира.Аксиалния луфт между турбината и корпуса на климатика е сигурно под 5 мм и, ако не се намести тялото при монтажа както трябва, започва да трие.
    При отопление, ваничката се нагрява до 40-45 градуса и се удължава/разширява.Когато спре климатика при OFF, ваничката изстива и се свива и може би допира до турбината, а оттам и този цъкащ звук, уж на разбита втулка.
    Другото, което забелязах, че в спални помещения финния прах, който успява да мине през филтрите и се набива вътре, в последствие довежда до образуването на мухъл и мирис, независимо, че се подсушава климатика след охлаждане, докато в помещения, в които не се спи, няма такъв проблем.
    Този пост е редактиран от Palev; 09-08-21 в 11:39.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #984

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Туй цяла наука. Как така опират тия турбини? То са свивания, разширявания, поне като го разглоби и грес на лагера на маторя да сложиш.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #985

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Туй цяла наука. Как така опират тия турбини? То са свивания, разширявания, поне като го разглоби и грес на лагера на маторя да сложиш.
    Който е Фнимавал в час по физика, сега му е лесно!
    Свърши вече, Фтулката е гресирана, мАторЯ, догодина!

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #986

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    12-ка е голям за това помещение. Ще бъде постоянно в on/off режим и от това в по-чести дефрости, ако се използва за отопление. Със седмица отплявам 12 кв.м. стая без изолация в Девин и нямам проблем с отоплението. В 20 кв. м. хол съм със 12-ка и в по меко време прави постоянно on/off.
    Значи 9-ка да взимам. Много ми е объркано... Търговците ми препоръчват 12-ка да взема, а хора, които не са търговци - 9ка.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #987

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mihaiil Виж публикацията
    Значи 9-ка да взимам. Много ми е объркано... Търговците ми препоръчват 12-ка да взема, а хора, които не са търговци - 9ка.
    Дори направо сте за 7-ца. Без майтап. Хардуерно са еднакви с 9-ката, а разликата в максималната мощност е много малка.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #988

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    С 7-ца ZS-S при нашите се топли стая 14м2, североизточно излочение (слънце никога не пече), панелка без изолация в Бургас. Дори и 7-цата е он-офф

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #989

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Снимка няма как да направя, защото няма да ходя до апартамента до другата седмица, но същата единица се появява за кратко при натискане ACL бутона, преди да светнат всички символи.
    .
    Какво стана с дистанционното, има ли развитие?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #990

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Който е Фнимавал в час по физика, сега му е лесно!
    Свърши вече, Фтулката е гресирана, мАторЯ, догодина!

    явно физичните закони не важат за турбината и тя не се разширява и свива ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе