Страница 60 от 179 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2675

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    21
    #886

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Така, дойдоха момчетата и с голяма мъка установиха, че смяната на местата на кабела (фазата и нулата) нищо няма да реши. След велико съветване от моя страна и техния ръководител решиха да се пусне мост, ноо чак и протокол ми написаха за това. Да не съм сменял някой ден фазта и нулата от таблото , понеже щял да изгори миличкия климатик . Накрая всичко е решено и е точно

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #887

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Прави са момчетата, защото всякакви говеда започнаха да полагат /прекарват/ какви ли не кабели. Но и те не са стока, защото ясно е указано на клемореда къде се свързва нулата и къде фазата. Откъде накъде ще им сменят местата???

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #888

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    ще ви кажа мой случай ,баща ми живее в къща на село .. от Енергото отиват да му сменят електромера с новите електронните ( това преди няколко години става ) врътват фаза и нула ,и гъвкавите връзки на бойлера бяха светнали като реотани .. и това са професионалисти

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #889

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Алекси, това са подизпълнители, чието инструментално оборудване е на нивото на сливенски клошар. Могат единствено да разчитат монтажни схеми, но няма с какво да замерват. Поне пловдивските подизпълнителш на EVN.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    21
    #890

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Съгласен съм, че е възможна такава интервенция. Но в случая съм с изцяло нова ел инсталация + табло. Не мисля да пипна нищо в следващите 30г, ако съм жив...

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #891

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Проблемът е изцяло "новата" калпава инсталация, която трябва да се подмени отново, но този път по правилата, от квалифицирани електротехници. Защо е сделана двупроводна?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    21
    #892

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Предполагам защото майстора толкова е разбирал и е прескочил ДТЗ... ама кво да направя ?

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #893

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    У нас съм с трифазен ток. При смяна на електромера половината ми контакти бяха с фаза на заземителната пластина. И това над месец и половина. Разбрах го онзи ден когато трябваше да вадя монетите от цедката на пералнята. Изперка ме доволно. Чудя са как жената не е изпищяла.
    За да не се получават такива опасни за живота ексцесии, трябва да има истинско заземяване, а не заземяване към нула.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #894

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Проблемът не е в това, дали инсталацията е изпълнена двупроводна със зануляване или трипроводна със заземяване. Ако е изпълнена както пише в дебелите книги, няма да има проблеми. Как досега инсталациите бяха двупроводни и нямаше ДТЗ? Не съм чул за масов мор от електрически удари. Проблемът е, че преди с това се занимаваха хора, които бяха учили за това и бяха внимавали в час. Сега куцо, кьораво и сакато връзва "жици", щото "к`во толкова има!". Затова са ме викали да оправям кривите краставици на чичо Гошо плочкаджията, дето прави и инсталацията на банята. Затова масово /85% поне/ монтажниците на климатици не са чували за зануляване, заземяване и тем подобни "глупости". За единият от климатиците ми три пъти ги връщах , да си го занулят както трябва и да не изкарва 104V на корпуса на външното тяло. А още по-страшно е при монтажът на бойлери.

    Електричеството е проста работа, но не е за прости, некадърни и мързеливи хора! Макар, че такива на територията нЕма...ама хич!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #895

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    абе сменям си кухнята ,и "майсторите" дето я монтират ми пускат контакт за вградената микровълнова .. кво рекох да го проверя - незанулен .. разглобявам го - няма мост към заземителната клема .. викам човек вие ще утрепете някого някъде и като стане нещо такова намират виновника ,всяка година по електробезопастност ни цитират случаи .. мълчи вероятно знае че трябва да занули но го мързи .. безхаберна работа

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #896

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Абе, най си е сигурно с три жила.
    Щото както казвате.... На днешно вре човек само на *уя си да има вяра.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #897

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ahhi Виж публикацията
    Предполагам защото майстора толкова е разбирал и е прескочил ДТЗ... ама кво да направя ?
    Липсата на ДТЗ не е повод за нарушаване на стандаптите. Те изискват трипроводна инсталация. В големите стари сгради нулевият проводник беше зануляван в непосредствена близост до елтаблото. Какъв виртуоз трябва да си, че да размениш фаза с нулата???

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    21
    #898

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Липсата на ДТЗ не е повод за нарушаване на стандаптите. Те изискват трипроводна инсталация. В големите стари сгради нулевият проводник беше зануляван в непосредствена близост до елтаблото. Какъв виртуоз трябва да си, че да размениш фаза с нулата???

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Така де, като всички кабели са пуснати наново, не е било проблем да са 3ка, вместо 2ка смятам ? И на таблото да има ДТЗ с всичките му салтании, но не съм знаел, не съм следил за това и ей го на... Извод - трябва от всичко да разбираш и да следиш изкъсо....

    Проблемът не е в това, дали инсталацията е изпълнена двупроводна със зануляване или трипроводна със заземяване. Ако е изпълнена както пише в дебелите книги, няма да има проблеми. Как досега инсталациите бяха двупроводни и нямаше ДТЗ? Не съм чул за масов мор от електрически удари. Проблемът е, че преди с това се занимаваха хора, които бяха учили за това и бяха внимавали в час. Сега куцо, кьораво и сакато връзва "жици", щото "к`во толкова има!". Затова са ме викали да оправям кривите краставици на чичо Гошо плочкаджията, дето прави и инсталацията на банята. Затова масово /85% поне/ монтажниците на климатици не са чували за зануляване, заземяване и тем подобни "глупости". За единият от климатиците ми три пъти ги връщах , да си го занулят както трябва и да не изкарва 104V на корпуса на външното тяло. А още по-страшно е при монтажът на бойлери.

    Електричеството е проста работа, но не е за прости, некадърни и мързеливи хора! Макар, че такива на територията нЕма...ама хич!
    - Абсолютно съм съгласен, че дори и без, ако е читаво направено не би следвало да има проблем...

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #899

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Проблемът не е в това, дали инсталацията е изпълнена двупроводна със зануляване или трипроводна със заземяване. Ако е изпълнена както пише в дебелите книги, няма да има проблеми. Как досега инсталациите бяха двупроводни и нямаше ДТЗ? Не съм чул за масов мор от електрически удари. Проблемът е, че преди с това се занимаваха хора, които бяха учили за това и бяха внимавали в час. Сега куцо, кьораво и сакато връзва "жици", щото "к`во толкова има!". Затова са ме викали да оправям кривите краставици на чичо Гошо плочкаджията, дето прави и инсталацията на банята. Затова масово /85% поне/ монтажниците на климатици не са чували за зануляване, заземяване и тем подобни "глупости". За единият от климатиците ми три пъти ги връщах , да си го занулят както трябва и да не изкарва 104V на корпуса на външното тяло. А още по-страшно е при монтажът на бойлери.

    Електричеството е проста работа, но не е за прости, некадърни и мързеливи хора! Макар, че такива на територията нЕма...ама хич!
    Инсталацията в моята сграда (като нова) я направи електротехник към 60 години учил през комунизма. Също голям фен на онова време. Пълен некадърник. Няма апартамент без проблеми в електроинсталацията. Заземнлението на цялата сграда е изчислено грешно и предпазители падат всякакви навсякъде. Викнах някой по-кадърен да ми махне дефектотоковата защита на 3 предпазителя, които падаха безпричинно. И преди и сега има некадърници.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #900

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ама минахте "тънка лайсна" нали?! Заземителната инсталация е част от проекта в част "Електро" и се проектира от правоспособен проектант. Предпазителите едва ли изключват заради нея, а по-скоро заради изпълнението на силовата инсталация. Другият път си хванете фен на капитализма, да ви свърши работа като хората. Ама да даде гаранция и протоколи от лицензирана лаборатория. Вие имате ли такива за "Заземителна инсталация" и "Контур фаза-нула"?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе