Страница 140 от 179 ПърваПърва ... 90130138139140141142150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,086 до 2,100 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #2086

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Добре де, ако наистина е толкова голям проблема от Mitsubishi защо си затварят очите и си с***т на името?!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2087

    Question Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    ... Както казах това се знае и от монтажници и от сервизни и от всеки, който го е виждал разглобен и има елементарни технически познания....
    А ти, след като не си го виждал разглобен (не пиша "гледал") и нямаш никакви технически познания, за какво спориш? И вътрешния вентилатор е балансиран, и шийките са съосни, лявата е закалена и полирана. Проблемът идва предимно от напрежението на тръбите, с които е свързан, заради слабата пластмасова конзола. Масата на цилиндричния вентилатор не е по-различна от тази на хитачи или панасоник.

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Добре де, ако наистина е толкова голям проблема от Mitsubishi защо си затварят очите и си с***т на името?!

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Заради качеството на монтажниците по тези територии.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2088

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И в двете вътрешни на Премиум серията при мен има лек радиален луфт отляво, нямам симптоми към момента, но луфт си има.
    Не знам как да го тълкувам, но ако след време се появи проблем, то със сигурност ще го асоциирам с това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2089

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А ти, след като не си го виждал разглобен (не пиша "гледал") и нямаш никакви технически познания, за какво спориш?
    Ако позачетеш малко по-внимателно, ще видиш, че цитирам дискусия от друг форум и не споря с никого за нищо !

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2090

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    И в двете вътрешни на Премиум серията при мен има лек радиален луфт отляво, нямам симптоми към момента, но луфт си има.
    Не знам как да го тълкувам, но ако след време се появи проблем, то със сигурност ще го асоциирам с това.
    Втулката лежи в гумен тампон, който поддава радиално при натиск на турбината. Ако е имало нещо, да се е обадило до сега. При разглобяване си зареждайте втулките с грес, независимо от машината.
    П.п. Цъкащи втулки съм смазвал и при Фуджицу 14LMCB nordic, и при Тошиба Дайсейкай 6.5 (моята), така че застрахована машина няма. При ZS Додо спомена каква е причината. Аз лично имам наблюдения над 25 и 50ZS-S, които се ползват целогодишно вече 5-та година и нямат подобни проблеми.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-11-22 в 10:04.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2091

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Няма поддаване, а свободно движение в порядъка на 1мм, без никаква съпротива, последвано от чукане(сякаш почукваш с пръст върху твърда повърхност), което говори или за движение на втулката в корпуса, или на оста във втулката, а може и двете.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #2092

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здр. а как се маха настройката за +1,5 градуса на зададена температура

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2093

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Изчел съм темата, но не съм разбрал да има такава настройка, че да може да се маха ! Според мен това е направено заради по-неуките потребители, които ако го няма се оплакват, че настройват градусите от ДУ на 23 пък то на дивана е 21 и им е студено, без да се сетят, че горе при климатика е много по-топло ! Затова и са му задали да гони градус и половина повече от изписаното на ДУ, за да може на дивана да ти е колкото на ДУ ! Китайците пък, като им зададеш от ДУ 23 и правят долу 25...и тази "настройка" не се маха

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #2094

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Изчел съм темата, но не съм разбрал да има такава настройка, че да може да се маха ! Според мен това е направено заради по-неуките потребители, които ако го няма се оплакват, че настройват градусите от ДУ на 23 пък то на дивана е 21 и им е студено, без да се сетят, че горе при климатика е много по-топло ! Затова и са му задали да гони градус и половина повече от изписаното на ДУ, за да може на дивана да ти е колкото на ДУ ! Китайците пък, като им зададеш от ДУ 23 и правят долу 25...и тази "настройка" не се маха
    Има такава настройка в сервизното, в User manual- а не знам.Имаше потребители, които я бяха направили - изравнили показание на ДУ с реалната темп. и не бяха доволни.Според мен е по добре да е + 2 градуса, т.е. да не се пипат фабричните настройки, защото горе е по-топло, така, на нивото на хората на дивана температурата ще отговаря на зададената от ДУ!

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Palev; 29-11-22 в 17:36.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #2095

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз всъщност исках да вдигна температурата от +2 градуса на +4 градуса. И да попитам още нещо вреди ли на климатика да бъде постоянно на 3 та степен на вентилатора, защото на ауто постоянно смъква на 2 ра степен без да достигне зададената температуеа
    Този пост е редактиран от adnan83; 29-11-22 в 17:35.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #2096

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от adnan83 Виж публикацията
    Аз всъщност исках да вдигна температурата от +2 градуса на +4 градуса
    Нама такава "опция", само от ДУ!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #2097

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И да попитам още нещо вреди ли на климатика да бъде постоянно на 3 та степен на вентилатора, защото на ауто постоянно смъква на 2 ра степен без да достигне зададената температуеа

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2098

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от adnan83 Виж публикацията
    И да попитам още нещо вреди ли на климатика да бъде постоянно на 3 та степен на вентилатора, защото на ауто постоянно смъква на 2 ра степен без да достигне зададената температуеа
    Мищо не вреди. Те за това са сложени, да си ги сменяш по твое желание, ако искаш.

  17. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2099

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ти като направиш веднъж желаните градуси, няма да ти трябва трета степен, той и на втора ще си ги държи, само не се подвеждай по правилото "клапите да сочат най- надолу" понеже така по-бързо се стопля самия климатик и почва да изключва докато в далечните краища е още студено, средното положение /на ръчно са 5 позиции/ е идеално за работа на втора степен !

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    4
    #2100

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, бях питал преди да закупя климатик в темата Избор на климатизатор, но реших да дам някой лев отгоре и вземах 25zs-w. Видях че външното тяло е SRC-25zs-w/w2. Каква е разликата на външното от W и W2? Климатика е произведен 2022 юни месец.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе