Страница 137 от 180 ПърваПърва ... 87127135136137138139147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,041 до 2,055 от общо 2686
Like Tree1643Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #2041

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Днес ще монтират 7-ца на сестра ми, та по тоя повод имам следния въпрос.
    В режим на охлаждане пуснато ли е по подразбиране обдухването за подсушаване на топлообменника след като се спре климатика? Ако не може ли някой да качи инфо как се настройва че не успях да го открия в темата и документацията.
    Не е пуснато по подразбиране. Трябва да се активира ръчно. Хубавото е, че веднъж активирано, си остава така и не се налага да се настройва отново. Ще познаеш, че си го активирал, когато ти излезнат звездички на ДУ, до зададените градуси, в режим охлаждане.
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2042

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Мерси, аз това го видях но не можах да повярвам че е два часа и реших че има друга настройка с която да подуха 20-30 минути и да спре. Как процедирате оставяте го 2 часа или си го гасите след известно време сами?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #2043

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Мерси, аз това го видях но не можах да повярвам че е два часа и реших че има друга настройка с която да подуха 20-30 минути и да спре. Как процедирате оставяте го 2 часа или си го гасите след известно време сами?
    Оставям си го 2 часа. То не се разбира, че се случва нещо. Клапите се затварят напълно и върти турбината на много ниска степен, предполагам по-ниска или еквивалентна на режим следене. Общо взето не се чува нищо, само мига индикацията през няколко секунди.
    bobivg одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    4
    #2044

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте! Пише ви "девойка в беда" Искам да помоля за съвет! Предстои ми закупуване на климатик, с цел основно отопление, като след изчитане на няколко стотин страници, съм се спряла на MHI SRK/SRC ZS-W Premium. В момента в хола имам Hitachi rak-35rpe/rac-35wpe performance, който мисля, че ще бъде по-добре да бъде преместен в спалнята (спалнята се стопля доста по-бързо и лесно, условно е наречена спалня - спи се и в двете помещения), а в хола да бъде сложен новия, който ще трябва да "постопля" и останалата част от етажа (вратите са отворени постоянно, без тази към стълбите). Живея в къща на втори етаж (последен), височина на тавана 2.65м., няма изолация, 5 камерна PVC дограма, стъкла - 4 сезона, намира се в София област. Желаната температура за поддържане е около 23-24°. Моля да ми кажете дали размер SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM ще бъде подходящ и ще смогва да топли? Също така, последните дни се зачетох и в темата за SRK25ZSX-S/SRC25ZSX-S DIAMOND. Дали си заслужава разликата в цената на двата и дали ако хиперинвертора харчи по-малко, с времето тази разлика "ще се изчисти" със сметките за тока? Приемам всякакви съвети Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2045

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ами ако мислите да топлите кухнята и банята (които са и с по две външни стени) през коридор в къща без изолация….., трудна работа.
    Може би до 0С ще се “постоплят”, ама надолу трудна работа.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2046

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Aко сте доволни от работата на Хитачито, то най-добре не го местете, винаги има риск да се предобри нещо, пък и струва пари, които може да вложите в по-виоск клас климатик за спалнята.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    4
    #2047

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Благодаря ви за бързите отговори! Като цяло при нашите неблагоприятни условия съм доволна от Хитачито, тъй като все пак се справяше да държи в хола около 21-22°, в кухнята и банята около 18-20° (пропуснах да спомена, че само в банята има изолация). Проблемът обаче е, че много се тормози (2 зими има дотук), защото обемът е много. Идеята ми за преместването е от гледна точка, на това че Митсубишито (надявам се) е по-мощна машина и предполагам, че ще се справя по-добре в хола (80лв ми казаха цена за преместване, не знам дали е добре). Ако успея да смогна обмислям догодина да сложа и един по-малък в кухнята, като се надявам така още да падне разходът (сметките ни за ток миналата зима в студените месеци бяха 400-500лв. отопление с 1 климатик и 1 конвектор в спалнята + стандартните домакински уреди). За тази есен се надявам да успея да сложа поне на таваните изолация, за да не топлим толкова гаргите

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2048

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    …сметките ни за ток миналата зима в студените месеци бяха 400-500лв..
    Уха, много бе.И аз плащах подобни, ама за 200+ квадрата.Само топлата вода ми е на газ.
    Помислете сериозно за изолация в бъдеще.
    Сложете сега един, и догодина като добавите в кухнята още един ще станат работите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2049

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Това, че Хитачито се пъне е добър признак, като се сложи още един в спалнята, да помага, всичко ще заспи.
    Слагайте 25ца Премиум, след като мислите да слагате и в кухнята. Две 35ци ще са много + евентуално още един.
    А Даймънд серията е с над 1000лв. по-скъпа, което надали ще се избие от икономия.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #2050

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте,
    Пише още една... абе не съм "девойка", ама да кажем майка в беда с подобен проблем - стар тухлен апартамент (с дебели стени) на втори етаж, без изолации и тавани на 2.70 м... По принцип сме на ТЕЦ, ама хич не се знае ще ли има таз зимъска такова животна, па ептен на какви цени ще да е, та реших и аз да се спра на Mitsubishi heavy srk50zs-wt src50zs w premium 18000. Обаче понеже с климатици съм се занимавала, колкото с правене на АЕЦ реших да питам и тук, аджеба това животно ще ми свърши ли работа.
    Слагам "скица" на разпределението на апартамента. Като уточнения искам да кажа, че ми се иска да топля две стаи, евентуално и третата, но понеже тя е спалня, може да е само за вечер/нощем.



    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    25
    #2051

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нещо ми се разбуча външното тяло. На клипа се чува по-тихо, отколкото действително е. Баси гредата, а е само на 2 години и на общо 40 дни работа.



    При пускане се развърта на висока скорост и тракането започва като се успокои и падне на 450вата консумацията.

    Тук намерих в нета клипче, където се чува по-ясно - първите няколко секунди е

    Този пост е редактиран от zlostorko; 20-09-22 в 11:43.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2052

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    заради такова бучене махнах един климатик .. няма оправия чуваше се вътре в стаята

  16. BOz
    BOz е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    3
    #2053

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте,

    След месец трябва да се обзаведя с 3 климатика. Цел - отказване от Топлофикация - София.
    Входящи данни, които мога да дам, за да посъветвате в избора, който имам към този момент и ако нещо има да го взема предвид, преди монтажа.
    1. Машината трябва да е тиха. Спя леко и ме дразни дори водата, която се върти в радиаторите нощем. Понякога се будя от радиаторите на ТЕЦ-а, защото чувам циркулацията на вода през тях. Дори лятото спя на затворен прозорец, защото външния шум ме буди.
    2. Апартамента е студен. Първи етаж, "ново" (преди 15 години) строителство. Тухли и външна изолация. Но плочите и положението на апртамента го правят много студен/усоен. Зимата, когато стане -10 навън, плочата от долу (пода) слиза на 12 градуса и няма шанс да се ходи бос, дори с макисмална мощност на парното да докарам до 24 градуса вътрешна температура. Цялата фасада (балкон) на апартамента е с навес. Демек в апартамента не влиза никога слънце и няма никога приходяща топлина. Само студ, примерно духа от някои контакти. През последните 2 дни, от както стана по-студено, температурата в апартамента падна веднага с 2 градуса. и сега е 20 градуса. Като задържи тези температури сега (5-20 градуса), до 2-3 дни ще стане 18 градуса и вадя конвекторни печки, за да не измръзнем. Винаги преди да бъде пуснат отоплителния сезон и след като го закрият, няколко дни съм на ковекторни печки по тази причина.
    3. Миналата година по топломер на топлофикация, имам изразходвана 8500 Квтч енергия.
    4. В спалнята, когато стане навън -10 и по-ниска темепратура, алуминиевия радиатор, който е с 10 глидера, 60 см. = 1900 Вт, едвам успява да устиска да задържи температурата в спалнята на около 21 градуса на пълна мощност. Ако задържи над седмица под -10, за това време темепратурата в стаята спада с около 2 градуса - от 23 да кажем до 20-21 градуса. Просто информативно за топлозагубата.
    5. Детската стая е най-вътрешна и там работата е по-добре. Радиатора успява да устиска температурата (около 23 градуса), като през деня може и да не работи на пълна мощност. Но всички радиатори в апартамента под -10 започват да работят на максимален дебит/капацитет/температура/мощност. При детската стая, вътрешното тяло ще стои над гардероб. От гардероба до тавана има 60 см. разстояние. От лявата му страна ще е стената, а от дясната пак е до шкафове. Демек ще се пада като в една ниша и трябва да бъде настроен да духа напред. Надявам се да не си създава "джоб" и да не смогва да затопля помещението.
    6. Причина за отквазване от топлофикация - прекалено големи сметки. Миналия отоплителен сезон = 1400 лв. По груби сметки, спрямо очакваните нови цени на Топлофикация, ще отидем на 2500-3000+ лв. за отоплението. Демек средно на месец над 500 лв.
    7. Апартамента почти винаги стои с отворени врати на помещенията.
    8. Ето и примерната схема на монтажа, като заради специфика на жилището, вътрешните тела няма как да се монтират на друго място:

    Поради спецификата на монтиране на външните тела извън предела на балкона (зад оградата му), тръбния път на два от тях ще е около 8 метра, а на детския - около 4 метра.

    Вече съм си купил 3 броя Броудлинкове за мониторинг на климатиците и да започна да се филмирам.

    Очаквам вашите коментари/съвети/напъствия.
    Благодаря.

    п.п. Изчетох всичките страници на тази тема, а и на други теми и леко започнах да се ориентирам в климатизацията и понятия като он-офф, дефрост и разни такива. И точно затова реших и да пиша, а не само да чета.
    Този пост е редактиран от BOz; 20-09-22 в 15:54.
    HiDefinition одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2054

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нещо сметките не ти се връзват. Цената средно за миналия отоплителен сезон при мен излиза 117лв/MWh 8,5*117=994лв. Цената до нова година ще е 165лв/MWh или 8,5*165=1402лв. 2500-3000лв няма как да стигнеш, никое правителство не би си позволило такова покачване на цените. Отделно и да минеш на климатици ще ти остане топлата вода и сградната инсталация. Аз тези пари бих ги използвал за топлоизолация на пода 5см XPS от долната страна на плочата под апартамента и за увеличаване на глидерите в помещенията които са по студени. Колко MWh са топла вода (пише го в изравнителната сметка)? Не очаквай климатиците да ти стоплят пода, а тоя забит над гардероба е тотал щета.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2055

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И не очаквай да намериш климатик, който да не чуваш винаги и при всякакви обстоятелства. Това е устройство с движещи се части, разчитащо и на принудително движение на въздуха и фреона. Това с оглед написаното колко си чувствителен на тема шум нощем. И аз станах такъв последните години и няма създаден климатик за такива като нас. Ще трябва да свикваме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе