Страница 71 от 179 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 2676
Like Tree1640Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #1051

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Какво стана с дистанционното?
    Смених му батериите, но вчера бях за първи път в апартамента от тогава и забравих да го погледна, вчера включих и двете вътрешни с другото, за да ги синхронизирам без да си играя.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    21
    #1052

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Привет, имам една питанка,тъй като съм нов собственик на климатик. Август месец си взех SRK25ZS-W/SRC25ZS-W2 Premium. Стаята е 14.5 квадрата ,5 квадрата прозорци с нова 5 камерна дограма,северно изложение (пряко слънце към стаята около час на ден) ,последен етаж (реално има таванска стая над мен,но е необитаема)никаква изолация ,сградата е тухла.

    Днес реших да тествам как стопля въпросният климатик, външна температура 15, в стаята 19. Пуснах го на затопляне,режим на вентилатора AUTO, клапите към пода и 25 градуса.Започна да духа топло, в стаята стана 20-21 градуса и климатикът си вдигна клапите в хоризонтално положение и един вид влезе в off режим,без изобщо да е достигната температурата. След няколко минути пак пусна клапите,започна да си духа топло и пак си ги прибра, в стаята все още 20-21 градуса по термометър...Това нормално поведение ли е ,защото не ми се струва адекватно при такова меко време навън да не може да ми докара 25 градуса в стаята...

    Пробвах да го пусна на Hi Power режим,тогава нямаше ядове, стана си 25,но след като се изключи режимът пак започна старите номера и температурата в стаята слезе на 20. За инфо - термомерърът съм го разположил г/д централно в стаята на около метър от пода,не е опрян на стена.
    Alexi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1053

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Преоразмерена е машината. Трябвало е да е 20-ка. Хубавото е, че е направена с правилните материали. За да заработи както трябва, помещението трябва да е течперирано и да не се играе с дистанционното, както с компютърна клавиатура. В противен случай ще трябва да се подмени с даймънд серията, високия клас. Той е по-дуракоустойчив.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Alexi и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1054

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Оставете ги да поработят два, три дена тези машини,.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1055

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Вдигни клапите 2 степени нагоре и завърти верикалните към далечен ъгъл на стаята.Фиксирана 3та на вента.Докато темперира.
    Не е панацея, но би трябвало да подобри положението.

    п.с.”вълшебен” коридор ако имаш - отваряй…
    Този пост е редактиран от ccankov73; 03-10-21 в 17:22.
    bobivg и zxc0 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1056

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И 20-ка да си взел и прозорец да му отвориш все тая. Така си работят. Свиквай.
    Alexi, mimojef, kostasmak и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1057

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И 20-ка да си взел и прозорец да му отвориш все тая. Така си работят. Свиквай.
    Ама като свикне, сигурно и за три мидейки няма да го подмени!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, jtj, rosswen и 1 други харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1058

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от devilnevercry86 Виж публикацията
    Това нормално поведение ли е ,защото не ми се струва адекватно при такова меко време навън да не може да ми докара 25 градуса в стаята.
    Поведението му е напълно нормално, спрямо това, което си му задал - клапи надолу и вент. на Ауто !
    Дал си му възможност да се развихри на пълна мощност 4,5-5 киловата и да духа под него си, почти вертикално.Бъди сигурен, че горе, при климатика, където му е датчика за темп. е било точно колкото си му задал - 25 градуса, а може и да ги е подминал с 10 мин. минимум за работа.
    По нагоре са ти казали за клапите - поне под 45 градуса, да не духа под носа си, вентилатор на 2-ра степен, не на Ауто.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    21
    #1059

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Благодаря на всички,които писаха. Тествах всеки от предложените методи и като цяло нещото,което сработи беше клапите почти хоризонтални, вентилатор на 3-та степен и 26 градуса на дистанционното. Така в стаята стана 24.5 - 25. Лошото е,че въздушната струя така доста се усеща,заради позицията на клапите и е малко дискомфортно, а трета степен на вента пък няма да е ок за спане (стаята е спалня).

    Пробвах да променя единствено вентилатора на втора степен,заради по-малкото шум но веднага температурата слезе на 22 градуса. Някак очаквах от машина среден клас на реномирана марка да се справя адекватно с тази привидно елементарна задача . Благодаря още веднъж за инфото пичове !

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1060

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Че то да не би да е станало времето за отопление, та го пускаш?

    Този климатик се радва на нулеви и отрицателни температури при зададен режим отопление.

    Тази зима ще е по-студена от предишните и ще е по-дълга --> ще му се радваш достатъчно на топлината...
    VeleV.Klima, Mega, jtj и 2 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1061

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от devilnevercry86 Виж публикацията
    Благодаря на всички,които писаха. Тествах всеки от предложените методи и като цяло нещото,което сработи беше клапите почти хоризонтални, вентилатор на 3-та степен и 26 градуса на дистанционното. Така в стаята стана 24.5 - 25. Лошото е,че въздушната струя така доста се усеща,заради позицията на клапите и е малко дискомфортно, а трета степен на вента пък няма да е ок за спане (стаята е спалня).

    Пробвах да променя единствено вентилатора на втора степен,заради по-малкото шум но веднага температурата слезе на 22 градуса. Някак очаквах от машина среден клас на реномирана марка да се справя адекватно с тази привидно елементарна задача . Благодаря още веднъж за инфото пичове !
    Щом сега не смогва на 2-ра степен, при -5° и с 4-та няма да стане.
    Alexi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    72
    #1062

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Макар, че при мен е брутално преоразмерен държи температурата съвсем точно. Вентилатор ауто или втора степен, защото е в спалня и не е добре да има вихрушки. С вдигнати клапи работи доста по-добре отколкото с насочени надолу.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1063

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Няма логика този климатик в това топло време да не може да докара до 24-25 градуса та да се налага да се пуска режим Hi-Power че да сколаса за 25 градуса. Китайска цепеница струваща 2.5 пъти по-малко с клапа директно надолу и средна степен на вентилатора в детска 15м2 източно изложение без изолация в панелен блок и без топлещи комшии отдолу си прави градусите без да се замисли. Има нещо сбъркано или в климатика или мястото където е монтиран.
    Alexi, zxc0 и devilnevercry86 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    21
    #1064

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане



    И за мен няма логика. Климатик на 2 месеца... Иначе прикачих снимки на монтажа - 17см от тавана и 28см от стената
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1065

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Логиката е --> когато го монтираш над прозореца, ще държи 100% точно температурата...

    И аз имам подов дайкин от първата серия, и е на 40 сантиметра от прозорец ---> докато нямах външни ролетни щори "пердашеше зимата, та ушите му се късаха"...

    Отделно нямах и никакви съседни сгради.

    Като сложих външни ролетни щори и уплътних дупката за кабели и тръби към външното тяло и започна да го помързява.От 3 години имам съедни сгради на калкан допрени и хептен "се ошуми" сградата и няма тези големи топлозагуби, та дори докато преди дефростваше подовото дайкинче 50-ка на всеки 50 минути сега и при отрицателни температури поработва по 7-8 минути до 15-20 минути и си почива...

    Писаха ти вече --> трябва темпериране на помещението и трябват по-ниски температури.

    За мен лично най-приятно в режим отопление от климатиците които съм ползвал са фуджицу(фуджи илектрик, дженерал фуджицу), тошиба и след тях МХ и МЕ.

    Не съм ползвал Хитачи и някои други марки.

    Един от неприятните за ползване климатици в режим отопление е панасоника(поне за моето усещане) и това е така от едно 20-на години.

    И колегите посочиха да си насочвате клапите под 45% градуса напред или да е поне деление на клапите пред климатика, а не да е на най-ниската/долната степен насочена клапата за насочване на въздушния поток.
    devilnevercry86 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе