Страница 84 от 179 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 2676
Like Tree1640Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1246

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Странно, при 25ZS-S на майка ми дефростът е доста тих. Да чукна на дърво, 4-та година подкарва, не се е разтракало нищо.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #1247

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ври,кипи който невярва да заповяда

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1248

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Вярвам, на моите Хевита също е доста шумен. На майка ми ZS обаче е доста тих, хващал съм го неведнъж.
    Mig82 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1249

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, открих как да работя с климатика, така че да ми е комфортно и изгодно. Както ми написахте, правилната скорост за отопление е 3, въпреки че изглежда доста ветровито на нея. Консумацията пада на 230 вата, дори на 190. Струята на Мицубишито при 230 вата е много по-топла от струята на Дайкин Комфората при 190-те вата, които обича да държи. Ако отворя вратата на коридора, Мицубишито почти не изключва и поддържа зададената температура, като средната консумация му е по-ниска в такъв режим, отколкото неадекватното он-оф на ауто вентилатор. Хай режима превръща машината в калорифер, като тази вечер има мъгла и температурата вече е около нулата. С две думи, благодаря за помощта. Бях се изнервил и напрегнал много, а сега с минимални усилия с дистанционното управление, ще получа дължимото. Не знам аз ли очаквах много, Мицубиши ли са се осрали със софтуера на машината, но Ауто, 1 и 2 степен на вентилатора са недоразумения и някой в Токио трябва да си направи сеппуку :D Исках и в детската да сложа същата машина 7ца (20ка), но бяха изчерпани и взех гореспоменатия Дайкин. Сега се замислям дали не трябваше да изчакам, че цената на Дайкина вече не ми се струва оправдана. Поздрави!
    ccankov73 и rosswen харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1250

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    не говори така за най хваления климатик във форума .. все пак е първа препоръка за малки спални ,каква 3та степен на нея е 30 дБ

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1251

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    2-ра степен си е перфектна, както и 1-ва, само че тя влиза в действие при конкретни условия. Например моята хала в хола, при сегашните температури, 70% от времето, което сме покрай него, ползва 1-вата си степен (23дБ при 6.3м3/мин).
    П.п. 2-рата степен на ZS има потенциала да топли без проблем 15-16м2. Ако изпуска задание, качвате някой градус нагоре и получавате много приятна топлина, без течения и без почти никакъв шум. Но всичко е въпрос на гледна точка.
    П.п.2 [mention]Alexi [/mention] , Хитачито, което смяташ за много подходящо за малки стаи - Широкума, е с 28дБ на 2-ра степен, в същото време 29дБ на 3-та при 20ZS са нещо неприемливо.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-11-21 в 18:34.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1252

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    20-24 е моята Широкума ,новата не съм я заглеждал в тоя аспект

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1253

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    20-24 е моята Широкума ,новата не съм я заглеждал в тоя аспект
    22-28 е новата, съответно на 1-ва и 2-ра, която май не е наследила много, много от твоята и PSB... Отделно, че по сервизно и дават доста фрапираща минимална консумация, предполагам, че е невярна.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1254

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    Здравейте, открих как да работя с климатика, така че да ми е комфортно и изгодно........
    Сега се замислям дали не трябваше да изчакам, че цената на Дайкина вече не ми се струва оправдана. Поздрави!
    Алекси и Миланов , не "харесват" такава развръзка .... дручко си е да сипят щедро плюнки след всеки пост за "проблем" на нов потребител докато опознае настройките ... :D

    Между другото , моя го държа на 2ра степен на вента и се справя с 18кв.м. ... а
    3та пускам ако задържи на -10/-15.

    Изобщо не обръщам внимание на машината , дреме ми каква е щом си върши работата без да напомня за себе си ... просто се забавлявам със "свекървите" в тая тема сигурно Хевитата са изчерпани от пазара щот са пълен шит и не топлят


    ПП:
    Алекси , стига с тая широкума във всяка тема ... тя няма живи набори




    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1255

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не знам защо "проблем" е в кавички. Автоматичните режими в каквато и да е техника са за потребители, които не желаят да опознават настройки, а в случая климатика не може да си свърши работата, ако не му обърнеш внимание. Според мен тези машини са зверове и не е редно да се слагат в стаи под 20м2. Продължавам да твърдя, че управлението е неадекватно, или може би е насочено, към големи обеми, но дори да е така, ауто продължава да е напълно неадекватно, защото на ауто работи до 2ра степен. При мен на 1ва и 2ра духа гореща струя, вероятно се претопля набързо и си мисли, че е стоплил помещението, 4та е ветровита и няма да я затрудни дори и дневната ми и ми остава един верен избор. Но топли, а аз децибели не меря и си спя нормално. Освен това казват, че тишината в спалнята ражда безумия :D
    Alexi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1256

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Широкумата технологично е 10тина години напред от тоя моделна МХИ ,тъй както няма живи набори ( по моя критерий още няма служба ,има няма 7-8г .. Саньото подкара 14та година като и той е класи над ZS де )

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1257

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Сравняваш машини, чиято разлика в цените е двойна. Широкумата е "длъжна" да е "по-класна". Макар че, по отношение на шум ме съмнява да изпъкне пред ZS, по-скоро обратното.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-11-21 в 22:37.
    Mega одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1258

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Широкумата технологично е 10тина години напред от тоя моделна МХИ ....
    Затуй ли му игра поялници и резистори по датчиците още в гаранционния срок на това топ хитачи ....


    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    Не знам защо "проблем" е в кавички. Автоматичните режими в каквато и да е техника са за потребители, които не желаят да опознават настройки, а в случая климатика не може да си свърши работата, ако не му обърнеш внимание.

    Тоширо , да извадя думата "проблем" от кавичките , но тогава що не се обърнахте гаранционно към фирмата която ви го е продала , а пишете тук ? Ако е истински проблем ще го покрива гаранцията !

    Има много лесно решение за потребители като вас , стига да сте финансово-психически подготвен .... купувате и пробвате съответно продавате в олх различни модели докато попаднете на такъв чието " Ауто Фан" заработи адекватно във вашето конкретно помещение .
    Още веднъж успех .



    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 16-11-21 в 22:53.
    Aleksandars, jtj и rosswen харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1259

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ако трябва да съм честен - обърнах се към фирмата. Аз пряко за мен и за родители съм напазарувал 6 климатика за 4 години, та се познаваме и уж си вярваме. Според собственика и главен монтажник климатикът е малък - трябвало е 12ка да си взема, както той винаги съветва, а аз сам съм си избрал 9ка. За това, което съм написал - няма как на черното бяло да кажа. Да речем, че ми е малка стаята. В голяма стая на Ауто по-различно ли работи? Раздухва ли се? Пише ли в ръководството - трябва вентилатора да е на 3та степен? Работи ли коректно в 3 от 5 режима? Хубаво топли и съм благодарен за съдействието, което получих, но няма как да си изкривя душата и да кажа, че всичко е точно с него.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    72
    #1260

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    50-ката в хола винаги я държа на ауто. Коригирам единствено градусите, когато се налага. Според мен работи най-комфортно в този режим. Няма рязко раздухване след офф, всичко се случва много плавно.
    В спалнята свръх преоразмерената 35-ца я държа на втора степен - тиха е, поддържа заданието точно. Над 0 градуса е в он-офф режим, но е достатъчно тих за да не ни пречи.

    Имам и едно питане - възможно ли е да се настрои да гони +2 градуса, след като този режим е изключен преди време.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе