Страница 92 от 179 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1366

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Колко му е топлоотдаването при 400W? В тези снимки, които са качени по-горе в темата, има някакъв минимум на обороти на компресора. Директно ли кореспондира това с потребление? Danzki, как се държи при вас в режим Auto на вентилатора? Alexandars, вие като ги монтирате тия климатици, разяснявате ли на клиентите си тези особености, защото очевидно не са дефекти, а са характеристики на машината?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1367

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    По добре си сложи Урурото в спалнята.
    Ще сбъркаш.
    До този извод стигнах и аз, още когато сложих двете изделия в две колонки, една до друга.
    Това няма как да се случи, защото дъщеренцето вече е на 30. Отдавна изхвърча пиленцето, а стаята се ползва два пъти в годината. Сега ще я ползвам аз, нали на дърти години хората се вдетинявали?!!
    Някак не ми се вижда съвсем нормално, по "голямата" машина в по малката стая , а "малката" в голямата. Абстрахирам се от спецификите, описани по темите тук.
    Интересно ми е, ако бях попитал в Голф форума, дали няма да ме изкъртят с винкела, на момента? Нищо против марка-модел-география-литература. Може някога и аз да подкарам.

    Загуби от 1.6-2.0 на час, от едно помещение, ок.16 м2, при -5..........!!!
    Нищо против сметките, но изглежда плашещо.
    Такива загуби, при -15, са по нормални,

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    72
    #1368

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При температури над 0 ми се струва, че топли себе си на ауто. На втора степен заковава желаната температура. Правилно оразмерената машина в хола винаги е на ауто и също достига градусите точно. Става дума за 50zs-w.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1369

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Няма помещение без топлозагуби, при 0 градуса.
    Още един пример за преоразмерен отоплител- половинката на Премиума, в "горната" дивизия, е само с 90лв по скъпа, а би се справяла по добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1370

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    А на ауто въобще вдига ли над 2ра степен?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1371

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    Alexandars, вие като ги монтирате тия климатици, разяснявате ли на клиентите си тези особености, защото очевидно не са дефекти, а са характеристики на машината?
    Когато се подбере правилната машина като характеристики и размер и се монтира на правилното място, не е нужно да се обясняват на потребителя всички "особености" на климатика , достатъчно му е да му се обясни как да работи с дистанционното.Колкото по-малко знае един обикновен потребител, толкова по-добре, защото започват едни въпроси и чуденки, дали правилно работи климатика, дали му няма нещо и т.н.
    Клиентите на Alexandars, очевидно нямат такива "проблеми", именно, поради добре подбраната машина за помещението.
    Клапите за хоризонтално насочване (ляво - дясно ) как са насочени? Аз залагам на "право напред", за да не ви духа към спалнята.Климатика върти въздуха пред себе си, а в останалата част, където вероятно мериш температурата, е хладно.Отделно,мисля, че ти е сгрешена концепцията за отопление.20 градуса е хубава температура, но тя е подходяща за спане! За през деня, е доста ниска, за отопление с климатик, вдигни на 22-23 гр., сложи го на втора степен, с клапи насочени крайно дясно , а другите на 2-3 степен, да не са много насочени надолу, 30-45 градуса макс.Колко градуса държи без климатик, помещението?
    "Проблемите " при теб идват основно от това, че ти е монтиран на неподх. място, отделно го държиш на ниска темп. - 20 гр.
    Този пост е редактиран от Palev; 05-12-21 в 17:18.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1372

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    Колко му е топлоотдаването при 400W? В тези снимки, които са качени по-горе в темата, има някакъв минимум на обороти на компресора. Директно ли кореспондира това с потребление? Danzki, как се държи при вас в режим Auto на вентилатора? Alexandars, вие като ги монтирате тия климатици, разяснявате ли на клиентите си тези особености, защото очевидно не са дефекти, а са характеристики на машината?
    Около 1200W при около +2°С в сухо и безветрено време, без видимо обледяване. Мерих с маслен радиатор преди години, Морфей от матрицата ми беше изнамерил поста наскоро

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1373

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тази година отоплявам с климатика, миналата с конвектор и данните за без отопление са ми отпреди две зими. При -10 външна, задържала 3-4 дни е падала до 10 градуса вътре. Както в момента е в диапазона 4-12 градуса, вътре би било 15. Не ми е необходима по-висока температура през деня. Стаята се ползва само за почивка. Преди да къпем бебето затоплям с или с режима за повишена мощност или само с вентилатор на 4. В упътването имаше инсталация според положенито на климатика в стаята и съм го настроил така, че клапите сочат противоположния ъгъл на стаята. От всичко написано, така и не разбрах режим ауто на този климатик раздухва ли над 2ра степен. Защото ако да, ще приема, че леглото му пречи и го бърка. Александарс не знам какво, как и на кого подбира, но по-назад той ми отговори с нещо като намек, че машината е монтирана неправилно. Ако това е така нареченото сервизно ръководство https://www.lumelco.pt/wp-content/up...o_srk-zs-w.pdf , го изтеглих и го прегледах. Единственото, което забелязах, е че тръбите са в обща изолация, а е показано, че трябва да са в отделна. Дължината им е може би около 2 м, но не видях да има изискване да минимум. Имаше едни коефициенти за редукция на мощността при нарастване на дължината и местните съпротивления. В първия си пост съм объркал изложението на стаята - не е север запад, а север-изток. Какъв точно мислите че е проблема с положението? Трябва да е срещу вратата или не трябва да е срещу леглото. Според вас ако обърна леглото ще има ли подобрение?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    72
    #1374

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    А на ауто въобще вдига ли над 2ра степен?
    Да. Този в спалнята много рядко - ако се налага да гони над 2 градуса разлика.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1375

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Toshiro, как видя че тръбите са в обща изолация. Обикновено всяка тръба се пуска в отделна изолация и после двете тръби, кабела и евентуално кондензния маркуч се бандажират с uv устойчива бяла pvc лента. Така визуално от вътрешното до външното се вижда един бял "маркуч/сноп"

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1376

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При самия монтаж гледах какво правят. Отделно визуално и с напипване може да се установи
    Това се вижда вътре:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Toshiro; 05-12-21 в 14:51.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1377

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    А защо сте допуснали тази глупост?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1378

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Защото не разбирам. Но мисля, че не това е причина за работата на машината, защото дайкина в детската и фуджицуто в хола са направени по същия начин, а нямаме забележки към работата им.
    Ей го е: аз отварям вратата и поне 3 мин се въртя навън, а нашто момче дига клапите да почива
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1379

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не съм казал, че това е причина в работата на машината. Просто изразих мнение, че това не е правилно. След като сте допуснали и трите Ви машини да бъдат монтирани неправилно, явно доверието Ви към фирмата която ги изпълнява е безгранично...
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 05-12-21 в 17:41.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1380

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз откъде да знам как се прави, че да изискам или недопускам нещо. Скоро в офиса друга фирма монтира климатик и ще погледна там как е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе