Страница 94 от 179 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 2676
Like Tree1640Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1396

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    35 май е с двоен, че гледам е и по-тежък?
    35 е двуредов, 20 и 25 - едноредови.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1397

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    . Скоро в офиса друга фирма монтира климатик и ще погледна там как е.
    Провери ли в офиса дали тръбите са в обща изолация?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1398

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Общата изолация софтуер не пише.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1399

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Провери ли в офиса дали тръбите са в обща изолация?
    Да, в обща. Но там има и предистория, която не съм знаел. Понеже са подменяли стар климатик, са ползвали стария тръбен път, а конусите на развалцовката уж не били същите (това не знам дали е фактически възможно) и като затегнали гайките изгубил феона - така казват колегите, но наистина е имало ново зареждане с фреон. После драма, драма, скандал, драма, още фреон, нов тръбен път и така. Но като гледам отвън на доста климатици изолацията си върви в отделни изолационни черва - очевидно това е правилния начин.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    20
    #1400

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Моят опит с този модел е следния. Имам два SRK-ZS-W и едно LG, което включвам по-рядко. Едното Митсубиши е 25-ца и съм го монтирал в хол 35кв.м. Ще кажете, че са ми монтирали много малък климатик в голямо помещение, да но аз държах да е 25-ца, защото година по-рано взех другото Хеви, което е 20-ка и е в спалнята ми 15кв. м. и миналата зима разбрах как работи, с какво се справя и че иска простор, за да работи като инвертор и за това и рискувах. В апартамента има още една спалня, в която има климатик LG, но него рядко по пускам защото в стаята е топло. И двете Хевита ги държа на 23гр. Ауто вентилатор и 3D поток на струята. Всички врати се отворени, а апартамента е 105кв. м с хубава дограма и изолация изток-западно изложение в гр. Перник, където зимата не е особено топло. Успявам да сгрея целия апартамент само с тези два климатика. 20-цата в спалнята работи 40% времето по начина по-който описват колегите тук - включва и изключва, но поддържа зданието си. 25-цата в хола от както я пуснах началото на октомври почти не е изключвала... може би само в най-топлите дни. В зависимост от външните температури работи между 200 и 480W и в хола температурата е между 22.5 и 23.5. Разликата между работата на двата климатика в двете различни помещения е голяма. В голямото помещение 25-цата на ауто управлява турбината си адекватно, според това което виждам и чувам. Дори след разкрежаване съм я чувал и да се форсира на 3-та и 4та степен. Отделно от това се усещат и различните степени на междинни скорости между фиксираните. 20-ката в спалнята примерно на ауто вентилатор в същото време не съм чувал да работи на скорост различна от 1ва и 2-ра. Лично за мен, заради особеностите на софтуера този модел, колкото и да е тих не е подходящ за малки помещения.
    Този пост е редактиран от hristo.petrov; 08-12-21 в 15:57.
    Alexi, mimojef, GLARYS и 2 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1401

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristo.petrov Виж публикацията
    Едното Митсубиши е 25-ца и съм го монтирал в хол 35кв.м. .
    25-цата "презимувала" ли е или тази ще и е първа зима?
    20-цата, след като си поддържа заданието, защо не я сложиш на 2-ра фикс. скорост, за да не се развърта излишно?
    Този пост е редактиран от Palev; 08-12-21 в 16:26.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    20
    #1402

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На 25-цата това е първата и зима и до тук се справя отлично. Имайте предвид, че блока е изцяло населен, апартамента е с изолация и изцяло вътрешен, което има огромно значение. Сменил съм няколко марки климатици до сега и не съм имал проблем с отопляването. Разчитам на това, че все пак имам 3 броя климатици и при нужда ще работят всички, така че нямам притеснения относно по-големите студове. По скоро преди монтажа притеснението ми беше да не се получи, така че малкия климатик в голямо помещение да не грее само себе си, но за сега климатика ме опроверга.
    20-цата ако я държа само на втора скоро смятам, че ще работи нон стоп он-офф. Сега поне една част от времето я принуждавам принудително да "зацепва" и да работи без да изключва, поне докато не паднат температурите под -2гр. След това няма сила, която да я накара да НЕ работи он-офф след като се вдигне минимума. ..... впрочем има начин... като стопля външния датчик и бързо пада на 200w дори при -6-/7 градуса, но уви това не е решение.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1403

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    ...пада на 200W, но пуска дефрост...

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1404

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristo.petrov Виж публикацията
    На 25-цата това е първата и зима и до тук се справя отлично. Разчитам на това, че все пак имам 3 броя климатици и при нужда ще работят всички, така че нямам притеснения относно по-големите студове. .
    Дръж ни в течение, като паднат температурите трайно под -5, -10 градуса, как се справя 25-цата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1405

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Помещението може и да няма нужда от повече от 25W/m3 при такива температури. Аз мисля, че ще се справя копелето.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    6
    #1406

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, не знам дали да го квалифицирам като проблем или дискомфорт, но преди 3 дена монтирахме MITSUBISHI HEAVY SRK25ZSX-W DIAMOND в спалнята.
    Справя се отлично в отоплението, но забелязвам, че когато работи има някак си тежка миризма все едно влага, която иначе я няма.
    Проветряваме редовно, а и в хола имаме 35ца и няма такъв проблем.

    Чудя се дали не е нещо от тръбите поставени при строежа на блока или нещо подобно.
    Някой дали има идея защо би се получавало или ако му се е случвало?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1407

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Дръж ни в течение, като паднат температурите трайно под -5, -10 градуса, как се справя 25-цата.
    Ами моята 20ка в 18.5кв.м. е с постоянно отворена врата към 10кв.м. коридор и от там към 6кв.м. баня ... сега кара 3та зима.
    На -15 бичи на 650 вата и прави по 1-2 дефроста на 24ч. Направо му се чудя с тоя едноредов топлообменник . Фуджака в хола е с двуредов но по-кекав и духа хладка струя , скоро мисля да го махам ...

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    GLARYS и rosswen харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1408

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    В моята 25ца пък има някакъв зъл шейтан. Не бързах да пиша, защото исках да изгледам целия филм. Вчера отивам да подготвя помещението за преобличане на малката след баня и гледам ватметъра - 500 вата при 3та степен на вент. при задание 20гр., външна около 4 и чувам, че всъщност шума от турбината е по-нисък, което съвсем ме изнерви. Изредих скоростите и като пак дойдох на 3та, вече въздушния поток беше по-силен и консумацията започна да пада. Увеличих заданието на 24 и преминах още веднъж през степените на вента и изчаквах на всяка да видя какво се случва и на ауто консумацията започна да пада под 300 и накрая се кротна на 250W, като задържа тази консумация до 24:00, когато си легнахме, а вън вече беше около 0. Температурата в стаята не подмина 22гр, но и не беше мръднала до сутринта и в интерес на истината беше много приятно докато обгрижвахме малката. Събудих се, потен естествено, към 3:00 и климатика тъкмо се размразяваше. После като станах в 7:00 за работа също се размразяваше. Питата му и тази на Дайкина бяха бели, а под тавите имаше ледени висулки. Само под Фуджицуто нямаше и му беше суха питата при външна -4, сухо и слънчево. Не мога да му хвана спатиите на този климатик и това е.
    Този пост е редактиран от Toshiro; 09-12-21 в 12:13.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1409

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    . - 500 вата при 3та степен на вент. при задание 20гр., външна около 4 и чувам, че всъщност шума от турбината е по-нисък, което съвсем ме изнерви. Изредих скоростите и като пак дойдох на 3та, вече въздушния поток беше по-силен и консумацията започна да пада. .
    Може да си го хванал точно след off, още да не се стоплила питата и затова да не се е раздухал с 3-та, ако го беше изчакал малко щеше да провериш дали е така.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1410

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Веднага се сетих за тази възможност и изчаках около 2 минути - не беше след офф. Учуди ме, че прави номер на 3та, а още повече, че на Ауто се държа така прилично, при положение, че си беше застудило, и успя да задържи температурата в стаята с такава ниска консумация. Буквално не е спирал до полунощ, защото при всяко влизане параноично поглеждах ватмера и слухтях под машината.
    Този пост е редактиран от Toshiro; 09-12-21 в 15:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе