Страница 97 от 179 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 2675

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1441

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Е к'во да правиш, разликата между двата режима поне за мене е огромна.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Е как да off-не при 160W минимум и работа 260W. Тея загуби трябва да се покриват.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    160W при стайна 20°.
    При стайна 24..25° тръгне ли on/off под 300W не пада при външна над нулата, така се зацикля , претопля и за мене не е ОК. Иначе ако не изключва пада на 200W, при 26° задание.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1442

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нормално е да ти харчи повече при стайна 24-25-26C спрямо 20C. Условията вън са еднакви, но загубите се увеличават.

    Повишения разход, не е от on/off, а от по-високата желана темп, според мен.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1443

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Така е, по висока стайна-по голям разход. Миналата
    (или по миналата) зима (ще се повторя или потретя) при относително невариращи външни температури съм правил на няколко пъти експеримента - една седмица задание 24° и една седмица задание 25..26°. При по високото задание стайната е с около градус по висока, а ватметъра отчита по малко изхарчен ток. Точни стойности не помня, но някъде го бях писал какво колко.
    Поиграйте си с графиките (площа) от ноум асистента, ще се видят нещата.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1444

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ако примерно правиш мониторинг на външна темп. и влажност и видиш средната им стойност за денонощие, седмица или повече, ще видиш, че има разлика въпреки, че уж ти се струва, че е относително една и съща, без резки промени.

    Всеки градус във външна темп, надолу или нагоре, повишава или намаля разхода, а така също се отразява и на COP на машината.

    Едва ли разликата е била нещо фрапантно, с което не искам да кажа, че си въобразяваш, но просто методите ни за следене и уредите които използваме са малко горе-долу, да добиеш някаква обща представа как горе-долу работи машината и какъв горе-долу разход прави. За няква абсолютна точност от който да си правим генерални изводи, по-скоро не.

    Моята машинана с постоянен on/off за изминалия месец, при работа 24/7 е изгорила 130kw около 27лв.толкова и горе-долу платих. Идва 180W средно на час за този период. При средна темп за месеца 11.2C. Загубите ми при 10C външна темп. на помещенията, които топля са ми грубо сметнати от мен 770W (вътрешната изолация не я включвам в сметките щот даже не я знам ква е)

    Ако машината ми имаше ниски минимуми като вашите и не спираше или циклажа и беше значително намален, колко пари по-малко щях да платя?



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от morfei1; 11-12-21 в 20:25.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1445

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    От скоро си, не си ме чел ( не че има смисъл)
    Малко off , извън темата, но 2015 взех първият климатик дайсейкай6 10-ка. Едва ли щях да напиша и ред тук ако не се получи следната ситуация - пуска клапите и се включва компресора турбината не се върти, така минават 10мин. След това тръгва турбината и започва да духа топло 10мин. След което изключва и прави почивка 10мин. Купих си ватметър и какво видях - 10 мин консумира 260W и от това в стаята нищо. Така установих че от 20мин работа половината са на вятъра. После установих че си вдига минимума и т.н. и че работата на инверторен климатик тръгни/спри на сред зима си е ...... ( всеки сам да си го определи).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1446

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Нормално е да ти харчи повече при стайна 24-25-26C спрямо 20C. Условията вън са еднакви, но загубите се увеличават.

    Повишения разход, не е от on/off, а от по-високата желана темп, според мен.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    До преди 3 дена жена ми държеше климатика на 24-25-26° вътрешна и ми харчеше по 6-7 kw/h на денонощие. След като аз се преселих в спалнята и го пуснах на 21° ми харчи по 2,5-3,5kw/h

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1447

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ... и че работата на инверторен климатик тръгни/спри на сред зима си е ...... ( всеки сам да си го определи).
    ОК, съгласен, но от работа на въпросния климатик, не може да се генерализира работата на всички клими изобщо.



    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    До преди 3 дена жена ми държеше климатика на 24-25-26° вътрешна и ми харчеше по 6-7 kw/h на денонощие. След като аз се преселих в спалнята и го пуснах на 21° ми харчи по 2,5-3,5kw/h
    Някъде беше писано, че градус нагоре стайна качва разхода за отопление с 10% и при теб важи с пълна сила.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1448

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Имаш периферия можеш да видиш при тебе как е. От включването на компресора до духването колко време минава, колко е навъртял на ватметъра, после като изключи компресора след колко време спада температурата при тръбен сензор. ( при мене почти веднага отива на 17°, така че практически няма остатъчно топлене след спиране на компресора)

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1449

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Имаш периферия можеш да видиш при тебе как е. От включването на компресора до духването колко време минава, колко е навъртял на ватметъра, после като изключи компресора след колко време спада температурата при тръбен сензор. ( при мене почти веднага отива на 17°, така че практически няма остатъчно топлене след спиране на компресора)
    От момента на включване до момента на почване на духане на топло - според Home Assistant, изминават точно 1:05мин. измерих го и с хронометър 1:07мин. Веднага щом компресора се развърти до "пълната" си мощност около 700-750W започва да духа топло. А колко ще работи..... според загубите... досега не съм го виждал да пада под 350-370W. Имай предвид, че това е машина на 16год. предполагам, че съвременните (не всички) ще се представят, ако не много по-добре то поне няма да са по-зле от тази. Да кажем, че след като изключи компресора, около 30сек. усещам струята макар и на най-ниска степен на вента - топла.

    Синята графика е на климатика, 1-ви тур е измерването ми с HA, 2-ри тур е измерването с хронометъра.
    Лилавата графика (нарочно не я махнах) са данни от хладилника ми (наскоро ми стана интересно как работи), който учудващо работи на подобен принцип ( on/off ) вече, 26год.
    Също да се има предвид, че отчитането на графиката в HA не е на всяка секунда, а между 6 - 15сек. затова и двето графики изглеждата леко по различни.

    Още няколко дни и температурите трайно ще се задържат около 0C и под нея. Може би тогава ще имаме по-реални наблюдения, защото в това лигаво време с темп +15C циклажа е неизбежен, поне според мен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morfei1; 12-12-21 в 01:21.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1450

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    on цикъла около 3мин ли е. От тях 30сек на вятъра, 1/6 или 15% . Отговори си на последното изречение в пост #1444.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1451

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    От включването на компресора до духването колко време минава
    Хеви не гаси турбината при он/офф , какво се опитваш да внушаваш пак
    Това с гасенето на турбината е отврат , спах под едно такова грии и се събуждах на всяко тръгване на климатика от промяната на шума в стаята ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1452

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Рос, дайсейкай не винаги си спира вътрешния вентилатор при изключване на компресора. Има си някаква особена логика, според която го прави само понякога. Вепоятно и при високия клас на MHI е същото?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1453

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Mig нищо не внушавам. С morfei1 си коментираме разни неща, всеки климатик като марка/модел си има различни алгоритми на работа.
    Да, хевитата не спират турбината, но ако чакаш да те стопли с вдигнати клапи и обороти на обдухване...

    - - - - - - - - - -

    Я виж едно хеви,
    Screenshot_20211212-084356_e-Control.jpg

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1454

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Рос, дайсейкай не винаги си спира вътрешния вентилатор при изключване на компресора. Има си някаква особена логика, според която го прави само понякога. Вепоятно и при високия клас на MHI е същото?
    Високият клас на Хеви не спира турбината при офф или след включване на компресора. Оборотите на турбината много деликатно се променят, докато при Тошибата не е точно така. Там турбината по време на офф се движи с такива обороти, че не се чува, все едно е спряла. Отделно, при стартиране на компресора сваля клапите и спира напълно турбината, след което тръгва изведнъж. Не е нищо фрапиращо, но както каза [mention]Mig82 [/mention] , по-приятно и неусетно за ухото е турбината да не спира. По-монотонно и ненатрапчиво е. Не зная защо някои хора толкова се дразнят, че турбината не спирала, при някои марки, за мен това е по-добрият вариант, вече казах защо. Плюс това, клапите се вдигат и няма хладен полъх, като при други марки.
    П.п. В това отношение, Хеви са се справили по-добре от Тошиба, според моите възгледи. Оффтопик: Иначе Тошо е бетон, много ме радва. Тази нощ спах под него, оставен на Ауто турбина и 23гр, при външна 4-5гр. Слезе си на някаква незабележима степен от сорта Lo- или SUlo, закрепи на 190-195W и така цяла нощ, без да изключва, в 14.5м2. Вече стените са изстинали, защото външните задържаха седмица и нещо от -2 до +3 максимални и ето какъв е резултатът.
    Този пост е редактиран от rosswen; 12-12-21 в 11:44.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1455

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    +3° е добре, облачно мъгливо, но ще минат декемврийските мъгли и януари денем +5° - 170W, през ноща -6° - 400W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе