Страница 101 от 179 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 2676
Like Tree1640Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    51
    #1501

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Тоше, не го мисли вече- ти се поболя бре!
    Не си се прее......карал с тия 200лв. Климатика ти може да работи досущ като 7ца, в ниските, но пък печелиш във високите. ...
    Имам едно помещение още за климатизиране и се чудя дали да не сложа една 7ца. Премислих много моята ситуация и претеглям обективни факти според изискванията си. С трайното застудяване при средни температури около 2'С машината работи изключително добре, включително и според ватмера. Не знам дали е изключвала последните 7 дни или да е правила дефрост. Държи почти постоянен товар около 210W и то на ауто вент. Заковала е заданието. Много е дискретна, буквално безшумна. От спалнята в детската, чувам Дайкина как си вее почти натрапчиво. От детската в спалнята нищо не чувам и поглеждам клапите да се уверя, че Мицубишито работи. Мъглите изобщо не го морят копелето, а покрай Марица те са често целодневни. Чакам да паднат още темепратурите и да си вдигне консумацията, за да преценя как ще е комфорта с изключването след работа на 400W. За 1370лв + 200 за монтаж не знам дали може да има близка алтернатива. Има си особености машинката и това е.
    vector, rosswen и Palev харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    41
    #1502
    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Проблем не би трябвало да има стига кабела между двете тела да е с достатъчно сечение, за да понесе натоварването от външното тяло.
    Благодаря за отговорите. Не знам как да цитирам и двата поста едновременно. В къщи фуджицуту ми го захраниха външно и от него към вътрешното, за това се притеснявам да не стане някой фал с митсубишито. Като ходя пак ще сваля капака да погледна кабела.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1503

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Как точно са ти го захранили, че въобще не се разбира.
    Ако захранващия кабел е вързан към външното и от външното върви друг кабел към вътрешното, това е правилния начин.
    Някои хора нямат външна инсталация и захранващият се пуска по тръбите, заедно с кабела за вътрешното, към контакт в стаята.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    41
    #1504

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не колега така съм писал, че вкъщи е захранено фуджицуто, както мисля, че е и правилния начин. Митсубишито е с кабел от контакта към вътрешното и от него кабел към външното. Т.е. захранен е вътре от контакта, а кабела към външното тяло е само един.
    Този пост е редактиран от t0n3; 17-12-21 в 11:45.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1505

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Toshiro Виж публикацията
    а покрай Марица те са често целодневни. Чакам да паднат още темепратурите и да си вдигне консумацията, за да преценя как ще е комфорта с изключването след работа на 400W. За 1370лв + 200 за монтаж не знам дали може да има близка алтернатива. Има си особености машинката и това е.
    Ми как да е тръгни спри - тръгни спри, ако не можеш да покриеш минимума и. Ако 7,9 и 12 са с еднакви минимуми и покачват на 400W под 0C, аз не виждам резон да си купя орязана 12-ка и да спестя еднократно 200-400лв.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1506

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    12та не е орязана , само 7 и 9 са еднакви ...

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1507

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от t0n3 Виж публикацията
    Не колега така съм писал, че вкъщи е захранено фуджицуто, както мисля, че е и правилния начин. Митсубишито е с кабел от контакта към вътрешното и от него кабел към външното. Т.е. захранен е вътре от контакта, а кабела към външното тяло е само един.
    Ясно, просто климатика е захранен през вътрешното, а не през външното.
    В инсталационното ръководство не се посочва подобна опция.
    Нека монтажниците във форума да кажат.
    Аз лично, независимо какво ми каже, който и да е, ще си пусна кабел към външното, не е нищо сложно.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1508

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    12та не е орязана , само 7 и 9 са еднакви ...
    Имам предвид, че 7 и 9 са орязани 12-ки. И ако не впечатляват с по-добри минимуми спрямо 12-ка, то тогава дори с по-ниската си цена не биха ме впечатлили.

    Пък тея които ги разбират повече, нега си ги оразмеряват по учебник.

  11. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #1509

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Screenshot_20211217_125311.jpgScreenshot_20211217_125132.jpg
    Това са електрическите схеми на двете тела.
    Преценете сами дали има или няма проблем. По принцип захранването трябва да е на външното тяло, а от там се връща кабел към вътрешното, като кабела може да бъде и с по-малко сечение отколкото е захранващия.
    Този пост е редактиран от frick; 17-12-21 в 13:40.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1510

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от t0n3 Виж публикацията
    \... да не стане някой фал с митсубишито. Като ходя пак ще сваля капака да погледна кабела.
    От захранването фал няма да стане.

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    ...По принцип захранването трябва да е на външното тяло, а от се връща кабел към вътрешното, като кабела може да бъде и с по-малко сечение отколкото е захранващи.
    ...но понеже им е по лесно, захранват вътрешното, с кабел с по голямо сечение на жилата, а от там външното.

  13. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #1511

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Дано не са пуснали три жилен вместо четирижилен. Често ми се случва да попадам на такива изпълнения.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1512

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Имам предвид, че 7 и 9 са орязани 12-ки. И ако не впечатляват с по-добри минимуми спрямо 12-ка, то тогава дори с по-ниската си цена не биха ме впечатлили.

    Пък тея които ги разбират повече, нега си ги оразмеряват по учебник.
    Ами не не стоят така нещата , с по-големия си капацитет на топлопредаване (фреон , компресор , топлообменници, дебити) 12та ако не я сложиш в 28-35кв.м. (изолирани) .... минимум ама през крив макарон.

    То оразмеряване по учебник незнам дали има при положение че 90% от изолираните спални са за 5-ци ... но поне до колкото може. Аз съм много против "презапасяването"

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 17-12-21 в 13:51.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1513

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И аз това се чудя. Еле пък японците с техните кибритени кутийки, да няма под 7-ца.
    Повечето модерни жилища са така добре изолирани, че на практика могат да се топлят с под 20вата на квадрат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    41
    #1514

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Явно не съм успял да се изразя правилно, извинявам се за което. Ходих да снимам и прилагам снимка на свързването във вътрешното и външното тяло.

    IMG_20211217_134644.jpg

    IMG_20211217_144023.jpg

    Вече дупките за тръбите са изолирани и замазани и става трудно ако е необходимо да се преправя захранването.
    Този пост е редактиран от t0n3; 17-12-21 в 14:52.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1515

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    И аз това се чудя. Еле пък японците с техните кибритени кутийки, да няма под 7-ца.
    Повечето модерни жилища са така добре изолирани, че на практика могат да се топлят с под 20вата на квадрат.
    При мен са 22, съответно ок. 55 на кубик.
    В другата тема, последно се коментираше хардуера- от 20, та до 60 е еднакъв. Външното ми тяло е с габарита и теглото на измислена 24ка.
    Това, че "разбирам", означава ли, че трябва да си взема 60ка? Добре, че съм от по простите.
    По неволя, следващият ми климатик ще е 25, понеже модела го няма в по "орязан" вариант, но е невероятно гъвкав- минимуми по 100на вата.
    Няма 5чкиииии, няма!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе