Страница 79 от 179 ПърваПърва ... 2969777879808189129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 2675

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1171

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lyubo95 Виж публикацията
    Не мога да си обесня следното нещо:
    Няма ме вкъщи 3 дни, климатика е изключен.Прибирам се външна температура 7-8 градуса вътрешна около 18. Пускам климатика на 24 градуса на авто вентилатор.Климатика започва да затопля помещението, но преди да е стигнал заданието влиза в офф.След няколко минути пак така. Струва ми се че все едно е "заспал", като започне да духа топло според моите наблюдения е на най-ниска степен. Някой може ли да ме насочи защо го прави това ? Иначе като поработи известно време си достига зададената температура и си я поддържа. Климатика е 25 zs-w
    Такъв си му е софтуера, смотано написан.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1172

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lyubo95 Виж публикацията
    .... като започне да духа топло според моите наблюдения е на най-ниска степен. Някой може ли да ме насочи защо го прави това ? Иначе като поработи известно време си достига зададената температура и си я поддържа. Климатика е 25 zs-w
    А защо е на авто вентилатор и защо не се ползва режима за бързо затопляне в случая ?

    Пускаш го на 3та степен на вента и ако ти е студено натискаш бутона Hi power. Той се оправя от там насетне. Като темперира можеш да си свалиш на 2ра и това е.

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1173

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Защото той мери температура горе, а ти долу.
    всички климатици мерят "горе" .. но такива дето не си достигат заданието са малко

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    17
    #1174

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    А защо е на авто вентилатор и защо не се ползва режима за бързо затопляне в случая ?

    Пускаш го на 3та степен на вента и ако ти е студено натискаш бутона Hi power. Той се оправя от там насетне. Като темперира можеш да си свалиш на 2ра и това е.

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Пробвах го на Hi power там е бомба затопля супер бързо и струята, която вади е уникално топла, за което съм супер доволен че избрах този климатик.Не съм много запознат с климатиците, но нали това им е идеята на ауто фан, според разликата в температурите сам да избира на коя степен да работи ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Защото той мери температура горе, а ти долу.
    Не мога да се съгася с този коментар, ако беше така постоянно щеше да има разлика от моето измерено и неговото зададено.А при продължителна работа разлика няма.

    - - - - - - - - - -

    Не се оплаквам от работата му. Просто ми е интересно дали само при мен го прави това нещо и дали всички клими работят така.Иначе за сега от към работа съм доволен.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1175

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lyubo95 Виж публикацията
    Не мога да се съгася с този коментар, ако беше така постоянно щеше да има разлика от моето измерено и неговото зададено.А при продължителна работа разлика няма.
    Няма да те карам насила да се съгласяваш с мен.
    Пускаш го след като дълго време не се е топлило помещението. Стартира излиза гореща струя и тя се лепи горе на тавана, намаля си и вентилатора което допълнително го кара да топли тавана. Той спира щото си мисли, че е прегрял помещението и спира. Така няколко пъти докато се темперира помещението и успее да размеси добре въздуха в целия обем.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1176

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lyubo95 Виж публикацията
    Не се оплаквам от работата му. Просто ми е интересно дали само при мен го прави това нещо и дали всички клими работят така.Иначе за сега от към работа съм доволен.
    Като цяло ауто Фан работи некомфортно при всички марки и модели които съм ползвал , затова ви посъветвах да изберете фиксирана , но една идея по-висока от необходимото за помещението като за начално темпериране. После той сам ще си свали на по-тиха но много по-адекватно отколкото на ауто или ако не ви се чака вие сам можете да го направите.

    Видно е , че не се оплаквате ... просто някои хора тук преекспонират питания като вашето , внушавайки проблеми и оплаквания от модела , за да оправдаят грешно взети решения от тях самите в миналото :D

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1177

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При високия клас Аутото е перфектно. И 2 гр. да има да гони, се набира яко. При ZS работата е по-деликатна, определено имат разлика в поведението на турбината. При Дайсейкай 6.5 пък е още по-чувствителна турбината, което е и плюс, и минус. При ZSX ми допада най-много.
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-10-21 в 20:32.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    17
    #1178
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Като цяло ауто Фан работи некомфортно при всички марки и модели които съм ползвал , затова ви посъветвах да изберете фиксирана , но една идея по-висока от необходимото за помещението като за начално темпериране. После той сам ще си свали на по-тиха но много по-адекватно отколкото на ауто или ако не ви се чака вие сам можете да го направите.

    Видно е , че не се оплаквате ... просто някои хора тук преекспонират питания като вашето , внушавайки проблеми и оплаквания от модела , за да оправдаят грешно взети решения от тях самите в миналото :D
    Да точно разбрахте ме... Нали за това са форумите просто запитване си правя не, че това ми е кой знае какъв проблем, аз така или иначе съм решил още малко като застудее да не се изключва изобщо и да ме няма за 2, 3 дни

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1179

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нищо не пречи, след като сте научил поведението на климатика си, да си играете с дистанционното, за това са наслагали всякакви опции там. Всяка марка/машина има склонност да се държи по определен начин, записано си й е в алгоритъма.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    38
    #1180

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На дистанционното като се свали капачето на батерията се вижда един отвор. Вътре има някакво телче . Някой да каже за какво е това. Не можах да кача снимка.
    Намерих инфо. Някакъв превключвател.
    "Прекъснете превключвача намиращ се до батериите с клещи." Това пише в упътването . Моя не е прекъснат. Вашите?
    Този пост е редактиран от hristodj; 21-10-21 в 08:57.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1181

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    2 климатика в една стая.
    Screenshot_20211021-075559_Drive.jpg

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1182

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Някой запознат ли е има ли разлика между 20, 25 и 35 zs-w във вътрешните тела, що се касае до размер на турбината и площта на топлообменника?
    Тъй като имам 25 и 35 и като ги гледам не откривам разлика, но като работят, 25-цата е значително по-тиха от 35-ца.
    Та се чудя дали имат някакви хардуерни различия или всичко е до софтуер?

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #1183

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Само софтуерни са разликите

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1184

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Някой запознат ли е има ли разлика между 20, 25 и 35 zs-w във вътрешните тела, що се касае до размер на турбината и площта на топлообменника?
    Тъй като имам 25 и 35 и като ги гледам не откривам разлика, но като работят, 25-цата е значително по-тиха от 35-ца.
    Та се чудя дали имат някакви хардуерни различия или всичко е до софтуер?
    Софтуерна. Дори на 50-ката е същото. Просто са програмирани да реагират по различен начин, сиреч по-големите машини да духат повече, защото се очаква да се монтират в по-големи помещения.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1185

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Питам, тъй като ме гложди мисълта, дали не се минах, че сложих 25 вместо 20-ка в спалнята, но щом телата като габарити и хардуер са еднакви, то в моя случай, след като е мулти, няма голямо значение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе