Страница 86 от 179 ПърваПърва ... 3676848586878896136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1276

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ами те хората са си го написали, 20-ка за 15кв. 25ца за 20кв..
    Като сложите 25ца в 16кв. спалня, с гаредороб който отнема към 2кв. и резултата е мрънкане по форумите.
    Аз не се интересувам толко то тия климатици, ама и аз разбрах, че тия Хевита не обичат да се преоразмеряват.
    Няма никакво значение 20 или 25 или 35 и в 15 или в 20 или в 30кв.м. се сложи, ще работи винаги по един и същи начин - тръгни/спри. Освен ако не е в къща без изолация или не му докарате топлозагуби над киловат и половина при външни над нулата. Или с други думи над 7..8kWh / 24h по ватметъра на контакта на климатика.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1277

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    Здравейте, открих как да работя с климатика, така че да ми е комфортно и изгодно.
    Преди две седмици "изглеждаше" доволен, сега защо си разочарован отново? На ауто ли си държиш вентилатора, на какво задание (температура)?
    При 20 градуса зададена темп. и ауто вент. няма как да не е он-офф, ако това си му задал.
    Без отопление колко градуса е в стаята?
    Този пост е редактиран от Palev; 01-12-21 в 12:35.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1278

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Температурите паднаха и климатика си промени начина на работа. Не очаквах такъв финт. Вент. е на 3та степен. Заданието е 20 градуса. В момента е -1 навън.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1279

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Гледайте си средния разход на час и дали зададената температура се поддръжа и ако има отклонения в какви граници, а не колко пъти влизал в on/off.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1280

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нищо лично, но при задание 20гр. не са много машините, които няма да работят като конвенционалки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1281

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Докато е изключил е некомфортно в стаята. Китайското ми термометърче е бавно и не може да установи промяна. Пробвах да вдигна заданието за температура. Събудих се с потен чаршаф.
    Ясно ми е, че е това положението вече. Машината няма никаква гъвкавост и е доста претенциозна.
    Този пост е редактиран от Toshiro; 01-12-21 в 12:50.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1282

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Няма пълно щастие, моите китайски термоментърчета дават 1 - 1.5C разлика по-ниска, темп. спрямо НЕкитайските ми. И на мен ми е комфортно да си спинкам на 20C и за това не обръщам внимание на on/off-и.

    Като дайде момента в който да си работи без да изключва, ще се почнат дефрости, пъшкане, кюхкане, пък и сметката за ток накрая няма да ми хареса.

    Ползвай си машината с кеф и както ти е кеф и не и обръщай толкова внимание, тя си знае работата. Достатъчно добра е.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1283

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Toshiro
    Щом го държиш на 20 гр. и изключва, намали му вента на 1-ва, 2-ра, задай му и SILENT режим да не се развърта.На 3-та степен на вента, компресора се развърта почти до 90 % от максимума, вкарва ти ненужно к-во топлина и изключва и се получава един порочен кръг......

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1284

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Вдигаш температурата на 24, махаш чаршафа, свикваш да спиш на топло (може и гол).
    Хем ще ти падне разхода, хем няма да ти се смеят, че си държиш климатика на 20 градуса.
    Има много климатици които могат да работят добре в малки помещения с ниско задание.
    Дайкинките със сигурност могат, другите са Мидея и техните производни, Кг модела на Фуджитсу.... Абе май са по малко машините които не могат да работят в малки стаи. Обикновено тези които си покачват минимума (МХИ и Тошиба) и тези със заводски висок минимум.
    Ти си се натресъл точно на машина която не става за малка стая. Дори и 20-ка да си беше взел, все тая.
    То и аз се натресох един път с такъв де.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1285

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    не е възможно флагмана на МХИ да работи така ,това ще да е кофти монтаж и лошо разположение на вътрешното тяло

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1286

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На всяка степен на вентилатора е едно и също развъртането. Сайлънт не прави нищо. Наистина машината е достатъчно добра за парите си и няма пълно щастие. Скоро бях на гости и ни топлеше фуджицу някакво за около 2000 лева и духаше студена струя, но в помещението беше 22гр.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1287

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Като искаш ниско задание и по малко ОН/ОФФ-и, свикваш с по хладната струя.
    Няма как.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1288

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз не виждам как, който и да е климатик - може хем да си е постигнал заданието, хем да духа топло, хем да не качва температурата в стаята, хем да не влиза в on/off.

    Имате някакви нереални очаквания.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1289

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    може но трябва да е с добре написан софтуер и правилно оразмерен .. минимума да е под 200 вата ,по възможност под 150( да не изключва или поне да не е често ) ,тоя минимум не трябва да се покачва или да не е рязко ( такъв е случая с МХИ-то на колегата + преоразмеряване ) и да има много ниски дебити (слаба топла струя ) ..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1290

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Дам, сайлънта при zs са го прецакали, нищо не ограничава. При предния zm макс 600W, при -10° макс 450W. Задаваш 30° и си имаш инвертор като паднат под нулата. ( е не всеки път се получаваше)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе