Страница 85 от 179 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 2676
Like Tree1640Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1261

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Danzki Виж публикацията

    Имам и едно питане - възможно ли е да се настрои да гони +2 градуса, след като този режим е изключен преди време.
    Възможно е :



  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на ngeorgiev992
    Тук е от
    Jul 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    20
    #1262

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, все още се чувствам нов във форума и съм от потребителите, които още опознават своите машини (аз съм с SRC 35 ZS-W в 22 квадрата хол с големи френски прозорци). Като цяло избягването на он-офф циклите и за мен се оказа истинско предизвикателство .
    В началото си мислех, че като сложиш климатика режим отопление автоматичен вентилатор, той сам умно си определя, как да поддържа темепратурата и как да е максимално икономичен/ефективен, но веднага забелязах, че момента в който затопли помещението, затваря клапите и се изключва, след известно време отново натоварва външното тяло, отваря и започва да духа. Това много ме подразни, тъй като искам машината да работи равномерно. Заданието което поставях беше 22 градуса.

    Решението беше да се постави климатика в режим 3D - auto и да се повиши температурата на 23 градуса, вентилатора отново остана в автоматичен режим. Така в продължение на цял ден не забелязах да се самоизключва а потреблението варираше от 230 до около 300 вата.
    Помослих, че съм се справил с проблема, но следващият ден поднесе разкъсана облачност и от време на време навлизаше слънце в стаята и я затопляше, което отново предизвика он-оф цикли. Започнах отново да чета из форума и намерих решение, изключих 3D функцията на клапите и зададох 24 градуса и вентилатор на 2ра степен. И така до следващите нови метеорологични условия . Благодаря на всички, които изписаха по този проблем.

    Имам един въпрос:
    Измервам консумираната мощност на машината със смарт контакт на HAMA, на който максималното му натоварване е 3680w. Питането е във връзка с безопасността, понеже в характеристиката на машината пише Отоплителен капацитет 4.0 (0.9-5.0)KW. Дали това означава максимална консумирана мощност или е някаква друга характеристика. И колко всъщност реално максимално може да консумира този модел климатик, поне за сега не съм го виждал да надвишава 1100вата. В случай че може да достигне пик от 4кв ще трябва да разкарам този смарт контакт...

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1263

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Това са данни за отдавана а не за консумирана мощност. Давай смело. Няма страшно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1264

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    26 ..27 градуса задание и няма да off-и.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1265

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ngeorgiev992 Виж публикацията

    Имам един въпрос:
    Измервам консумираната мощност на машината със смарт контакт на HAMA, на който максималното му натоварване е 3680w. Питането е във връзка с безопасността, понеже в характеристиката на машината пише Отоплителен капацитет 4.0 (0.9-5.0)KW. Дали това означава максимална консумирана мощност или е някаква друга характеристика. И колко всъщност реално максимално може да консумира този модел климатик, поне за сега не съм го виждал да надвишава 1100вата. В случай че може да достигне пик от 4кв ще трябва да разкарам този смарт контакт...
    5.0kW е максимално топлоотдаване. Максималната консумация на модела е 1.45kW.
    kokovox и ngeorgiev992 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1266

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    значи като вдигнеш заданието и известно време не изключва това "решение" е отдавна известно ..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1267

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На -2° се отваря и прозореца.

  10. Junior Member Аватара на ngeorgiev992
    Тук е от
    Jul 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    20
    #1268

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Благодаря за бързите отговори, значи изобщо няма поводи за притеснения. И да кажа че това с отварянето на коридора също помогна . Аз все пак тепърва опознавам машината, беше изключително трудно да схвана логиката че всъщност като зададеш по високи стойности става, по икономично . Може би когато стане -5 -10 няма да е така, но ще видим.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #1269

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При мен при зададени 21⁰С, в стаята прави 23⁰С. Наблюдавах го как работи 5мин ON, 20мин OFF. Мисля, че това с вдигането на градуси и отваряне на прозорци ще е вполза само на енергото.

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk
    Stoqnov Veselin одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1270

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И с отварянето на коридора няма да се оправи. При нашите има 25ZS-S в 20км.м неизолирана панелка. Баща ми изобщо не затваря вратите и съответно се отоплява и около 15кв.м коридор. Климатика си офф-и колкото щеш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1271

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Привет! Температурите паднаха и за жалост имам нови впечатления от климатика. Доста трябва да се внимава при покупката на такава машина - с какви стойности и за какви условия се оразмерява, за да няма разочарования.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1272

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ти разочарован ли си?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1273

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    Привет! Температурите паднаха и за жалост имам нови впечатления от климатика.
    И, какви са ти впечатленията, ако не е тайна ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #1274

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ами те хората са си го написали, 20-ка за 15кв. 25ца за 20кв..
    Като сложите 25ца в 16кв. спалня, с гаредороб който отнема към 2кв. и резултата е мрънкане по форумите.
    Аз не се интересувам толко то тия климатици, ама и аз разбрах, че тия Хевита не обичат да се преоразмеряват.
    Mig82 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1275

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Разочарован съм (с натрупване). Няма тайни разбира се. Работи категорично като конвенционален климатик и няма трикове за спасение. В почивката започва да се усеща дискомфорт. Преди да изключи пада до около 450W консумация. Явно има като някава темп. карта като при автомобилите. Не знам колко е топлоотдаването при тази консумация и външни условия около 0 градуса и ниска влага, но да речем 1800W. Да, ама аз смятах подобни загуби (около 2kW) при външна -15 и вътрешна +20. Практически като си избирах климатика гледах точно това - колко запазва при -15, и въобще нямах акъл да потърся 7ца или 20ка за тази стая. Не знам до каква консумация и отдаване пада 20-ката и дали щеше да ми е от полза, ама едва ли. Тарикат мъж не пискал, ама другите да си знаят.
    П.П.: мнозинство търговци, инсталaтори и всякакви майстори изповядват религията, че климатик под 12ка няма, та не знам дали съм преоразмерил :D
    Този пост е редактиран от Toshiro; 01-12-21 в 11:27.
    Alexi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе