Страница 141 от 179 ПърваПърва ... 91131139140141142143151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,101 до 2,115 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2101

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Няма разлика. W2 е по-новата модификация.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    4
    #2102

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не знам при другите как е, не знам дали и аз съм очаквал по - тихо работене на външното тяло, ама на мен ми се струва малко грубовато работата на външното тяло

    Ето видео: https://www.youtube.com/watch?v=cui8IeV-htI
    (чуват се и странични паразитни шумове от коли и други яко дрънчащи климатици) При мен явно бучи компресора..
    Този пост е редактиран от wicked; 03-12-22 в 19:41.

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2103

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Когато е "в обороти" си е по-шумничък, спор няма, но като се кротне да поддържа, утихва. Ако не си махнал предпазната решетка отзад я махни, също така виж дали като натиснеш леко дъното не намалява шума, ако е така може да го подпреш с някоя гума, между шината дето е долу откъм компресора и дъното, страничния капак на захранването също може да резонира и той може да се подпре леко. Изглежда тъпо да се правят такива "подобрения" на марков климатик, но не е болка за умиране и не значи, че е зле изработен, просто козметика Важното е вътре да ти е тихо и топло !
    Този пост е редактиран от stivi; 04-12-22 в 00:25.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    4
    #2104
    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Когато е "в обороти" си е по-шумничък, спор няма, но като се кротне да поддържа, утихва. Ако не си махнал предпазната решетка отзад я махни, също така виж дали като натиснеш леко дъното не намалява шума, ако е така може да го подпреш с някоя гума, между шината дето е долу откъм компресора и дъното, страничния капак на захранването също може да резонира и той може да се подпре леко. Изглежда тъпо да се правят такива "подобрения" на марков климатик, но не е болка за умиране и не значи, че е зле изработен, просто козметика Важното е вътре да ти е тихо и топло !
    Решетката е махната, тампониран е климатика. Утре ще пробвам да видя като го бутна под компресора дали ще има разлика.
    Като се кротне наистина е тих, ама постоянно е в он-офф режим. В 16кв, неизолирана стая с голяма дограма. Ще видим като застудее, ще подхване ли без да офф-ва.
    Благодаря за съветите.

  6. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2105

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Е да, 16 квадрата в това все още топло време не е много добро "поле за изява" на този климатик, не знам какви настройки си му задал, но със сигурност не трябва да е на първа степен и клапите да сочат право надолу, средното положение /от 5/ при мен е най-подходящо, ако има врата /то няма как да няма/ насочи хоризонталните към нея, та да изкарва въздух и извън стаята, зададената температурата да е поне 24.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2106

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    то времето отдавна не е "все още топло" ,върти се между 2 и 4° средно денонощно което за добре работещ инвертор е екстра

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2107

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Премиум серията ако са с еднороторни компресори е нормално да работят като трактор, когато се по-натоварени.
    ЛГ-то ми е с такъв и си трака, Хевито ми е с двойнороторен и се чува само едно жужене като от ел.мотор.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2108

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Днес си поиграх с хевито на племенницата (7-ца сложиха го лятото) и да се пробвам да го изкарам от он/оф цикленето.
    Външна температура около 7-8градуса. Стартира на оклоло 580-600W и на около 2-3 мин. пада на 440W и на 5-тата минута е оф, като засмуква вече с 25 градуса при настроени 21. Помещението е 16-18м2, но му отворих вратата към коридора.
    Не се получиха нещата, но най-голям успех имах при следната комбинация. При старт почвам с 2-3 градуса по-ниска температура от желаната за да мога да му подбутвам с 1 градус заданието като видя, че ще надвиши с 3 на засмукването. Вентилатора на макс да издухва колкото може повече през вратата към коридора. Някъде след 5-та минута почва да разтоварва от 440W и слиза на около 190W при висока скорост на вентилатора. Стабилизира се при тези условия, та даже и температурата на засмукване леко падаше (0,5-1 градуса след първоначалното развъртане). До тук добре. Сложех ли му обаче вентилатора на ауто или нещо по-ниско от макс почваше пак бавно да катери температурата на засмукване и след 5 до 10мин. отново офф. Не мога да съм сигурен, но като гледах ватметъра ми се струва, че хевито не изменя плавно оборотите на компресора, а го прави на някакви стъпки от по 10 може би 15Hz.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2109

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Боби, пробвай на 3-та фиксирана. Духа далеч, а не е толкова шумна.

  12. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2110

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    5-тата минута е оф, като засмуква вече с 25 градуса при настроени 21. Помещението е 16-18м2,.
    На 21 градуса ще го извадиш от off, мноого трудно, или ще трябва доста да увеличиш квадратурата, или ще трябва да духа минимум на трета, което е далеч от разбирането ми за "тихо" ! Под 24 зададени от ДУ /което са 22,5 на ниво диван ще си цикли доста, пък и на кой му е комфортно, да стои на 19,5 колкото са реално при настроени 21...освен ако не са любители на супер здравословния начин на живот, включващ ниска температура в жилището Не си споменал на какво положение на клапите правиш тестовете, понеже при най-ниските две, off-а ще дойде доста по-рано !
    Този пост е редактиран от stivi; 04-12-22 в 17:43.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2111

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Боби, пробвай на 3-та фиксирана. Духа далеч, а не е толкова шумна.
    Пробвах го и на 3-та след като си падна на минимума, но не се получава при тези условия. Иначе седмицата по моите критерии си е добре на шум при тази скорост. Вратата иначе се пада диагонално на помещението което прави упражнението по трудно.
    Stivi, то не е геройство да го вкараш в режим при 25, 26, 28. За останалите свободни .... ,ще се изразя меко - съчинения, колко трябва да се поддържа в помещението ще си спестя коментара. Знам какво съм им препоръчал да си купят и изненади за работата на машината за мен няма. За тях има, ама да свикват

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2112

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ок, аз пиша свободни съчинения, а ти като написа пост пълен с числа, засмуквания и ватове с какво беше полезен на обикновения потребител ? Понеже аз разбрах единствено, че си имал време за губене !
    Този пост е редактиран от stivi; 04-12-22 в 21:47.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2113

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    То тоя пост не беше за теб, а за хората по навътре с материята. Не е изненада какво си разбрал, а извода е логично следствие от разбраното.
    Този пост е редактиран от bobivg; 04-12-22 в 22:19.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2114

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не знам защо промениха работата в режим "silent". При по-старите серии като ZMX и ZM сайлънт ограничава и развъртането след офф. Щеше да е много полезно при днешните машини за малки помещения.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2115

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На моето полско китайче брандирано като Кайсай (Мидея) първо като му "укажа" да следи стайната температура по датчика в дистанционното и почва много по-рядко да изключва. Второ, като му дам сайлънт и ограничава и вътрешно и външно тяло от "набирания". Чиста работа. Тези неща биха били полезни и за скъпите модели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе